Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodo ovo je prevršilo svaku mjeru. Nema smisla ovdje razglabati o targetima iili tražiti kakve informacije po ostalim sajtovima.
Na žalost netrebaju se gledati niti bilo kakvi fundamenti ili vijesti o poslovima koje je sklopila neka naša tvrtka. JER TO NEMA SMISLA! U ovim uvjetima tržištem vladaju nerazboriti i neznalice ekonomije! Već duže vrijeme pratim ponašanja određenih kolega koji ništa drugo negledaju već odmah ujutro prate nikkei, pa stoxx, nasdaq…čitaju seebiz, BLOOmberg u očekivanju nekih informacija … A KAKVIH?
Ne kažem da se svjetska financijska kriza ne tiče svih i da smo imuni, ali…

OSVRNUT ću se na Hrvatsku! Lijepa naša nije u tolikoj korelaciji sa zapadom da bi kriza u tolikoj mjeri utjecala na naše gospodarstvo. ZAŠTO?
1 Financijski sektor – Adekvatnost kapitala je duplo veća (15-16%) nego bilo koje svjetske banke. likvidnost je zadovoljavajuća. ( druga je stvar nepovjerenje na tržištu i da sad sve stane, posebice pozajmice)
Kod nas je jebena kontrola kreditne sposobnosti provođena By the Book i to se sad pokazala kao velika prednost. Da ne pričam o obveznm pričuvama koje je nametnuo HNB

2. Izvoz- A što to mi izvozimo u tolikoj mjeri da očekujemo toliki pad profita pa mora doći do korekcije pojedinih kompanija. ŠTO TO? – automobile? Avione? ostale manje luksuzne stvari ? Gospodo ono što izvozimo u velikoj mjeri se temelji na poljoprivrednim proizvodima- Čitaj hrani kojoj cijena u budućnosti može samo rasti. Brodove koje je strani naručioc u velikoj mjeri platio. Ili možda generatori i ostala industrijska potrepština velikih korporacija koje se plaćaju u rokovima do 60 dana u sadašnjem trenutku!
Gospodo ne proizvodimo dakle potrepštine za široku masu ljudi koje te proizvode radi velike recesije neće trebati pa očekujemo pad profita. Nemamo mi FORD ili GM koji otpušta 3000 ljudii pa se to odražava na Index.

ALI MI UPRAVO PRATIMO TO JER NEMAAMO ŠTO DRUGO. Dakle velika recesija pogađa zemlje koje su u velikoj korelaciji sa drugim zemljama a što Hrvatska nije. Više mora biti pogođen STOXX nego CROBEX, jer WV će prodati manje vozila u HR negoli će Jamnica prodati manje vode u njemačkoj. Ovo je samo slikovita usporedba.

Dakle ako griješim neka me netko demantira. Zato Rohatinski automatski ima pravo kad kaže da kriza ne bi trebala tako utjecati na nas. SAmo ŠPEKULANTI ostaju špekulanti a paničari – budale!
I još k tome Short seling nam dođe u pravo vrijeme. Koje budale od regulatora. U svakoj literaturi piše da u trenucima nepovjerenja tj.recesije Short seling vodi u neminovno rušenje Indexa.
Pa neču se valjda kladiti da će papiri rasti.!
Ma nema smisla ovo više objašnjavati

zlikovac

@bolix

Kolega u najvećem djelu se slažem sa vama, pogotovo što se tiče banki i izvoza [smiley] (tu smo zaista jaki). Slika bi bila puno ljepša, kad bi izostavili brodove i brodogradnju u kotekstu otpuštanja radnika..

….prvi target realiziran…………….čekam ostale

pozdrav iz Novigrada

Sančo

[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

ULPL -29,80%
Još tonemo.

Šta će ovaj pad napraviti fondovima, ne smijem ni zamisliti.
– a krediti kojima su kupovali dionice
– u Novigradu na predavanju, najveći problem je istaknut, kupnja dionica na kredite

KODT je na 1300kn, bližimo se na VLAD ovom targetu.


….prvi target realiziran…………….čekam ostale

pozdrav iz Novigrada

Sančo

[bye]

kad će pauza u novigradu da malo dignete crobex


Imo ko kakvo saznanje za DLKV.

Hvala!

Imam ja. Kupio Hajdukovih dionica za 10 milja kuna. Nakon pomno izvršenog due dilligenca
[cool]

vjerovali ili ne čak je i KODT pao …. [shocked]

1.300,01 7 13:52:56
1.300,05 10 13:52:56
1.301,00 15 13:52:56

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

još 100 čuna i eto vlada sa svim targetima u sridu

Koliki je target za Ingru !!??

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


wow, koja kupnja na HT-u!! Odjednom stavljeno na bid 75.000 kom!

Na kojoj cijeni? 150kn?

Poznati pentekostalni propovjednik David Wilkerson prorokovao je još prije dvadeset i kusur godina pad berlinskog zida, new york 9-11 a šlag na sve to je financijska i gospodarska kriza koju čovječanstvo ne pamti. Naravno sve je to predigra onog što dolazi "tko ima uši neka čuje" [pray] [cool]

1180,01 eto i to odradišmo

New Report

Close