Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Upravo tako. Tony, hvala sto si ukazao na ono o cemu sam ja pricao. Svatko tko je imao soli u glavi, a nema pojma o TA mogao je napraviti ovakve grafove (mozete provjeriti, postao sam ih od ove stranice http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2434&pg=795).

I gle cuda, svi su tu targeti dosegnuti ili ce biti dosegnuti. Ma genijalno, u bio sam u pravu! (treba predvidjeti ocito, ali se i usput ograditi). Sad jos samo cekamo odbijanac na 3050 koji, izgleda nece doci. No bitno je da stado treba svog pastira.


skužaj, ali nemaš pojma.
sori [smiley]
[/quote]

Pa o tome i pricam. Nemam pojma, a u pravu sam. Zar to nije najgore od svega?

ne zamjeram nis [smiley]
[/quote]
[lol]
priznajem ti dobar smisao za humor.
iako ga možda nisi svjestan. [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nemas beda, vjerujem da ni ti nisi svjestan vlastitog smisla za humor [smiley].

Naravno da je trebalo pisati nemam pojma o TA, a u pravu sam.

Nego, hoce li taj rebound do 3050?.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Nemas beda, vjerujem da ni ti nisi svjestan vlastitog smisla za humor [smiley].

Naravno da je trebalo pisati nemam pojma o TA, a u pravu sam.

Nego, hoce li taj rebound do 3050?.


ti sve znaš, jak si, što će ti moji savjeti?! [thumbsup]
uživaj, lip je dan! [smiley]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

dax- vidi se target 4770.

p.s.
to nije target za danas, naravno.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

mislim da se DAX ovak ne bi izvijao da ga kroz onaj LHC u CERNu provlače…..prestrašno….otvorio na 5230 pao 4870 skočio na 5320 i sad se vrti oko 5050…i sve to u par sati.

CROBEX

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

da smo danas radili došli bi do te crte, a budući da to nije slučaj bio što sad? [rolleyes] [smiley]


CROBEX

Ova dugoročna potpora, kad je nacrtaš na logaritamskoj skali, izgleda bitno drugačije.
Međutim, na toj skali kada se povuče potpora po dnu crobexa, dolazimo do sličnog rezultata.

Nemam mogućnost prikaza u log skali, pa je u prilogu (Abu alijev?) graf od prije 15-tak dana.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Pocetnik sam sto se tiče TA, citao sam dosta o tom pa bi htio vidjet kako to funkcionira. Nabavio sam Metastock PRO 9.0 verziju međutim imam problem pa se nadam da će mi netko pomoći da ga rješim.
naime radi se o tom da ga ne mogu pokrenut tj. kad ga probam pokrenut pokazuje mi sljedeće:
"DBC data manager (WINROS.EXE) could not be found. It must be running before data can be collected."
Ako itko zna kako što treba napraviti nakon inastaliranja ovog programa odnosno koja je procedura i na koji način se može koristiti na SASE?
I naravno koliko je dobar ovaj program?
Unaprijed hvala



@drevil

evo OHLC za Crobex, ali mislim da su ipak bitniji veci valovi, intraday je dovoljan mozda pola sata ili sat cisto da se rijese neke nedoumice, jer ne trgujemo na forexu (vece provizije i ne isplati se).
Imas inace teletrader pa ti i ne treba moj OHLC (ako ti proradi ?!!$%*, jer meni jos nije)
Mozes ga otvoriti i u excelu

@abu ali ili netko drugi dobra srca

Gdje se mogu dobiti OHLC podaci za crobex za excel ili u sličnom obliku kao što se na stranicama zse mogu dobiti za ostale dionice?

Glede podataka o prometu je li potrebno uzimati redovni+blok promet ili samo redovni pri unošenju u amibroker (pitanje važi i za pojedinu dionicu, a ne samo za crobex)?

Zahvaljujem na odgovor.

@samurai
odi na
http://www.zse.hr/default.aspx?id=180
imas za dionice u
http://www.zse.hr/default.aspx?id=9978
pozz

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Pocetnik sam sto se tiče TA, citao sam dosta o tom pa bi htio vidjet kako to funkcionira. Nabavio sam Metastock PRO 9.0 verziju međutim imam problem pa se nadam da će mi netko pomoći da ga rješim.
naime radi se o tom da ga ne mogu pokrenut tj. kad ga probam pokrenut pokazuje mi sljedeće:
"DBC data manager (WINROS.EXE) could not be found. It must be running before data can be collected."
Ako itko zna kako što treba napraviti nakon inastaliranja ovog programa odnosno koja je procedura i na koji način se može koristiti na SASE?
I naravno koliko je dobar ovaj program?
Unaprijed hvala

http://www.purebytes.com/archives/metastock/2005/msg01061.html

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close