Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas (ili možda sutra) smo dotjerali CROBEX do nekoliko potpora (još se držimo tu negdje), a zanimljivo je da će se uskoro presjeći "vertikali" fibo i "horizontalni" fibo. Sutra je izgledan odbijanac (evo stigla mi je i potvrda u obliku p.p. od osobe X).
Medjutim svi ovdje su sigurni kako Grobi ide dalje nizvodno. Moguće, međutim molim one koji znaju da razmisle, može li od ovog jakog fiba krenuti novi uzlazni trend. Po mom skromnom znanju: vrlo izgledno. ( druga opcija nas vodi u provaliju…..).

Mišljena poželjna, a ako hoćete baš pišat, pa pišajte…

(Sorry Shiptar sto te plagiram, to je najbolji znak da si dobro pogodio što ekipa voli delat).

Ovo ti je kolega TA analiza, a ne prognoze Barice sa placa.
Uzlazni trend je blizu, jako blizu, evo sad će, samo što nije, evo……

Imam pitanje za one koji misle da odradjujemo tek val A.
Pretpostavka znaci da smo trenutacno u 5 valu i vidim da racunaju na dno cca 2500 sto bi dalo valu A cca 3000 bodova.
Koliko smatrate da bi bio vrh B vala i do koje razine bi isao C val? Ili jos bolje pitanje, isto to za one koji smatraju da smo u 2 valu [smiley] .
Da li znate do koliko trebaju ici valovi ako je ovo A val? I koliko treba trajati cjelokupna korekcija? I ne pitam zato sto ja ne znam.
Buduci da je ovo topic Tehnicke volio bih cuti objasnjenje (a vjerujem i vecina ostalih, nekih napisanih tvrdnji) jer graf sam po sebi ne znaci nista samo zato ako su povucene neke crte i nacrtano par slova i brojki a valjda smo ih i postali da se moze diskutirati o njima. S obzirom da se ne otkriva topla voda sa EWT (knjige su vec napisane pa ko voli nek izvoli) ne mora se skrivati metoda ili razmisljanje s kojim se doslo do takvih rezultata.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@instikt

pa di si baš ti s tim nickom našao me pljuvat [proud]

prijatelju, pročitaj još dva-tri puta moj post. Vidit ćeš da se tamo spominju neke čudne riječi…. pa knjigu u ruke i zagrej stolac. A kako je rekao gore Abu ali: "valjda smo …postali da se moze diskutirati o njima", a graf o kojem sam pisao je postan bar cca 10 puta (doduše samo vertikalni fibo).

živi bili...

Slažem se s onima koj misle da sada odrađujemo A val "mega" korekcije impulsa koji je trajao od 1933 do 2007. Gledajući S@P 500 s kojim je "grobi" u velikoj korelaciji čini se da je taj A val pri kraju odnosno nazire s dno po mojem mišljenju negdje oko 1050 bodova što se dobiva oduzimanjem vrijednosti 0,62 dužine podvala a.

Molio bih Vlada da se obrati u ovim teškim trenucima. Ćini mi se da smo vrlo blizu onom 3. targetu za Atpl

najebasmo..

glede volumena:

prilažem graf dow jones-a ’29-’32, najveći dokumentirani rasprsnuti mjehur… iako Crobex nije tako narastao i neće tako puknuti, situacija je komparativna…

zaključak o vezi volumena i dna koji se nameće iz slike je da ovisi o kojem dnu pričamo, dali o konačnom dnu cijelog bear marketa ili o nekom lokalnom dnu… mislim da je MiG29 već jednom skrenuo pažnju na tu razliku…

ono što vlada muči je to što ovo ne bi trebalo biti konačno dno i prema tome, volumen na lokalnom dnu treba biti velik. izgleda da se većina EWT-ovaca slaže da tek odrađujemo pet valova velike ABC korekcije. vladu je kraj velikog A vala tu negdje blizu, meni tek na ljeto 2009, što NE MIJENJA na stvari.

drugim riječima, ako nemamo (relativno) veliki volumen, nismo na lokalnom dnu.

naravno, da je sve tako jednostavno, svi bi bili milioneri… jer npr. zadnja 2 tjedna imamo anomaliju abnormalno velikih volumena, a onda nismo udarili nikakvo bitno dno (očigledno), dok danas imamo relativno mali volumen. (vidi moj graf na prethodnoj strani sa projekcijom crobexa glede volumena)

ali mislim da ova slika govori dovoljno sama za sebe…

uglavnom, mislim da će sutra crobex rasti, u skladu sa mojom prethodnom analizom. ali samo do 3450. a onda opet malo na tobogan…

Pametan, ako to želiš.

KUPNJE – TISK-R-A

Ukupno Količina Cijena

….
….
….
8.020,20 20 401,01
20.000,00 50 400,00
7.700,00 22 350,00

Vlad, izvirio tvoj nalog ? [tongue]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

bio na sastanku…

namjerno ne stavljam sljedeće vidljive targete.
neke sam pojedincima poslao na pm.

max .razina 1. potencijalnog odbijanca ca 3050- ovo govorim bez grafa kojeg će vjerovatno dostaviti geronimo.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

SPX, vidi volumene [wink]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

sp500 na 1058.

a ja ga već odavno prizivam na 960… još 10% niže.
bumo videli.

p.s.
osjećam zadovoljstvo jer sam većem broju ljudi "spasio" lijepe novce.
ako ništa drugo, sada s istom lovušom mogu kupiti više dionica.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

današnjim danom, grobi je dobio još jedan target – 2500.

1.-2700
2.-2620
3.-2500

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close