Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vele na cnbcu najbolji dan nakon 76 godina što se tiče burzi…

e sad ko pametan će mi reć što to znači, koja je to godina i što je tada bilo? [lol]

vlad oš ti? [kiss]

jedan promašaj u životu može itekako zahebat čovjeka, ali bitno je naučit lekciju da smo svi mi samo ljudi i griješimo ne ismijavati druge zbog toga! [cool]


Zadnji dani trgovanja zbiljam nas ne mogu ostaviti ravnodušnim. No ja sam se ipak suzdržao od trgovine.

U prilogu je moje brojanje valova. Nastojao sam se držati knjige…
– ako je odrađen peti trećeg vala s ukljičenim "trećim od trećeg vala" – uobičajan ritrejsmjent je 23,6% ili 50% što znači povratak crobexa u raspon od 2630 – 3170
– nije neuobičajno da 4. val nepredvidivo završi odnosno da je ‘kompliciran’ pa je stoga teško
predvidjeti ‘koliko će zazbiljam biti korektivan’. Trgovanje u tom valu nosi povećeni rizik (by the book) tim više što nakon njega slijedi 5. impulsni.
– prema mojem vremenskom kotaču još smo u A valu višegodišnje korekcije. Tek kad odradimo 4. i 5. val možemo očekivati nešto duži period rasta – B val. (Neka vas ne zbunjuje to što sam označio samo petovalne korekcije.)

Sretno.

bravo kolega, odličan graf………………lijepo se vidi početak četvrtog vala………..pa sad neka svatko sam procijeni dokle će i koliko će dugo……….???

sretno [thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

U ameri su bome povukli dobro – 936 bodova – jos nisam vidio takav rast u jednom danu pa sam zato u zadnjim minutama prodao AAPL iako to nisam imao u planu vec danas napraviti. Ostao sam duzan 2 crte pa evo ih u prilogu.




čuvajte keš.

Postano 10.10.(petak) u 15:41,str.1051
Je li ovo možda fa-ta morgana, ili je ovo Vjeko postao?
[/quote]

Sumnjam. To je ipak dobar primjer da i uz vrlo točne prognoze koje nam je Vlad slao zadnjih dana, tjedana, mjeseci… (skidam kapu i opet, stvarno si dobar!) TA mu ipak nije ulila dovoljno samopouzdanja da u petak uđe. Dapače, rekao je "čuvajte keš" što ako ste poslušali, zakasnili ste. Jednako kako je zakašnjeli današnji "ide 4. val", 2 minute prije nego će burza biti 10% up. Waaaay too late. Point of maximum financial opportunity je bio petak. I to praktički CIJELI petak. Kad god i što god da se kupilo u petak, danas je procvalo. 10, 20, 30%…

Dobro vam je Knele napisao, imate svoju glavu i razmišljajte s njom. Zahvalite se vrijednim ljudima na ovom topicu na korisnim prilozima, i analizirajte prijedloge, ali uvijek vjerujte samo sebi. Eto, Vlad veli da on niti ne želi kupovati na samom dnu, a meni je recimo baš to najsexy (bottom fishing), što znači da smo donekle nekompatibilni u investicijskoj strategiji. Ali ipak ne puno, i ja sam strpljivo čuvao cash sve do petka.

Još jedna sitnica, prije samo par mjeseci nisam baš vjerovao u TA, pratio sam i učio, niste me baš čuli nešto ovdje iako sam gutao gradivo. Sada sam uvjeren da je TA prava stvar, ali naravno, i dalje samo još jedan pomoćni alat. Psihologija + TA + FA + hrpe drugih informacija su way to go… a prije svega nedostaje nam (bogato) iskustvo koje mislim da svega par ljudi na forumu ima (konkretno oni koji su prošli azijsku krizu). Ima li uopće takvih?

Hvala svima koji šalju razne analize svih vrsta, vaš trud je primjećen i cijenjen. [thumbsup]

P.S. Vjeko, pls odmoderiraj zlogproroka i schiptara, vrijedni su članovi

P.P.S. wunder, moraš Vladu priznati da je ova utakmica njegova, i meni je TA na KODT izgledala presmjelo (zbog nelikvidnosti), te je i target 1200 izgledao presmjelo, ali… odnio Vlad 3 boda u gostima. [wink]
[/quote]

bravo, rooster, potpisujem sve u cijelosti!


Sad nam se otvaraju velika vrata ….u petak stiže lova od MOL-a,ako održimo trend rasta ,raja će navalit ,pohlepa ne zna za granice,treba bit spreman… [thumbsup]

Pazite, nije 17.10. odabran kao dan za isplatu bezveze. Pamet u glavu!


Sad nam se otvaraju velika vrata ….u petak stiže lova od MOL-a,ako održimo trend rasta ,raja će navalit ,pohlepa ne zna za granice,treba bit spreman… [thumbsup]

Za što treba biti spreman?
Jel za iskrcaj?
Pratimo amere,i ne dozvolimo da nas uvate nespremne.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Jedno hipotesko pitanje ako 4. val probije dno 3. vala (znam da su veće šanse da do 3200 i ne dođe vrh 4. vala) koje su procjene do koliko bi se mogao popeti?

što se tiče kodta i targeta 1200…

prošlo je 9 dionica te nije isključeno da je to vlad prodo da bi bio u pravu! [lol]

može se gledat i na način da nije zatvorilo na 1200 nego na 1450, a prosjek je bio iznad 1400…

tako da u najboljem slučaju neriješeno! [cool]

p.s. jedino u slučaju da vlad pod targetima misli na knock-out opcije onda je pobijedio! [lol]



jel da?! [smiley] ima nešto u tom VIXu.


@krpa

to je taj. što sad s njim? dokle to vodi?

p.s.
molim tehničare da se ubuduće usaglase oko dna i to nam ovdje priopće. visim tu po forumu i trošim vrijeme ne bih li saznao takve informacije i sad makina. ode zarada od 20tak % samo tako. pitam se više ima li smisla? [huh]

Pa Vlad je lijepo u petak rekao svima da iskoriste val porasta cijena koji ce uslijedit. Cak je napomenuo i do koje bi granice Crobex mogao u narednim danima rasti. Propustio si početni impuls od 20%, ali nisi sve propustio. Baram se tako nadamo svi koji nismo još u petak kupovali.
[/quote]
pa ako si propustio 20%,sta ti ostaje.crobi 2561+12%=2868.kraj rasta koliko sam shvatio.to vec sutra mozemo odradit.kad ce vlad dobiti signal za kupnju.vise nis ne kuzim.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.



Sad nam se otvaraju velika vrata ….u petak stiže lova od MOL-a,ako održimo trend rasta ,raja će navalit ,pohlepa ne zna za granice,treba bit spreman… [thumbsup]

Za što treba biti spreman?
Jel za iskrcaj?
Pratimo amere,i ne dozvolimo da nas uvate nespremne.
[/quote]

…mislio sam na onu —jednim potezom dvije ribe [thumbsup]

POKRET OTPORA



Sad nam se otvaraju velika vrata ….u petak stiže lova od MOL-a,ako održimo trend rasta ,raja će navalit ,pohlepa ne zna za granice,treba bit spreman… [thumbsup]

Pazite, nije 17.10. odabran kao dan za isplatu bezveze. Pamet u glavu!
[/quote]

to svatko zna,međutim ne zna kad će velika lova u dionice (tu mislim na velike investitore…) !npr,manje vas zna da se ogromna lova od Plive slila tjedan dana ranije ,,,a od samog dana isplate je bio pušing za naivne… [bye]

POKRET OTPORA


Pazite, nije 17.10. odabran kao dan za isplatu bezveze. Pamet u glavu!

PLAĆANJE I PRIJENOS DIONICA NA TEMELJU PONUDE ZA PREUZIMANJE

Članak 37.

(1) Ako je dioničar pohranio dionice u skladu s uvjetima iz ponude za preuzimanje, učinak prihvata ponude za preuzimanje i obveza plaćanja nastaje za ponuditelja istekom roka trajanja ponude za preuzimanje, osim u slučajevima iz članka 23. stavka 2. točke 2. i članka 33. ovoga Zakona.
(2) Rok za plaćanje pohranjenih dionica je 14 dana od dana isteka roka trajanja ponude za preuzimanje.
(3) Nakon isplate pohranjenih dionica, depozitar će ponuditelju vratiti višak novčanih sredstava, bankovnu garanciju ili zamjenske dionice.

Što trkeljaš bez veze!?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close