Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pobjeda, kolegu Vlada iznimno cijenim kao jednog od najboljih tehnicara ovdje,ako koji put nemamo iste strategije ulaganja ili iste poglede neznaci da ga ja napadam.Sto se tice ovog rasta za sada formacije se razvijaju.Inace moja uza specijalnos je odredjivanje dna dok kod vrhova preporucam da pratite sto vam kolega Vlad pise jer puno vise gresaka sam napravio kod odredjivanja rasta.

Još ne mogu zaboraviti kad si na DJI na 12000 rekao da idemo do kraja mjeseca na DJI 14000, a vidi gdje je sad…

NHF ali shvati me, tad sam ti povjerovao…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Zbog čega ne bi kupovao bez osclatora,cincilatora,trlalajsni i "ostalih pomagala tkz.stručnjaka", nego na osnovu samostalne procijene fiar vrijednosti pojedinih kompanija po ostalim parametrima,

iz vrlo jednostavnog razloga : kupovanje na osnovu fair vrijednosti iliti fundamenata u ovakvim situacijama se pokazalo kao loš potez.

NPR. većina dionica koje su ljudi kupovali u petak su fundamentalno podcjenjene , isto tako su fundamentalno podcjenjene i danas a razlika u cijeni je 30 – ak % ….

Što fundamenti pomažu nekome ko recimo kupuje danas sutra ili prekosutra , ako će te iste dionice moći kupiti za tjedan , mjesec ili dva 30 – 40% jeftinije, tj. za istu količinu novca će moći kupiti veći broj tih dionica…

PS. nemojte se hvatati za brojke ovo je samo primjer…
[/quote]
I btw, ne tvrdim da neće biti i petog vala nakon korekcije prema gore,ali isto tako mislim da nitko,ali baš nitko ne može jamčiti na osnovu nijednog parametra koliki će biti, i dali će biti peti val korekcije prema dole.Previše je "drugih" faktora uključeno u ovu jednadžbu,pa ne postoji ta "kuharica" koja će sve te elemente uključiti,da bi dala ispravan rezultat.U svakom slučaju,odgovornost svakog investitora je da odluku donese sam za sebe, na osnovu svoje vlastite procjene. [thumbsup]

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


odgovornost svakog investitora je da odluku donese sam za sebe, na osnovu svoje vlastite procjene. [thumbsup]

amen.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


kao drugo, 4.ti val ne bi trebao trajati do ručka, nego do sutra do kraja dana, ili možda čak do srijede… ali A podval 4-tog vala je započeo u petak, a danas se iza ručka završava… onda slijedi B dolje (ne previše — možda cca 2350?) i (opet) gore na C. C je onda kraj četvorke… ako B previše padne, imat ćemo (najvjerojatnije) pico-flat…

Proroče, je li se to pauza za ručak produžila, ili je moguće da se A podval 4 vala produži i podigne, iza 15.30h, zajedno s amerima?
Ili bi tada valove drugačije morali označiti?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@evogaopet
Ne želim se prepucavati,jednostavno,volio bih da netko od kolega napravi graf za one "dugotrajne" investitore koji ne plove po valovima (vrlo vjerovatno bi se utopili).
Hvala.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač



Pobjeda, kolegu Vlada iznimno cijenim kao jednog od najboljih tehnicara ovdje,ako koji put nemamo iste strategije ulaganja ili iste poglede neznaci da ga ja napadam.Sto se tice ovog rasta za sada formacije se razvijaju.Inace moja uza specijalnos je odredjivanje dna dok kod vrhova preporucam da pratite sto vam kolega Vlad pise jer puno vise gresaka sam napravio kod odredjivanja rasta.

Još ne mogu zaboraviti kad si na DJI na 12000 rekao da idemo do kraja mjeseca na DJI 14000, a vidi gdje je sad…

NHF ali shvati me, tad sam ti povjerovao…
[/quote]

Tako je i sam priznam da sam promasio ali kada se shvati da se napravi promasaj ili greska odmah se izlazi ili kako bi Croman rekao stop loose nalog.Na burzi je naj bitnije ne gubiti puno.Eto recimo dugorocno kupujem PTKM prosijek mi je 233kn.U petak sam bio u debelom minusu na PTKM ali opet puno manjem nego da sam kupio na dugorocno neku drugu.

Ponavljam dna mi bolje idu i njih pogadjam redovito,valjda je to i zato sto se vise padalo u zadnje vrijeme nego raslo,sto s tice prognoze rasta e tu sam imao zbilja gadnih promasaja,medjutim radi se na tome da se i taj segment popravi.

SAM PROTIV SVIH

Proroče, je li se to pauza za ručak produžila, ili je moguće da se A podval 4 vala produži i podigne, iza 15.30h, zajedno s amerima?
Ili bi tada valove drugačije morali označiti?

i prvo, i drugo… i treće… [wink]

VARIJANTA 1: moguće je da crobi ode gore i da vrh A imamo tek na kraju dana
VARIJANTA 2: moguće je da crobi ode gore i da na kraju dana imamo vrh C (drugačije označavanje)
VARIJANTA 3: moguće je da crobi ode dolje ( u nekoliko varijanti)

Pametan, ako to želiš.



Pobjeda, kolegu Vlada iznimno cijenim kao jednog od najboljih tehnicara ovdje,ako koji put nemamo iste strategije ulaganja ili iste poglede neznaci da ga ja napadam.Sto se tice ovog rasta za sada formacije se razvijaju.Inace moja uza specijalnos je odredjivanje dna dok kod vrhova preporucam da pratite sto vam kolega Vlad pise jer puno vise gresaka sam napravio kod odredjivanja rasta.

Još ne mogu zaboraviti kad si na DJI na 12000 rekao da idemo do kraja mjeseca na DJI 14000, a vidi gdje je sad…

NHF ali shvati me, tad sam ti povjerovao…
[/quote]
nisi bas pametan ako ikome vjerujes, imas sam svoju glavu pa misli što ti je tko rekao, iako siguran sam da te geronimo nije namjerno krivo savjetovao…čovjek je fulao i šta sad, pa nije ti stavio pušku u usta i tjerao te da kupuješ

Evo poskoćili smo

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.



Pobjeda, kolegu Vlada iznimno cijenim kao jednog od najboljih tehnicara ovdje,ako koji put nemamo iste strategije ulaganja ili iste poglede neznaci da ga ja napadam.Sto se tice ovog rasta za sada formacije se razvijaju.Inace moja uza specijalnos je odredjivanje dna dok kod vrhova preporucam da pratite sto vam kolega Vlad pise jer puno vise gresaka sam napravio kod odredjivanja rasta.

Još ne mogu zaboraviti kad si na DJI na 12000 rekao da idemo do kraja mjeseca na DJI 14000, a vidi gdje je sad…

NHF ali shvati me, tad sam ti povjerovao…
[/quote]

ne mogu niti ja zaboraviti kako sam drukao kada je dj bio 13400 da idemo prvo ispod 10k pa još niže…pa sam sam sebe zahebao…hehehehehhhh

lako je reći gdje idemo..ali kada ulažemo viuše od 200-300k nije niš jednostavno…

nemoj ga kriviti jer nije kriv….jedino ako ti je stavio gun na čelo i rekao kupuj onda je…ostalo smo si sami krivi

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Malo mi je bezveze da se ovdje počelo uglavnom prepucavati o beznačajnim stvarima. Valjda prevelika nervoza i neizvjesnost na tržištu, pa utječe i na nas dosta…
Ukratko, smatram da bi se na ovoj temi trebali uglavnom koncentrirati na zajedničko traženje što boljih modela, za što preciznije predviđanje kretanja cijena na tk (vrlo kratkoročno, kratkoročno, srednjeročno, dugoročno), pomagati jedni drugima u tehničkim alatima (programi), interpretacijama (osobito kod ewt gdje puuuno toga ovisi o interpretaciji), argumentirano raspravljati o nekim detaljima TA itd. Ovako kakvo je sad stanje uglavnom potiče većinu znalaca da odustanu od pisanja i jeftinog prepucavanja…

do sada preko 85 mil. prometa!Jeli to dosta za dugoročniju promijenu pozit. trenda ..? [thumbsup]

POKRET OTPORA

New Report

Close