Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za sada:
veliki pad na malom volumenu.

dan "konačnog" pada morat će biti na značajno većem volumenu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


za sada:
veliki pad na malom volumenu.

dan "konačnog" pada morat će biti na značajno većem volumenu.


tu se slazem ,samo bi moglo ovaj puta biti i dva dana zaredom(taj konacni sta spominjes)
pofuk


za sada:
veliki pad na malom volumenu.

dan "konačnog" pada morat će biti na značajno većem volumenu.


a kaj ako neće biti većeg prometa?
šta ako nitko neće više prodavati?

Kaj crobex može do 2000 tako?
Neznam..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


SREDNJEROČNA I DUGOROČNA PROJEKCIJA CROBEX-a

dosad je svako iznio nekoliko EWT analiza, i zanimljivo je da nam se analize međusobno NE poklapaju… ima nekoliko različitih legitimnih načina kako interpretirati situaciju, ali naravno, ova moja EWT analiza meni se čini estetski i logički najbolja dosad. [kiss] očekujem kritike.

Svaka čast proroče, hvala ti na trudu i vrhunskoj grafici. [thumbsup]

Nemam kritika, samo pohvale.

Po prilici očekujem razvoj događaja upravo na tragu toga što si nacrtao. Ostaviću si graf i konzultirati ga još par puta i produmati malo bolje, pa možda bude i detaljniji komentar, ali so far so good.

Da se razmemo, nije lako gledati u graf koji predviđa još pola godine, godinu bear marketa, ali što se čovjek prije pomiri sa sudbinom (čitaj: stanjem tržišta) i zauzme neutralnu poziciju, tim bolje.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


moj graf je i dalje jako aktualan……….. ( tek odrađujemo drugi val pada tržišta – vladekova analiza je užasno loša )

inače sam kulturan dečko… sančo ovaj put oprosti…. al nemaš ti pojima.

Scio me nihil scire


Da se razmemo, nije lako gledati u graf koji predviđa još pola godine, godinu bear marketa, ali što se čovjek prije pomiri sa sudbinom (čitaj: stanjem tržišta) i zauzme neutralnu poziciju, tim bolje.

bome, otkako su me uhatili s rukama u pekmezu lakše spavam (zimski san) … [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning


za sada:
veliki pad na malom volumenu.

dan "konačnog" pada morat će biti na značajno većem volumenu.


Ono što sam ja čitao Prechtera, on govori da je konačni pad na malom volumenu tj. kad prodavatelji posustanu s prodajom. Ovo što se trenutno kod nas dešava nema veze s konačnim padom, jer mi se čini da nije veći promet samo zato što nema ozbiljnije kupnje,a prodavatelji sada ne žele prodavati pošto poto.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

ne znam sta kaze Prechter, ja takodjer mislim da pad treba biti na velikom volumenu, ali trenutno kupnje ima, ako pogledamo bidove, oni su tamo di i zadnja cijena, ponegdje i vise.
dakle bida ima, nije slucaj kao iz 1.,2. ili 3. mj da su spreadovi dosta veliki.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Danas (ili možda sutra) smo dotjerali CROBEX do nekoliko potpora (još se držimo tu negdje), a zanimljivo je da će se uskoro presjeći "vertikali" fibo i "horizontalni" fibo. Sutra je izgledan odbijanac (evo stigla mi je i potvrda u obliku p.p. od osobe X).
Medjutim svi ovdje su sigurni kako Grobi ide dalje nizvodno. Moguće, međutim molim one koji znaju da razmisle, može li od ovog jakog fiba krenuti novi uzlazni trend. Po mom skromnom znanju: vrlo izgledno. ( druga opcija nas vodi u provaliju…..).

Mišljena poželjna, a ako hoćete baš pišat, pa pišajte…

(Sorry Shiptar sto te plagiram, to je najbolji znak da si dobro pogodio što ekipa voli delat).

živi bili...

Već je krenuo opravak, evo i potvrde…. [proud]

[cool]

živi bili...


ne znam sta kaze Prechter, ja takodjer mislim da pad treba biti na velikom volumenu, ali trenutno kupnje ima, ako pogledamo bidove, oni su tamo di i zadnja cijena, ponegdje i vise.
dakle bida ima, nije slucaj kao iz 1.,2. ili 3. mj da su spreadovi dosta veliki.

Malo Prechtera
Late in a corrective phase, a decline in volume often indicates a decline in selling pressure. A low point in volume often coincides with a turning point in the market. In normal fifth waves below Primary degree, volume tends to be less than in third waves. If volume in an advancing fifth wave of less than Primary degree is equal to or greater than that in the third wave, an extension of the fifth is in force. While this outcome is often to be expected anyway if the first and third waves are about
equal in length, it is an excellent warning of those rare times when both a third and a fifth wave are extended.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

………..jedini je problem što smo mi u trećem a ne petom valu……….. [bye]

( vidi moj graf na str 940. )

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close