Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



čuvajte keš.

Postano 10.10.(petak) u 15:41,str.1051
Je li ovo možda fa-ta morgana, ili je ovo Vjeko postao?
[/quote]

Sumnjam. To je ipak dobar primjer da i uz vrlo točne prognoze koje nam je Vlad slao zadnjih dana, tjedana, mjeseci… (skidam kapu i opet, stvarno si dobar!) TA mu ipak nije ulila dovoljno samopouzdanja da u petak uđe. Dapače, rekao je "čuvajte keš" što ako ste poslušali, zakasnili ste. Jednako kako je zakašnjeli današnji "ide 4. val", 2 minute prije nego će burza biti 10% up. Waaaay too late. Point of maximum financial opportunity je bio petak. I to praktički CIJELI petak. Kad god i što god da se kupilo u petak, danas je procvalo. 10, 20, 30%…

Dobro vam je Knele napisao, imate svoju glavu i razmišljajte s njom. Zahvalite se vrijednim ljudima na ovom topicu na korisnim prilozima, i analizirajte prijedloge, ali uvijek vjerujte samo sebi. Eto, Vlad veli da on niti ne želi kupovati na samom dnu, a meni je recimo baš to najsexy (bottom fishing), što znači da smo donekle nekompatibilni u investicijskoj strategiji. Ali ipak ne puno, i ja sam strpljivo čuvao cash sve do petka.

Još jedna sitnica, prije samo par mjeseci nisam baš vjerovao u TA, pratio sam i učio, niste me baš čuli nešto ovdje iako sam gutao gradivo. Sada sam uvjeren da je TA prava stvar, ali naravno, i dalje samo još jedan pomoćni alat. Psihologija + TA + FA + hrpe drugih informacija su way to go… a prije svega nedostaje nam (bogato) iskustvo koje mislim da svega par ljudi na forumu ima (konkretno oni koji su prošli azijsku krizu). Ima li uopće takvih?

Hvala svima koji šalju razne analize svih vrsta, vaš trud je primjećen i cijenjen. [thumbsup]

P.S. Vjeko, pls odmoderiraj zlogproroka i schiptara, vrijedni su članovi

P.P.S. wunder, moraš Vladu priznati da je ova utakmica njegova, i meni je TA na KODT izgledala presmjelo (zbog nelikvidnosti), te je i target 1200 izgledao presmjelo, ali… odnio Vlad 3 boda u gostima. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off





ZliProrok i schiptar

Vjeko sorry ali mislim da ova dvojica zasluzuju da budu odmoderirani. Pozdrav!

PODRŽAVAM!

[/quote]

takodjer!

[/quote]
PODRŽAVAM,i uvjeren sam da neće koristiti nikakve moderne kuharice, već neka se drže tradicionalnih metoda.Kuharica kad je vidjela nagli obrat trenda kod amera u poslijednjih sat-dva trgovine u petak 10.10.onda je skuhala sasvim drugo jelo, nego koje je skuhala za ručak oko sat prije početka trgovine preko bare.Takvu kuharicu imam i doma.http://finance.yahoo.com/q/ta?s=%5EGSPC&t=5d&l=on&z=m&q=l&p=m200,b,e200,v&a=r14,m26-12-9,w14&c=
Neš ti spize.
Više nećemo o kuharicama,obećavam. [bye]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač





ZliProrok i schiptar

Vjeko sorry ali mislim da ova dvojica zasluzuju da budu odmoderirani. Pozdrav!

Mislim isto.Ko još?
[/quote]

ajd i ja…
[/quote]
pridružujem se.


….. [thumbsup]

Ameri rasturaju ,kad je u pitanju signal lova nitko nije imun,psihologija burze je u drugom planu…. [cool] [cool] [cool]

POKRET OTPORA


Promatram zbivanja u Americi. Čini se da su oni cijelu formaciju ABC (4. vala) odvalili u petak i danas. DJI – A od 7900-8550, B od 8550-8050, C od 8050-91xx.

Poglavico – što ti se čini?

Na Crobexu bi trebao biti odrađen A, s tim da bi ovo danas pred kraj mogao biti početak B-a. Orjenatcijski B bi trebao završiti oko 2300 (vidjeti će se nakon otvaranja da li je A gotov ili još nije, pa i dokud bi sezao B). Preostao je još potom i C val 4. vala.

Za neiskusnije igrače i dalje strogo preporučam držati se uputa o vremnu ulaska i izlaska kako je bilo prethodnih dana opisivano.

Pogledaj futurus,mislim da će se prekršiti neka pravila [thumbsup]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

futuresi preko 10%,lijepo za vidjet,čini mi se da netko ima info… gazda nije donio vreću love za spas burze,nego pun šleper [thumbsup]

POKRET OTPORA


fibbo narednih dana

Po čemu se može zaključiti da je srijeda mogući povratak?


futuresi preko 10%,lijepo za vidjet,čini mi se da netko ima info… gazda nije donio vreću love za spas burze,nego pun šleper [thumbsup]

DVA-TRI

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


Ma pusti Vlada, sve je zgađo, samo jednu nije, niti će [thumbsup]

ta tvoja će doći na cca 100 kn. Živi bili pa vidili.

Ameri završili preko 11% u plusu.
Sutra nas čeka lijep i sunčan dan.Kakav divan osjećaj.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač

Po meni su bili svi signali za buy u petak i bez TA:

1) Vanjski indeksi posebno US konačno pali na realne razine gdje je moguče ostvariti dno, dok se ne vidi kako sve nove mjere utječu na globalno gospodarstvo.
2) Vidjelio se da US, KINA, EU imaju koordiniranu akciju vraćanja povjerenja
3) ogroman pad crobexa i gap
4) Dolazi lova od INE
5) dolaze 3q izvješća
6) Ako OMF je poboljšaju rezultate prema kraju godine, samo će lovu od INE uplatiti kao penale za neostvareni prinos

Po meni dovoljno je bilo za angažirati bar 30% casha i za plašljive, što god rekao vlad.

Sad nam se otvaraju velika vrata ….u petak stiže lova od MOL-a,ako održimo trend rasta ,raja će navalit ,pohlepa ne zna za granice,treba bit spreman… [thumbsup]

POKRET OTPORA

New Report

Close