Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ovi šta su prodavali u petak nisu baš nešto pogodili,ili mi se samo tako čini!?

mislim da će biti u otprilike istoj situaciji kao i oni koji su/će danas kupovati…

teško je biti pametan u ova turbulentna vremena… za one koji su danas kupovali, a ne znaju što to znači, mali savjet: stop loss.. nije da sam previše orginalan, ali ako neko ne zna kaj to znači, neka se obavezno educira… TREBAT ĆE MU sigurno…
[/quote]

Stop loss apsolutno je najjači alat u eradikaciji špekulantskih gubitaka.
U petak nisam kupio ništa, s obzirom da sam uvjerenja da ,kako vlad kaže, odrađujemo 4 val.
Iza njega znamo što slijedi.
U posljednje vrijeme nisam hrabar i nemam toliko živaca sa špekulantskim potezima. Sada radije čekam potvrdu signala na indikatorima. Treba znati čekati. Ako treba mjesecima.

Scio me nihil scire

nastavi li ovoliki promet, mogao bi ovo biti i malo ozbiljniji odbijanac

odbijanac 19.9. me uhvatio na iznenadjenje kratkim trajanjem, hajde nek me ovaj iznenadi i iznosom i trajanjem, makar i narusio principe ewt-a:)


malo matematike…

sa cca 2250 došli smo na 2450, a to je cca 10%… većina likvidnih dionica u blokadi, PREKO 10%… suludo je očekivati da će se, nakon što se odblokiraju, LEDO zadržati na 23,69% a TNPL na 21,97%… dok se dionice ne odblokiraju, sigurno smo ograničeni na 2450, a onda ili još malo gore, ili odmah dolje… ja bi odokativno rekao da nam je 2500 danas max, i onda smo ili već napravili pico-vrh A u 2450, ili će biti negdje oko 2500… a onda dolje u potragu za pico-dnom B… i onda sutra pred kraj dana ili prekosutra pico-vrh C…
mislim, da se dignemo preko 2500, trebali bi još pošteno potegnut prema gore, a malo mi je teško povjerovati da ćemo završiti sa npr. +15%… [wink] iako, ovih dana ništa nije nemoguće… [cool]

enivej, mojih 75 centi…


Bok,jel smatraš da bi to bilo sve od odbijanca u 4. valu i onda slijedi 5.val ili…bi ovo moglo potrajati još neko vrijeme?


odbijanac 19.9. me uhvatio na iznenadjenje kratkim trajanjem, hajde nek me ovaj iznenadi i iznosom i trajanjem, makar i narusio principe ewt-a:)

ne znam, ako su točni ewt valovi kako ih je ekipa ovdje određivala, onda ne bi odbijanac (4.val) trebao trajati samo do ručka [wink]
bitna je i proporcionalnost valova, koliko znam, impulsnih s impulsnima, korektivnih s korektivnima…

@tony,
narusiti principe ewt-a – mislio sam na vise rucaka, da uletimo u prostor 1. vala:)



odbijanac 19.9. me uhvatio na iznenadjenje kratkim trajanjem, hajde nek me ovaj iznenadi i iznosom i trajanjem, makar i narusio principe ewt-a:)

ne znam, ako su točni ewt valovi kako ih je ekipa ovdje određivala, onda ne bi odbijanac (4.val) trebao trajati samo do ručka [wink]
bitna je i proporcionalnost valova, koliko znam, impulsnih s impulsnima, korektivnih s korektivnima…
[/quote]

kao prvo, "proporcionalnost" je samo tendencija, a ne strogo pravilo kao npr da 4-ti val ne smije ulaziti u prvi…

kao drugo, 4.ti val ne bi trebao trajati do ručka, nego do sutra do kraja dana, ili možda čak do srijede… ali A podval 4-tog vala je započeo u petak, a danas se iza ručka završava… onda slijedi B dolje (ne previše — možda cca 2350?) i (opet) gore na C. C je onda kraj četvorke… ako B previše padne, imat ćemo (najvjerojatnije) pico-flat…

ako ćemo imati pico-flat, ne bih očekivao da će 5-ti na micro nivou biti flat (ili failure, truncation), i obrnuto…

naravno, ja mogu biti potpuno u krivu, i potpuno je u redu da se neko ne slaže sa mnom, ali zadržavam pravo da mislim "na svoj način"…

čisto kao napomena, ja ne drukam na dolje, naprotiv… mislim da se u zadnjih par dana vidjelo da želim da crobi ide gore… Abu-ali mi je čak to eksplicitno zamjerio, da mi analize nisu realne jer ŽELIM da ide gore…

Pametan, ako to želiš.


uzet ću za primjer razliku geronima i forumskog gurua vlada!

geronimo se ne obraća s visina, podijeli s vama bloomberg, znanje, ne omalovažava, ne vrijeđa, etc.

ne hvali se svojim poduzetničkim uspjesima, kad je u svojoj vikendici na moru, ženom, djecom, etc.

dođe tu i tamo nešto napiše i što je najbitnije djeluje – geronimo je u petak kupovao, a vlad nije!

dal će vlad dočekat i niže dno il ne je tako nebitno, neko će i na ovom rastu itekako zaradit!

nadam se vlad da će firma uspješno poslovat i da će ljudi mahnito dolazit plaćat grafove što skuplje…

samo što svi oni vrijede kad ti nemaš muda djelovat! [tongue]

Upravo je to o čemu sam napisao prije par dana.
Čuvajte cash,(vlad od petka)to je bio razlog zašto sam se osjećao dužnim da onako reagiram.
Uživajmo u zelenilu, ma koliko kratko ili dugo trajalo.proljeće se vratilo na velika vrata.

(P)ostao san dugoročni dokupljivač


čisto kao napomena, ja ne drukam na dolje, naprotiv… mislim da se u zadnjih par dana vidjelo da želim da crobi ide gore… Abu-ali mi je čak to eksplicitno zamjerio, da mi analize nisu realne jer ŽELIM da ide gore…

Od danas te zovem DobriProrok [cool]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


kao prvo, "proporcionalnost" je samo tendencija, a ne strogo pravilo kao npr da 4-ti val ne smije ulaziti u prvi…

kao drugo, 4.ti val ne bi trebao trajati do ručka, nego do sutra do kraja dana, ili možda čak do srijede… ali A podval 4-tog vala je započeo u petak, a danas se iza ručka završava… onda slijedi B dolje (ne previše — možda cca 2350?) i (opet) gore na C. C je onda kraj četvorke… ako B previše padne, imat ćemo (najvjerojatnije) pico-flat…

ako ćemo imati pico-flat, ne bih očekivao da će 5-ti na micro nivou biti flat (ili failure, truncation), i obrnuto…

naravno, ja mogu biti potpuno u krivu, i potpuno je u redu da se neko ne slaže sa mnom, ali zadržavam pravo da mislim "na svoj način"…

čisto kao napomena, ja ne drukam na dolje, naprotiv… mislim da se u zadnjih par dana vidjelo da želim da crobi ide gore… Abu-ali mi je čak to eksplicitno zamjerio, da mi analize nisu realne jer ŽELIM da ide gore…


jao kolega, a ja mislio da ja previše kratkoročno razmišljam. [huh]


uzet ću za primjer razliku geronima i forumskog gurua vlada!

geronimo se ne obraća s visina, podijeli s vama bloomberg, znanje, ne omalovažava, ne vrijeđa, etc.

ne hvali se svojim poduzetničkim uspjesima, kad je u svojoj vikendici na moru, ženom, djecom, etc.

dođe tu i tamo nešto napiše i što je najbitnije djeluje – geronimo je u petak kupovao, a vlad nije!

dal će vlad dočekat i niže dno il ne je tako nebitno, neko će i na ovom rastu itekako zaradit!

nadam se vlad da će firma uspješno poslovat i da će ljudi mahnito dolazit plaćat grafove što skuplje…

samo što svi oni vrijede kad ti nemaš muda djelovat! [tongue]


postoji kockanje na burzi: za kocku treba imati želje, vremena i kohonesa.
ja nemam 2 od 3 preduvjeta.

postoji i skupljanje gotovo sigurnog profita.

a postoje i tehnike sigurne propasti. [smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



čisto kao napomena, ja ne drukam na dolje, naprotiv… mislim da se u zadnjih par dana vidjelo da želim da crobi ide gore… Abu-ali mi je čak to eksplicitno zamjerio, da mi analize nisu realne jer ŽELIM da ide gore…

Od danas te zovem DobriProrok [cool]
[/quote]

moje namjere su prljave, želim zgrnuti što više para… [proud]

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close