Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Obistinilo se onih 1 posto, propade DOW kroz 61,8 fibo, dvije dugorocne linije otpora, psiholosku razinu 10000, liniju downtrenda, najvisi VIX od 1987, plus onaj kombinirani kao kroz nista.
Nije dobro, osim ako se nekim cudom vrati.

da, prejaki su društevi poremećaji. A, podsjetimo se, prirodni zakoni i društveni zakoni nadređeni su tehničkim zakonima.

Stoga, ako je uopće relevantno – dok se ne smire društveni poremećaji, Dow ima slijedeći tehnički otpor na 9000.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@Abu ali,
puno hvala na podacima, vidio sam raspravu ovdje o teletraderu ali nisam nista napravio po tom pitanju.
kao sto sam rekao, mislim da su ohlc podaci bitni za vidjeti preklapanja valova zbog postivanja pravila. u stvari ohlc dosta "razmaze" sliku, mislim da bi za ewt bilo idealno open, high i low u kronoloskom slijedu i onda close, svaki posebno mjesto na osi x (vremenu)
slazem se za intraday, jednosatni dovoljno, zbog dilema kao 19.9.

Evo pošto mislim da je vladov box pun sa stotinama poruka mislim da ako moderator odobri da stalno ne pitaju svi koliko će ovo ono, da Vlad kaže kupio sam. Ne mora reći što koliko itd… Jer ja osobno planiram kupiti 4-5 različitih dionica ali čekam pravi trenutak, pa zato pitam.


Nisam neki vrsni tehničar,ali indijanci se opet odbijaju,kao i jučer.
Očito Dow se ne da probiti na 9600.

Dow 9,447.11 (-5,11 %)
[lol]

Čitao sam sad postove od danas i nije mi jasno kako se kod amera očekivao neki odbijanac.

Izgleda da su se puno počeli brojati valovi, a zaboravilo na osnove.

Jednostavno, jučer (pratim Sp ali i DIJ je vjerovatno slična stvar) probijena dugoročna potpora na povećanom volumenu, neposredno uz fibo 61,8, pri kraju trgovanja i danas (jasno vidljivo na intraday) klasičan traders remors i cijena testira potporu ali ne probija, nakon čega nastavlja put dolje.

Osnova je da će cijena nakon proboja bitne potpore nastaviti u smjeru proboja. Vjerovatno do slijedeće potpore.

Za SP su to sada 950 i 941 (fibo). Sreća da sutra ZSE-e ne radi, mada sumnjam da nećemo imati vremena to nadoknaditi u narednim danima.

To give the main background, the stock market has been correcting the bull market of 1974 to 1999 (wave 3 at top left of chart). Before that we had a bear market between 1968 and 1974 (wave 2) which corrected the bull market of 1942 to 1968 (wave 1). We are now in correction wave 4 which is just about done. When that finishes it will be a final multi-year wave 5 up to complete a mega 80 year bull market which will be followed by a major bear market that may well exceed that of the 1930s and early 1940s.

Note that the S&P500 has been tracing out what we call a flat wave. This is the most common wave formation for a wave 4 and it has more or less been working itself out in textbook fashion. That means that the final leg down (or C wave) will erase most if not more of the B wave before we call this bear market over. Where that C wave is heading is shown on the decomposition of the wave to the right of the chart. A wave C of a flat correction is a 12345 impulse wave 90% of the time, so we have a degree of confidence in our wave analysis. We are actually in the worst part of the C wave as we enter the infamous "wave 3 of 3". That strongest downside will end soon and will then embark on a wave 4 correction before the final wave 5 down completes the 8 year bear market. Where that ends exactly will only become apparent as the pattern unfolds but I have a personal conviction that boarding the stock market train near that point will see great returns into next decade.

ima neko pametan da ovo rastumači svima? [smiley]

moram se ponavljati…
radi ashraka i još nekih.

prilažem graf od 20.09.
na njemu je ucrtan 2. target sp500: 960.
i za 1. i za 2. target već tada su bile odrađene točke prijeloma geometrijskih formacija koje ja gledam: targeti su stoga vrlo izvjesni.
ti targeti ne ovise o fibu i tehničkim otporima: oni su rezultat moje kuharice.

moju metodu rada, koju sam usavršio zadnja 2 mjeseca, nećete pronaći u literaturi.
brža je (20-30 puta)i preciznija od ewt-a.

jednog dana, nakon još dosta iskustva i istraživanja (dao Bog), možda napišem i knjigu.
do tada možda i promijenim profesiju… i…
postanem pravi, certificirani profi.
s dodatnim snažnim znanjem TA (za koju ne postoji ni škola, ni certifikat).

a možda mi se neki fond ili brokerska kuća (ponovo) javi…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



moram se ponavljati…
radi ashraka i još nekih.

prilažem graf od 20.09.
na njemu je ucrtan 2. target sp500: 960.
i za 1. i za 2. target već tada su bile odrađene točke prijeloma geometrijskih formacija koje ja gledam: targeti su stoga vrlo izvjesni.
ti targeti ne ovise o fibu i tehničkim otporima: oni su rezultat moje kuharice.

moju metodu rada, koju sam usavršio zadnja 2 mjeseca, nećete pronaći u literaturi.
brža je (20-30 puta)i preciznija od ewt-a.

jednog dana, nakon još dosta iskustva i istraživanja (dao Bog), možda napišem i knjigu.
do tada možda i promijenim profesiju… i…
postanem pravi, certificirani profi.
s dodatnim snažnim znanjem TA (za koju ne postoji ni škola, ni certifikat).

a možda mi se neki fond ili brokerska kuća (ponovo) javi…

a zato se ti vlad tolko trudiš – da se prodaš! [thumbsup]

pa znao sam da u nekom grmu leži zec! [lol]
[/quote]
ne, nije to uopće bio cilj.
kada sam zadnja 2 mjeseca povezao neke stvari, skužih da bih na burzi mogao čuda raditi.
prodati znanje poslije nekom jakom fondu ili brok. kući (možda i mojoj [lol] ): zašto ne?

ali, sigurno neću NIKAD pitati ništa (a kamoli lovu) bilo kojem forumašu.

p.s.
ako ti budeš htio da ti vodim portfelj, imaš ćeš popust od + 30%. [lol]

a ti, hugolina (x 40), cakani, hrco & co. samo nastavite lipit aševe.
žao mi je, ali to vam neće spasiti portfelj.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ako daješ repeticije,pribilježi me,nešto casha mi je još ostalo!

vladek vidi moj graf, puno ljepši od tvojih……hehe……………a pogotovo od fazanovog programa krava-tele [tongue]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Da se vratimo na dugorocne linije otpora, nisam mislio da cu ih tako brzo morati opet postati, primjetiti kako se poklapaju fibo razine sa dugorocnim linijama otpora.

@nassau

Hvala na linku, i ja sam imao isto razmisljanje a cica Tony je za mene cica mica gotova prica. Ima i drukciji count
Vaš link

PS. Na tjednom grafu u teletraderu nemam 98 godinu, samo na mjesecnom??!

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Pratio sam ovih dana komentare ljudi koji su puno pozvaniji od mene da komentiraju situaciju i otprilike je situacija slijedeća:
Da bi se spriječio daljnji downfall (dakle ne da bi se okrenuo trend, već zaustavio) potrebna je koordinirana akcija širom svijeta. Ameri su upucali 770 mlrd, Europljani idu svaka zemlja za sebe (prvenstveno garantirajući za štedne uloge jer ljudi bjesomučno povlače lovu iz banaka), Australci su smanjili kamatne stope, Ameri najavili, Europljane se očekuje da će isto učiniti…
Da bi se to sprovelo po svim punktovima, potrebno je barem 2-3 tjedna. Svi komentari idu za tim da se nema što čekati.
U tih idućih 2-3 tjedna, svi očekuju daljnje tonjenje… Razine očekivanja su kod S&P na 8xx (iliti računaju sa još 15-20% minusa). Ako bi bila simultana akcija, očekuje se bounceback na ove razine na kojima smo sada sa daljnjim neizvjesnim ishodom i vjerojatnom stagnacijom na tim razinama dok se stvari ne smire i točak ponovo zakotrlja pod utjecajem učinjenoga… taj utjecaj može vrlo lako proizvesti inflatorne pritiske pa je onda opet banana…
Kratkoročno, ispada da bi se moglo zaraditi na tom bouncebacku…ali daleko su svi od razmatranja povratka na nekakve uvjetno rečeno ‘investitorima prihvatljive razine’…
Ne znam kako to korespondira sa TA u ovom trenutku i volio bih čuti komentare tehničara jer nijedno mišljenje nije na odmet u ovakvim vremenima.
Svi se slažu u tome da je u ovom trenutku kupovina na dugi rok – povoljna kupovina jer su cijene povoljne i ocjenjuju ovo kao once in a life time chance for a good buy…
Pitanje je samo koliko tko ima goriva, živaca i strpljenja…

New Report

Close