Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Britanija sa 60,5 milijardi dolara spašava četiri najveće banke

Business.hr/Hina
12.10.2008 11:09
Pročitaj komentare ( 1)
Diskutirajte o ovoj temi na forumu ( {PostCount})
e0184f00-5ef7-4bc1-8ac8-b3f5d56f59e3
Ocijenite članak ( 0)

Britanska vlada pokrenut će u ponedjeljak najveću akciju spašavanja banaka, kada će četiri najveće komercijalne banke – HBOS, Royal Bank of Scotland, Lloyds TSB i Barclays – i službeno zatražiti pomoć u iznosu od 35 milijardi funti (60,5 milijardi dolara), izvijestio je Sunday Times.

…Znači li to da Europske burze u ponedjelak ponovno čeka crvenilo?Molim komentare [undecid]

POKRET OTPORA


Najgore bi bilo da i u EVROPI dođe do financijskog kolapsa… u americi će biti svašta, ali u evropi ne mora… treba znati da su derivativi američki biser koji se samo u americi prakticira na veliko, i treba znati da je slom tržišta nekretnina zahvatio u pravom smislu riječi samo ameriku (japanci su to imali krajem osamdesetih)… stvari nisu iste u evropi i u americi…

Otkad sam vidio priloženu slikicu i pročitao pripadajući tekst, moram priznati da i mene Europa zabrinjava. Dotada sam mislio da stari, konzervativni kontinent sigurno nije bio tako pohlepan kao USA, ali nakon što smo vidjeli kako indeksi svijeta u stopu prate amerikance (pa tako i naš Crobex), jasno je da luke spasa nema nigdje. Postali smo pravi građani svijeta, nažalost u ružnijem smislu te riječi.

[img]http://i41.servimg.com/u/f41/13/01/91/22/euroba10.gif[/img]

Ostaje se nadati da je u ovom strahovitom i neviđenom padu burzi diljem svijeta od početka mjeseca uračunato dovoljno trenutno spoznatih problema i da bi sada paniku moglo zamijeniti razumsko ponašanje, praćenje razvoja situacije i uračunavanje u cijene dionice tek kada su činjenice dostupne. To i dalje može značiti pad, ali barem da bude jasno što je dovelo do njega. Panika mislim da nikome ne odgovara. Ali nažalost još uvijek nije isključena, krdo se ne smije potcijeniti.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off





Tri prigode?
O koje tri prigode, takvom metodom, polemizirate?
MMM, sve tri prigode završile u plusu?

Sorry Krpa – tebi se ne da pomoći, dok ne počneš pažljivo čitati i razmišljati o pročitanome.

[/quote]

Ja pažljivo čitam što si napisao.
Zato sam i primjetio da ovo što si napisao (ukupno tri prigode prema navedenoj metodi i sve tri završile u plusu) ne odgovara istini.

Mogao si priložiti graf i uvjeriti nas u suprotno od onoga što sam zaključio.
[/quote]

Krpa – "Only for your eyes"

Vidiš da ne čitaš pažljivo, ne razmišljaš o pročitanom, a bogme ne znaš ni brojati.

Hlađenje sam nakratko prekinuo iz viteških razloga – obrane časti. Razumljivo, zar ne.
[/quote]
Doista mi je žao što ljudi doslovno doživljavaju moja preispitivanja fundamenata funkcioniranja analitičkih metoda.
Znatiželjan sam i skeptičan, inače ne bih niti sudjelovao na ovom forumu. Pošto su sva ova pitanja potekla iz mojeg posta, savjetujem onima koji namjeravaju raditi analize na osnovi, kako sam i opisao, samo jednog indikatora (varijable, bilo kvantitativnog ili kvalitativnog) da to ne čine. Sve ostalo sam opisao u prijašnjim postovima.
MMM, siguran sam, odlično poznaje materiju o kojoj piše, barem je kroz odgovore i meni i vama postavio zanimljive teze, također se istome nadam i za sebe.
Savjetujem svima da preispituju metode kojima se koriste i ovo može biti zgodan početak za takvu raspravu.

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

Po prirodi sam optimist,,,uložio u burzu u vrijeme laganog rasta u nadi dugoročnog ulaganja.Međutim ovo sada nema veze s nikakvim ulaganjem nego čistom pušionom ,nalazimo se u mlinu (žrvnju) u kojem se netko zajebava s vodom ,odnosno pušta jaki mlaz,pa za promijenu još pojača i tako u nedogled dok nam ne poberu sve što imamo!.Nadam se da sam slikovito uspio objasnit 95% neukih ,nadobudnih ulagača među kojima sam i ja .
Glede TA i drugih analiza,točno sam se plašio toga dana kad ću morat knjigu u ruke i učit,a iskustvo je dokazalo da je prije mene već na milione stručnjaka doktoriralo svaku temu i da ja nemam tu šta previšet ražit,odnosno exponirat svoju ograničenu pamet..
Uvrijeme krize samo nekolicina profitira ,te se treba priupitat dali sam baš ja jedan od njih! ? Priznajem nisam … ,a Vi?
Svaka čast našim dečkima i curama na trudu oko analiza,,, međutim treba upozorit čitateljstvo da kad je kriza nema brze zarade, a tko ima pristojnu lovu u dionicama MORA prodat inače knjigu u ruke i vidjet gdje je pogriješio…
Ne postoje sigurni fondovi,niti drži vodu dugoročno ulaganje u vrijeme krize…
Lovimo se za slamke spasa,valovi ,odbijanci ,a ustvari tonemo .Ovo je više od igre ,odnosno velika kocka i pitanje je trenutka kad ćemo se pogledat u ogledalo i priznat jesmo li zaista takvi kockari da idemo do kraja?
Zbog toga je moja molba,prilikom izračuna grafova i analiza dobro filtrirat argumente da čitatelj ne bude naveden,navučen,na krive panične poteze…jer po posjeti gostiju možemo primijetit da će utopljenika biti sve više iviše..
Ako se nastavi ovaj neg. trend uskoro ćemo nažalost imat i novu temu na forumu:-Ovisnici,posljedice i liječenje…
Znači li to da su ovdje na forumu profesori i nas nekolicina učenika popušili,da li i vi želite k nama…zaključite sami!

[cool] [cool] [cool]

POKRET OTPORA


Po prirodi sam optimist,,,uložio u burzu u vrijeme laganog rasta u nadi dugoročnog ulaganja.Međutim ovo sada nema veze s nikakvim ulaganjem nego čistom pušionom ,nalazimo se u mlinu (žrvnju) u kojem se netko zajebava s vodom ,odnosno pušta jaki mlaz,pa za promijenu još pojača i tako u nedogled dok nam ne poberu sve što imamo!.Nadam se da sam slikovito uspio objasnit 95% neukih ,nadobudnih ulagača među kojima sam i ja.

Jesi. Međutim, sigurno i sam znaš da velike krize rađaju i velike opportunitye i da je to ono što ljude i dalje privlači ulaganjima. Uostalom, i Warren Buffett koji je jedan od najkonzervativnijih ulagača kupuje upravo ovih dana, a čuvao je cash za vrijeme proteklih godina prosperiteta. Da, i on je u gubitku. [wink]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Prihvačam,,, uskoro kupujem knjige,ulažem uznanje..he,he [thumbsup]

POKRET OTPORA

Za ponedjeljak…

Nisam opasan.


Za ponedjeljak…

ok može bit tvoja prognoza točna ,ali što ako zbog engleza roknemo 10% u minus!Znaš dobro da smo zbog sanacije niz-belg banaka roknuli,isto tako i nijemaca . U utorak mogu puknut francuzi ,u srijedu italijani ,u petak španjolci…graf je okay,prognoza u dan –upitna

POKRET OTPORA

Ja sam napisao što se događa u 90% slučajeva.. što bi značilo da uvijek postoje iznimke..
A ovo su "iznimna vremena", tako da je lako moguće da nastavimo padati.

Svejedno.. meni je statistika puno više puta pomogla nego što mi je odmogla.
Dakle, ako i sutra potonemo u utorak je još veća šansa da se odbijemo.

Nisam opasan.


Za ponedjeljak…

Imaš dvaq Gap-a ranije (doduše manja) koja nisu zatvorena,nadam se da če se u pon svi zatvorit [pray]

Uhljebe na ulicu!!!!!

Samo da nam se prije toga ne zatvori burza,na Londonskoj nešto šuškaju…Krizni štab radi od 0-24,vidjet ćemo dal ćemo sutra pjevat onu Nadalina,Nadalina ili Gazda,Gazda … [thumbsup]

POKRET OTPORA

@rooster

nema tvoje slikice, molim te postaj još jednom…

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close