Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


kupnja znatno jaca…
u poslovnom dnevniku (tiskano izdanje) tvrde da je uzrok ovog pada panika,
odnosno kukavicluk investitora.

još samo da su to napisali u četvrtak i potkrijepili to nečim konkretnim svi bi ostali, ja mislim da je ovdje u pitanju jedino lagana stabilizacija stanja u svijetu(koliko dugoročna ? ) i Novigradski sporazum (?) a o panici i kukavičluku nema ni P ,ljudi su samo gledali da što manje izgube, atko je prodao u prošli ponedjeljak i kupio u petak taj stvarno paniči bez veze i možda zbog toga danas opet proda,
da je lijepa naša tako puna paničara i kukavica trgovali bi mi danas na bse [thumbsup]



ide četvorka…

… do kamo?
[/quote]

do kamo (drugi put)?

malo matematike…

sa cca 2250 došli smo na 2450, a to je cca 10%… većina likvidnih dionica u blokadi, PREKO 10%… suludo je očekivati da će se, nakon što se odblokiraju, LEDO zadržati na 23,69% a TNPL na 21,97%… dok se dionice ne odblokiraju, sigurno smo ograničeni na 2450, a onda ili još malo gore, ili odmah dolje… ja bi odokativno rekao da nam je 2500 danas max, i onda smo ili već napravili pico-vrh A u 2450, ili će biti negdje oko 2500… a onda dolje u potragu za pico-dnom B… i onda sutra pred kraj dana ili prekosutra pico-vrh C…

mislim, da se dignemo preko 2500, trebali bi još pošteno potegnut prema gore, a malo mi je teško povjerovati da ćemo završiti sa npr. +15%… [wink] iako, ovih dana ništa nije nemoguće… [cool]

enivej, mojih 75 centi…

Pametan, ako to želiš.


suludo je očekivati da će se, nakon što se odblokiraju, LEDO zadržati na 23,69% a TNPL na 21,97%…

Ispravak, TNPL je na 37,11% 🙂

Vremena su takva da je teško očekivat išta što ima ikakve veze sa zdravom pameti.


malo matematike…

sa cca 2250 došli smo na 2450, a to je cca 10%… većina likvidnih dionica u blokadi, PREKO 10%… suludo je očekivati da će se, nakon što se odblokiraju, LEDO zadržati na 23,69% a TNPL na 21,97%… dok se dionice ne odblokiraju, sigurno smo ograničeni na 2450, a onda ili još malo gore, ili odmah dolje… ja bi odokativno rekao da nam je 2500 danas max, i onda smo ili već napravili pico-vrh A u 2450, ili će biti negdje oko 2500… a onda dolje u potragu za pico-dnom B… i onda sutra pred kraj dana ili prekosutra pico-vrh C…

mislim, da se dignemo preko 2500, trebali bi još pošteno potegnut prema gore, a malo mi je teško povjerovati da ćemo završiti sa npr. +15%… [wink] iako, ovih dana ništa nije nemoguće… [cool]

enivej, mojih 75 centi…

a zasto se ne bi zadrzale cijene?
pa bile su debelo podcjenjene…
da mi je netko rekao da cu moci kupovati ledo za 4800 reko bi mu da nije normalan…
ovo su bila bolesna vremana i treba ih sto prije zaboraviti…
za dobro svih nas…


Za ponedjeljak…

Rekoh da ćemo danas otići preko 2400 bodova.
Iako su mi se neki rugali, a neki govorili da iznosim lažne podatke, da nema gapa.

Uglavnom, tko zna u kojem ćemo pravcu sad.
Možda i nastavimo padati, al iskreno se nadam da nećemo).

Nisam opasan.

dal netko zna jesmo li otvorili danas sa gapom?
na bloombergu se bas i ne vidi

http://www.youtube.com/watch?v=UrU5t6ab7Vo



suludo je očekivati da će se, nakon što se odblokiraju, LEDO zadržati na 23,69% a TNPL na 21,97%…

Ispravak, TNPL je na 37,11% 🙂

Vremena su takva da je teško očekivat išta što ima ikakve veze sa zdravom pameti.
[/quote]

hmmm, marfijev zakon… baš onaj primjer koji sam izvukao da ilustriram poantu se pokazao loš… [tongue] ali i TNPL pada, sad je na 25%…

čini mi se da se stvari razvijaju onako kao što sam rekao… imali smo testiranje na 2500, odbili se dolje, a trenutno ne znam kak stojimo, na poslu sam i nemam real-time praćenje crobexa… iza ručka idemo dolje, prilično sam siguran…

Pametan, ako to želiš.



malo matematike…

a zasto se ne bi zadrzale cijene?
pa bile su debelo podcjenjene…
da mi je netko rekao da cu moci kupovati ledo za 4800 reko bi mu da nije normalan…
ovo su bila bolesna vremana i treba ih sto prije zaboraviti…
za dobro svih nas…
[/quote]

da li je neka dionica potcjenjena ili ne, ne utječe na to da li će u određenom danu ići gore ili dolje… i da, ovo nisu BILA bolesna vremena, ovo još uvijek JESU bolesna vremena…

ako pucaš na fundamente, nemoj pratit intraday razvoj situacije, oni baš i nemaju previše veze…

Pametan, ako to želiš.

uzet ću za primjer razliku geronima i forumskog gurua vlada!

geronimo se ne obraća s visina, podijeli s vama bloomberg, znanje, ne omalovažava, ne vrijeđa, etc.

ne hvali se svojim poduzetničkim uspjesima, kad je u svojoj vikendici na moru, ženom, djecom, etc.

dođe tu i tamo nešto napiše i što je najbitnije djeluje – geronimo je u petak kupovao, a vlad nije!

dal će vlad dočekat i niže dno il ne je tako nebitno, neko će i na ovom rastu itekako zaradit!

nadam se vlad da će firma uspješno poslovat i da će ljudi mahnito dolazit plaćat grafove što skuplje…

samo što svi oni vrijede kad ti nemaš muda djelovat! [tongue]

Ovdje upišite svoj komentar…




suludo je očekivati da će se, nakon što se odblokiraju, LEDO zadržati na 23,69% a TNPL na 21,97%…

Ispravak, TNPL je na 37,11% 🙂

Vremena su takva da je teško očekivat išta što ima ikakve veze sa zdravom pameti.
[/quote]

hmmm, marfijev zakon… baš onaj primjer koji sam izvukao da ilustriram poantu se pokazao loš… [tongue] ali i TNPL pada, sad je na 25%…

čini mi se da se stvari razvijaju onako kao što sam rekao… imali smo testiranje na 2500, odbili se dolje, a trenutno ne znam kak stojimo, na poslu sam i nemam real-time praćenje crobexa… iza ručka idemo dolje, prilično sam siguran…

[/quote]

Crobex Ukupni promet Redovni promet Institucionalni promet Prijavljeni promet
2.505,63 13.4% 40.192.919,50 kn 40.192.919,50 kn 0,00 kn 0,00 kn

New Report

Close