Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@wunderkind,
vjerojatno zezas jer je tu sve jasno, ali evo ja cu se uloviti na udicu i odgovoriti:
-losa vijest sp500 guli korekciju od 1999.
-dobra vijest to je obican flat koji ima abc valove slicne duzine, pa se B vratio do vrha prethodnog impulsnog vala 3, a C ne bi trebao nize od A, nesto ispod 800
-losa vijest flatu je C od 5 valova, a guli se 3, najgori? najduzi?
-dobra vijest, nakon njega slijedeci val 4 je kraci oporavak na gore
-losa vijest, flatu je ostao jos i val 5 na dole, do dna C
-dobra vijest, time zavrsava korekcija ove razine za sp500, i dolazi impulsni raj na gore:) , val 5 viseg reda – ne mijesati s valom 5 dvaput nizeg reda iz prethodne lose vijesti (korekcija je bila val 4 viseg reda)

Da li je ovaj precrni scenarij u skladu sa pravilima : korekcija u tri koraka

1. korak 5400 – 3200 cca 2200 bodova – ( a )
2. korak 3200 – 4200 cca 1000 bodova + (b)
3. korak sa 4200 pad za cca 2200 bodova – (c) = kraj korekcije na cca 2000 bodova ?

nemam vremenski horizont, ali kako smo krenuli poklapa se sa noći vještica

peace

time is the great teacher, but unfortunately it kills all of its students

vlad kad se možemo nadati laganom odbijancu [bye]

POKRET OTPORA

Ameri ponovno u teškoj banani ,zna li netko kad bi FED mogao spustiti kam.stopu?Mislim da samo to može promijenit ovaj neg. trend…

POKRET OTPORA


moram se ponavljati…
radi ashraka i još nekih.

prilažem graf od 20.09.
na njemu je ucrtan 2. target sp500: 960.
i za 1. i za 2. target već tada su bile odrađene točke prijeloma geometrijskih formacija koje ja gledam: targeti su stoga vrlo izvjesni.
ti targeti ne ovise o fibu i tehničkim otporima: oni su rezultat moje kuharice.

moju metodu rada, koju sam usavršio zadnja 2 mjeseca, nećete pronaći u literaturi.
brža je (20-30 puta)i preciznija od ewt-a.

jednog dana, nakon još dosta iskustva i istraživanja (dao Bog), možda napišem i knjigu.
do tada možda i promijenim profesiju… i…
postanem pravi, certificirani profi.
s dodatnim snažnim znanjem TA (za koju ne postoji ni škola, ni certifikat).

a možda mi se neki fond ili brokerska kuća (ponovo) javi…

Ma Vlad, nije ono bilo usmjerno na tebe.

Meni je jasno prepoznavanje formacija (paterna) i izvlačenje cijenovnog cilja i proboj dugoročne trend linije ili važnog suporta (uz to fibo) je jasno uvijek rezultat ostvarenja (breakouta ili kako ti nazivaš prijelomne točke) neke prethodne formacije.

Ali mi nije jasno kako su neki, koji očigledno poznaju TA, odmah po proboju dugoročnih suporta očekivali značajniji odbijanac prema gore (koji bi poništio značaj proboja izvršenog na većem volumenu) i ono što ameri zovu "traders remors" što se javlja kod proboja svakog suporta (pa i formacije) tumačili početkom značajnijeg odbijanca.

Jasno, do istoga (s obzirom na veličinu dnevnih padova) će ubrzo doći, ali zar se ne slažeš da su o istome počeli malo prerano pričati?

Izgledalo mi je da čitam barona, savu ili onoga mamusa "evo sad, samo što nije, up, up , up ili down, down, down".

djia- 1.target (za sada jedini vidljivi): ca 8530.

ovo pokazuje da ni sp500 na 960 možda nije konačno dno.
no, tamo nova formacija još nije dovršena.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Ameri ponovno u teškoj banani ,zna li netko kad bi FED mogao spustiti kam.stopu?Mislim da samo to može promijenit ovaj neg. trend…

nisu, reko lukić gotova korekcija. [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

vlad jeli ovo o.k.?

g- ebete, mogući

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@krikman
tehnički, to nije klin.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Da li je ovaj precrni scenarij u skladu sa pravilima : korekcija u tri koraka

1. korak 5400 – 3200 cca 2200 bodova – ( a )
2. korak 3200 – 4200 cca 1000 bodova + (b)
3. korak sa 4200 pad za cca 2200 bodova – (c) = kraj korekcije na cca 2000 bodova ?

nemam vremenski horizont, ali kako smo krenuli poklapa se sa noći vještica

peace

odlično zapažanje ,kolega

tu joštreba primijetiti da je ova formacija samo A val veće formacije…
nakon toga možemo pričati o dnu

laku noć i ugodni snovi

There's no easy money on Wall Street.

Ako se Ashrakov komentar odnosio na mene da objasnim, ocekivao jesam veci otpor na navedenoj razini, barem velicine 4 unutar 3 vala crobia (kojeg cekam), znaci cca par dana. Kao sto sam vec napomenuo prije, imam malo vremena (ovo je prakticki jedino slobodno vrijeme) tako da ne mogu detaljno proucavati razne implikacije i pratiti razvoj formacija.
Jos nesto, navedeni otpori kada sam postao su probijeni intraday i a close je bio iznad njih, za potvrdu je potrebno da zatvori ispod (osim 10000 i kanala).
S obzirom da sam poceo pratiti Forex u zadnje vrijeme, ima dosta "laznih" proboja za navlacenje stop lossova te odmah zatim vracanje u kanal. U svakom slucaju u procesu sam ucenja kao i vecina na forumu.
A za up, up se odnosilo na caccone-ovu okladu, zezancija.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

New Report

Close