Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sančo sretan ti Dan Nezavisnosti.

Ulaži i dalje u znanje kao i do sada. A sutra…..a Vi…a ti…. ????

Pozdrav [bye]

Može li koja stotka za čestitku ????


………..razlika je jedino što će ulagači od mojih analiza imati koristi a od vaših neće imati nikakve………….uključujući vladekove, kod kojih od drveća ne vidite šumu….

ulažite u znanje

pozdrav


Sančo, nisam baš pomno čitala analize, da ne listam unazad, ako može tvoja analiza za ovaj tjedan? Hvala.

Bar da smo povezali neradne dane do kraja tjedna ,uh,uh… [thumbsup]

POKRET OTPORA

sakaija za predsjednika! [lol]

Kolega Sančo, nadam se da ste OK. Djelujete mi dosta nestabilno u zadnje vrijeme. Opet… možda vi pišete nešto što ja ne razumijem. Nije rijetkost da mi stvari nisu jasne. Pozdrav!

I'LL BE BACK

Može li mi netko pomoći, pojedine grafove mogu otvoriti, a za pojedine nema šanse?


Sančo sretan ti Dan Nezavisnosti.

Ulaži i dalje u znanje kao i do sada. A sutra…..a Vi…a ti…. ????

Pozdrav [bye]

Može li koja stotka za čestitku ????

……hvala na lijepim željama, i ja tebi, kao i svim ostalim kolegama želim sretan Dan Neovisnosti

…….nadam se da ćemo preživjeti propast Američkog Selebriti Kapitalizma

btw dao sam ti i stotku, Karoje moj, iako to nisi zaslužio [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Evo i ja tebi jednu nezasluženu, moj plepeliću.

Cijenjena analiza.


To give the main background, the stock market has been correcting the bull market of 1974 to 1999 (wave 3 at top left of chart). Before that we had a bear market between 1968 and 1974 (wave 2) which corrected the bull market of 1942 to 1968 (wave 1). We are now in correction wave 4 which is just about done. When that finishes it will be a final multi-year wave 5 up to complete a mega 80 year bull market which will be followed by a major bear market that may well exceed that of the 1930s and early 1940s.
Note that the S&P500 has been tracing out what we call a flat wave. This is the most common wave formation for a wave 4 and it has more or less been working itself out in textbook fashion. That means that the final leg down (or C wave) will erase most if not more of the B wave before we call this bear market over. Where that C wave is heading is shown on the decomposition of the wave to the right of the chart. A wave C of a flat correction is a 12345 impulse wave 90% of the time, so we have a degree of confidence in our wave analysis. We are actually in the worst part of the C wave as we enter the infamous "wave 3 of 3". That strongest downside will end soon and will then embark on a wave 4 correction before the final wave 5 down completes the 8 year bear market. Where that ends exactly will only become apparent as the pattern unfolds but I have a personal conviction that boarding the stock market train near that point will see great returns into next decade.

ima neko pametan da ovo rastumači svima? [smiley]


E pa ti si stvarno cudo prirode, dobijes ovdje na forumu zlata vrijedne informacije, ali jok, tebi to nije dovoljno, ti bi konkretne buy i sell signale, a gle cuda kad ti se i to servira pod nos onda jos i bezobrazno vrijedas clanove foruma koji ti to “daruju” (npr. Vlada).
Fino engleski rijecnik u ruke pa na posao, sve imas objasnjeno u tekstu i prilozenom grafu, a cak se da procijeniti i vremenski okvir prijelaza u slijedecu bull fazu.
Inace, prije par dana razgovaram tako ja s jednom vrijednom nonom iz nase lijepe Dalmacije i u ragovoru se dotaknemo teme dionica i fondova i gle cuda bakica meni kaze da nju ova situacija trenutno na svjetskim burzama podsjeca na njeno branje visanja pocetkom ljeta (?!?). Ja sav u cudu pitam pa kako, a ona ce: “Pa da bi mi narasle nove visnje svako lito prvo moram pobrat one dozrile tako nam je nekako i s ovim dionicama”.
Stabla se dobro tresu ovih dana, ali sto se vise tresu to ce i ljetna berba bit bogatija…a tek Maraskino nakon toga…


….zbog velikog broja vašim upita na pm ponavljam zse taregte kako ih ja vidim

Sančo. ima tu jedan mali problem. Nekoliko tvojih nižih targeta za Crobex nije provedivo jer:
1. vrlo malo je papira kupljenih po tome odgovarajućim cijenama, pa bi uglavnom trebali biti prethodno prodani po većim cijenama – a ne čekati tako niske targete
2. gotovo jedini vlasnici papira kupljenih po tim cijenama (prije 7-8-10 godina) su mirovinski fondovi, a oni ih ne moraju prodavati, jer imaju redovite mjesečne priljeve keša

Dakle, mislim da ti to ne stoji!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Bok kolege,

vidim da ovdje svi imaju dosta pesimističan pogled (s razlogom) no evo i mogući scenario da smo dotakli trenutno dno koje se vidi u mojoj analizi te da nam slijedi bar lagani oporavak prije daljnjeg potopa. Ulazio sam malo na zaokruženom području no stop lossovi su uvijek tu da me spase od mogućeg prevelikog gubitka.

Ending diagonal triangle bi bio ovo na mome grafu kao val 5. No, velika je vjerovatnost kad vidim sada europu da je to moguće bila moja ponovna greška.

Bajki

New Report

Close