Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Ispada da polemiziram, no napravio sam anlizu Crobexa koja bi trebala opravdati trgovanje po MACD. Koristio sam period od početka godine do danas i parametre koje si preporučio. Ispada da je bilo tri prigode za ulazak u tržište, i tri prigode za izlazak. prinosi su sljedeći: -4,43%, 6,93%, -1,47%= +1,03%. Uzmemo li u obzir troškove brokera od 3-6% za tri transakcije ispada da nismo puno napredovali. Ovo je naravno mehaničko trgovanje koje kaže da je nečiji PC ušao na tržište 1.1.2008.

[/quote]


Nešto si krivo uzeo. U 1. mogućnosti je minimalni prinos +0,7% (računato na indeks), u 2. mogućnosti min. +11,8%, a u 3. min. +2,9%, brutto. Sveukupno 15,4% minimalno, brutto. Nešto ranijim izlaskom iz pozicija, već kad je Stohastic probio signalnu crtu, mogući prinos se penje za još par postotaka.

Tri prigode?
O koje tri prigode, takvom metodom, polemizirate?

MMM, sve tri prigode završile u plusu?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Prvo bi zahvalio Vladu i Dixiju na odgovoru.Znajući da nisam preveliki poznavalac valova zanimalo me je dali dvostruka zig zag formacija ima prolaz po teoriji, jer to što sam ja vidio dvostruki zig zag nije moralo zadovoljiti i pravila teorije valova.Pošto vidim da kolege Vlad i Dixi koje iznimno cijenim( dvojica kolega sa foruma koja su do sada imali najveće pogotke) nisu našli teoretske zaprijeke da ovaj pad može biti i dvostruki Zig Zag ostaje nam ipak neko malo sunce na kraju tunela,jer i tvrdnja kolege Vlada da formacija na SP može biti tek 3 val isto teoretski stoji.Znači može i gore i dolje po teoriji valova i jedna i druga formacija teoretski stoje.

Da zaključim kratkoročno vrlo vjerojatno pred sobom imamo rast i po jednoj i po drugoj formaciji.Za daljnje prognoze treba pričekati da se taj rast odradi i da se vide formacije koje će se razviti.To što ja navijam da bi to mogao biti dvostruki zig zag e to je moj problem,ali vrlo brzo ću se osloboditi navijanja ako vidim da se stvar ne razvija u tom smjeru.

Još jednom zahvala Vladu i Dixiju na odgovoru.

SAM PROTIV SVIH


vidim ja po ocjenama da vam se sviđaju moji pogledi na svijet i društvo.
više ih ne bute gledali.
mislim, grafove.

večeras sam našao vremena pa u pola sata odredio hrpu targeta, uglavnom potencijalnih (bez odrađenih točaka prijeloma ).
obzirom da na većini grafova slijedi val 4, a 5. val bez truncationa vodi ispod točke 3, gotovo sve točke prijeloma mogle bi biti odrađene.
targete forum ne bu videl.
postoji i razlog zašto.

dobronamjeran savjet svima:
iskoristite izgledan skori 4. val.

pozdrav

samo što ta 4ka niti u najboljem slučaju ne bi trebala ići iznad 3000, ako se ne varam?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Tri prigode?
O koje tri prigode, takvom metodom, polemizirate?
MMM, sve tri prigode završile u plusu?

Sorry Krpa – tebi se ne da pomoći, dok ne počneš pažljivo čitati i razmišljati o pročitanome.

Ali ništa zato, nit meni se ne da pomoći, jed dva zadnja posta ocijenjena s čistom jedinicom znak su da trebam ići na hlađenje!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Prije nego li odem na "hlađenje" još samo jedan odgovor na više pp koje sam dobio.

Brojke u zagradama uz MACD i Stohastic su (kao što je i navedeno) samo orjentacijske. Svatko treba odabrati sebi prkladnu kombinaciju. Npr, za MACD (26,12,9) ili (28,11,11) ili neku treću, četvrtu kombinaciju. Isto je i sa Stohasticem. Može biti (15,5,5) ili npr (18,4,4) itd.

Što-više ne bi bilo dobro da svi krente s istim brojkama jer biste mogli generirati lažni signal na tržištu, kad budete postupili po dobivenim rezultatima.

A sad, prepuštam žezlo Krpi, a ja odoh na "hlađenje".

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

S obzirom da ste moju odlazak na "hlađenje" nagradili sa stotkom, onda ću rok ""hlađenja" svakako produžiti!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



vidim ja po ocjenama da vam se sviđaju moji pogledi na svijet i društvo.
više ih ne bute gledali.
mislim, grafove.

večeras sam našao vremena pa u pola sata odredio hrpu targeta, uglavnom potencijalnih (bez odrađenih točaka prijeloma ).
obzirom da na većini grafova slijedi val 4, a 5. val bez truncationa vodi ispod točke 3, gotovo sve točke prijeloma mogle bi biti odrađene.
targete forum ne bu videl.
postoji i razlog zašto.

dobronamjeran savjet svima:
iskoristite izgledan skori 4. val.

pozdrav

samo što ta 4ka niti u najboljem slučaju ne bi trebala ići iznad 3000, ako se ne varam?
[/quote]
max- 2850.
vjerovatno ispod, na nekoj fibo razini prethodnog impulsa.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Mi NEMAMO financijsku niti kreditnu krizu, a najvjerojatnije je niti nećemo imati. Rohatinski se pobrinuo da sve osim najgoreg prođe relativno bezbolno[/u].[/b]

a to najgore bi bilo….štooo???

[/quote]

Najgore bi bilo da i u EVROPI dođe do financijskog kolapsa… u americi će biti svašta, ali u evropi ne mora… treba znati da su derivativi američki biser koji se samo u americi prakticira na veliko, i treba znati da je slom tržišta nekretnina zahvatio u pravom smislu riječi samo ameriku (japanci su to imali krajem osamdesetih)… stvari nisu iste u evropi i u americi…

iako, to ne znači da evropa nema svojih problema koji su čak i slični… ali očigledeno je (za one koji prate) da švabe vide rješenje skroz drugačije nego amerika…

Nasuprot Abu-aliju, tvrdim da hrvatska zaista JEST izolirana od mnogih stvari… bilo zemljopisno, bilo ekonomski, mi jesmo u određenom smislu izdvojeni i zaštićeni… kod nas nikad nije bilo tornada ili tsunamija koji bi npr. porušio Rijeku, i kod nas jadranom ne caruju morski psi… i mislim da je ovaj jedan koji je nedavno napao simbolično ono što se dešava i na crobexu… kod nas banke ne propadaju i firme nisu u bankrotu, pa da bi dionice padale… kod nas sve pada zbog panike. točka. čista psihologija, nema fundamentalnih razloga.

Do ozbiljnih problema i kod nas će doći samo ako dođe do kolapsa u evropi, jer u tom slučaju ni mi nećemo biti izolirani.

ali problema ćemo imati i ovako, trust me… samo govorimo o problemima na različitim skalama… zato sam jednom i upotrebio metaforu da mi imamo prehladu koja će relativno brzo proći, a amerika ima rak koji će je još dugo polako izjedati… međutim i prehlada može čovjeka gadno nagnjaviti…

Pametan, ako to želiš.



Tri prigode?
O koje tri prigode, takvom metodom, polemizirate?
MMM, sve tri prigode završile u plusu?

Sorry Krpa – tebi se ne da pomoći, dok ne počneš pažljivo čitati i razmišljati o pročitanome.

[/quote]

Ja pažljivo čitam što si napisao.
Zato sam i primjetio da ovo što si napisao (ukupno tri prigode prema navedenoj metodi i sve tri završile u plusu) ne odgovara istini.

Mogao si priložiti graf i uvjeriti nas u suprotno od onoga što sam zaključio.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Vidim da se povela malo ozbiljnija polemika o trenutnom stanju u Ameriki i cijelom svijetu, pa da i ja dam mali doprinos.

Čitam neki dan da su se u Bloombergovoj anketi (preplaćeni) ekonomisti konačno složili da je Amerika u recesiji [lol]. Ona je u recesiji već oko godinu dana, a vrlo jasan signal za to se počeo nazirati još tijekom 2006. godine, kada se broj novo zaposlenih počeo smanjivati s više od +300k novih radnih mjesta (mjesečno) do sadašnjih -160k! To je najbolji pokazatelj zdravlja njihovog gospodarstva, uz ostale važne pokazatelje koji također nisu dobri. Razloga za ovu tvrdnju ima daleko više, ali bi u tom slučaju ovaj tekst pretvorio u elaborat, pa reko’ da ne smaram previše. Kao prilog ovoj tezi imate dvije sličice.

Recesija, izmiksana s ovom kreditnom krizom ne sluti ni na što dobro. Dakle, ovo što se trenutno kod njih događa nije recesija. Ovo je početak depresije ili još točnije kraha. Da bi se to izbjeglo, u što najblaže rečeno sumnjam, potrebne su radikalne mjere do sada u povijesti nikad viđene ili „dobri“ stari masonski scenarij – RAT. Ono što ih očekuje u bližoj budućnosti je tek zatišje pred Oluju svih oluja, naspram koje će im Katrina izgledati kao lahor. Da još slikovitije probam opisati situaciju. Nazire se svjetlo na kraju tunela, ali to je svjetlo čini mi se TERETNI VLAK!

Inače nisam pesimist i uvijek se nadam najboljem, ali ovo gore je čista dedukcija na osnovu jasno vidljivih činjenica, moga znanja i iskustva na tržištu. Iskreno bih volio da sam napravio kardinalnu grešku u svojim analizama i da me vrijeme demantira jer u ovom „doomsday“ scenariju nikome neće biti dobro, ali za to sada nema nikakve naznake. Vrijeme će pokazati!

God bless America!!!!

Pozz

Once you learn to identify patterns and read the market, you find there are limitless opportunities to make money!




Tri prigode?
O koje tri prigode, takvom metodom, polemizirate?
MMM, sve tri prigode završile u plusu?

Sorry Krpa – tebi se ne da pomoći, dok ne počneš pažljivo čitati i razmišljati o pročitanome.

[/quote]

Ja pažljivo čitam što si napisao.
Zato sam i primjetio da ovo što si napisao (ukupno tri prigode prema navedenoj metodi i sve tri završile u plusu) ne odgovara istini.

Mogao si priložiti graf i uvjeriti nas u suprotno od onoga što sam zaključio.
[/quote]

Krpa – "Only for your eyes"

Vidiš da ne čitaš pažljivo, ne razmišljaš o pročitanom, a bogme ne znaš ni brojati.

Hlađenje sam nakratko prekinuo iz viteških razloga – obrane časti. Razumljivo, zar ne.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



vidim ja po ocjenama da vam se sviđaju moji pogledi na svijet i društvo.
više ih ne bute gledali.
mislim, grafove.

večeras sam našao vremena pa u pola sata odredio hrpu targeta, uglavnom potencijalnih (bez odrađenih točaka prijeloma ).
obzirom da na većini grafova slijedi val 4, a 5. val bez truncationa vodi ispod točke 3, gotovo sve točke prijeloma mogle bi biti odrađene.
targete forum ne bu videl.
postoji i razlog zašto.

dobronamjeran savjet svima:
iskoristite izgledan skori 4. val.

pozdrav

samo što ta 4ka niti u najboljem slučaju ne bi trebala ići iznad 3000, ako se ne varam?
[/quote]
Samo da mi preskocimo 2350, dalje cemo lako [wink]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

New Report

Close