Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Alfon

istina
kad ( i ako ) svijet pocne rast nas ce opet nekaj sjeeee
ali zato cim pocne padat svi delamo ko pcelice

..da većina se vodi onom"tuđe nećemo svoje ne damo!" [thumbsup]

POKRET OTPORA

europa otvara u zelenom
valjda cemo i mi …samo do koliko….
vlad…nabaci neki komentar

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Futuresi u zelenom kao na livadi u rano proljeće,dioničari imuni na loše vijesti ,kad i stare babe počnu prićat o slomu burzi -znaći da je došlo do zasićenja što znači promjenu trenda… [thumbsup]

POKRET OTPORA

I FTSE (s ucrtanim stanjem od prije 2-3 minute) odbio se od Fibo -62% (kako sam i najavio), i trenutno hita natrag u cjenovni kanal.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Mala napomena: Američko tržište nije hrvatsko. Njihovo dno neće biti i naše, kao što ni njihovi vrhovi nisu i naši. Po mnogočemu oni bi mogli biti vrlo blizu dna. Kod nas se još uvijek ništa ne zna. Niti kako će se kriza preliti u našu realnost (ne samo na burzu). Kakve će imati utjecaje na gospodarstvo i društvo u cjelini itd. A sve to onda skupa s psihološkim efektom i tehničkim stanjem burze bit će temelj za konkretnija daljnja predviđanja. Svakako mislim da trenutno previše gledamo Ameriku koja se je zapravo suočila sa svojom tamnom stranom. Mi smo ipak podalje od svega toga, i mislim da su drugi parametri kod nas važniji…

..onda se i mi odbijamo od 23,6% fiba (povućen od 2006 g.)

trend se definitivno mijenja, pitanje je koliko će nas bombastićno pratit mediji…i dignut u nebo.Ne zaboravimo da oni sve zakuhaju zbog tiraža.. [bye]

POKRET OTPORA

@Abu ali i svi drugi,
to sam vec pitao, pa nitko nije odgovorio, gdje mogu dobiti ohlc podatke crobexa za svijece, a da ne moram dan po dan pjeske skidati brojke? Ima li netko u excelu 2007-2008?
Slazem se da s zavrsnom cijenom u odnosu na svijece mozes izgubiti preklapanje tj. krsenje pravila sto je bitno. Vjerojatno bi ne pregusti intraday bio jos vazniji da ne izgubis neki bitni val kad je jako zivahno. Gdje i s kojim intervalima to postoji za crobex?

moji targeti, koji ne ovise o ewt-u ostaju
u slučaju proboja ca 3050 otpada samo 3. target (2500), a ostaju dva prethodna (2700, 2620).

moj amaterski ewt pogled nije do kraja definiran.
na priloženom grafu "crvena" varijanta omogućava odbijanac do ca 2860.

p.s.
a sad s na ovo možete svi po*akat.
kao i obično.
ovaj put od dijareje. [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

I još jedna sitnica: TA je svakako po meni vrlo bitna i ima svoju težinu. Ali natezati i rastezati slikice, razvlačiti nemoguće i moguće kombinacije valova, trokuta i čega sve ne, zaboravaljajući pri tom i banalne stvari kao što su promjene indeksa i logiku njihove izrade, čini mi se pretjerivanje. Jer crobex nije isti po svojoj strukturi npr. prije 8 godina i danas, valjda je to svima jasno. I gdje su i kako započele nove dionice koje su ušle u sastav… A sad sve to jednostavno zaboravljati i svoditi na ovo i ono. Tako mi se čini da je ona definicija što je Sakai nedavno iznio ovdje prilično opravdana… Sama činjenica da postoje toliko različite i čak oprečne interpretacije određenih valova, pa čak i fibonaccijevih linija, govori valjda dovoljno o tomu da ništa od toga nije sigurno, nego da je to najčešće pokušaj interpretacije i određene sistematizacije već dogođenih i odrađenih stvari… Ovdje ponajviše mislim da na jaaako dugoročne TA. TA mi se ipak čini daleko prikladnijom i točnijom u nekim kraćim vremenskim intervalima, kad reflektira psihologiju burzovnih igrača (u jednom horizontu pamćenja) pa na temelju logičke pravilnosti psihološkog ponašanja čovjeka (većine), predviđa daljnji razvoj… Ali ipak uvijek se potkrade i pokoja grješka.
Ajmo sad jedinice. [wink] Molim da nitko ovo ne shvati osobno, nego samo kao malu napomenu.

Molila bih mali savjet prisutnih na forumu, osobito Vlada, čije mišljenje, čitajući ovaj forum duže vrijeme, osobito cijenim. Dakle, razmišljam o kupovini dionica ATPL, KOEI i IGH jer mislim da je na ovim razinama cijene to isplativo. Ulazim vlastitom ušteđevinom i to sredstvima koja mi u dogledno vrijeme sigurno neće trebati.

U poslijednje vrijeme ne mogu otvoriti priložene grafove, zna li netko da li je to problem u mom programu?
Vlad ne mogu otvoriti sada ni tvoj graf.

New Report

Close