Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Za sada današnje dno S&P 970,97. Odstupanje od Vladovom targeta od 960 za 1%!!!!!

Znači li ovo nešto?

[pray] [pray] [pray]

Po tehničkoj analizi, ako se ne varam to je dozvoljeno odstupanje. Nadam se da je to konačno dno o kojem već mjesecima pričamo. Vlad oglasi se, prokomentiraj, molim te.

oglasio se bio, target djia 8500 ako se ne varam…

pa šta nikom nije čudno kako je danas u međucajtu uletio kad su pali, a dok rastu nema ga i ne komentira, ne piše, ne stavlja grafeke s targetima…

al sam siguran da će mene doć za ovaj post oprat! [lol]


oglasio se bio, target djia 8500 ako se ne varam…

pa šta nikom nije čudno kako je danas u međucajtu uletio kad su pali, a dok rastu nema ga i ne komentira, ne piše, ne stavlja grafeke s targetima…

al sam siguran da će mene doć za ovaj post oprat! [lol]


hm hm

Kolega MMM, probijanje ove potpore gdje bi po vama trebali braniti OMF-ovi značilo bi praktički da sve ovo što smo izdvajali zadnjih godina u njih, lagana pušiona ili bolje reći ništa od mirovina za one koji će uskoro u mirovine. [bye]

ispod te razine (ekonomski održive) burza gubi smisao. Naime, 10-ak% godišnje dugoročnog prinosa je minimalni prinos koji je potreban da bi burza imala smisla. Nekih 6-7% je bezrizična kamatna stopa. Na to treba dodati premiju za rizik. I to to ti je to.

Što se tiče MF – njihov je zadatak da održavaju burzu na životu. Tako da nevjerujem da će se ponašati suicidalno.

Jednako tako, racionalni trebaju biti i mali špekulanti, koji svojom pohlepom podižu razinu cijena papirima, pa u konačnici i vrijednst MF.

Dakle, radi se o jednoj simbiozi koja treba racionalno funkcionirati za uspjeh burze. Proporcionalno iracionalnosti (a bilo je i ima je) i burza će biti manje uspješna.

U ova ozbiljna vremena, sve to skupa postaje još važnije.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


oglasio se bio, target djia 8500 ako se ne varam…

pa šta nikom nije čudno kako je danas u međucajtu uletio kad su pali, a dok rastu nema ga i ne komentira, ne piše, ne stavlja grafeke s targetima…

al sam siguran da će mene doć za ovaj post oprat! [lol]

Budem ja…. nemas ti pojma, skupa sa mnom! [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje



CROBEX

Ova dugoročna potpora, kad je nacrtaš na logaritamskoj skali, izgleda bitno drugačije.
Međutim, na toj skali kada se povuče potpora po dnu crobexa, dolazimo do sličnog rezultata.

Nemam mogućnost prikaza u log skali, pa je u prilogu (Abu alijev?) graf od prije 15-tak dana.

[/quote]


@Krpa

evo na jednom grafu obje crte potpore. A i matenmatički čistunci će biti zadovoljni, jer je funnkcija prinosa eksponecijalna, pa je log graf precizniji u prikazu.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



oglasio se bio, target djia 8500 ako se ne varam…

pa šta nikom nije čudno kako je danas u međucajtu uletio kad su pali, a dok rastu nema ga i ne komentira, ne piše, ne stavlja grafeke s targetima…

al sam siguran da će mene doć za ovaj post oprat! [lol]

Budem ja…. nemas ti pojma, skupa sa mnom! [lol]
[/quote]

Ma kaj se ljutis wunder, evo sad ce odbijanac crobija na 3000.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

saki, kaj ti sam sa sobom? [lol]

Dija završava 9240…


saki, kaj ti sam sa sobom? [lol]

da, trazim dno i odbijanac. [lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

sad imamo otpor na 9600….

večeras triple top reversal…. čim su dotakli iza 02.00 pm 9600 i dva puta se odbili, vidjelo se da ide dolje… [bye] ništa od dead cat bouncea……

Pessimism Is Your Friend

amerima došlo par loših izvješća koja su ih na kraju porušila, iako nakon dugo bikići su počeli rokat…

nema šta, sutra zbog toga neminovno nam je ronjanje, ipak mi ovisimo o njihovom poslovanju!

stoga prvi target 10:00:00 2514,33
drugi target 11:34:56 2443,29
treći što već 15:45:56 2612,11

aj sretno!
[lol]

New Report

Close