Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo ewt za HT, kad već nitko neće 🙂

There's no easy money on Wall Street.


ekipa, ne znam o čemu pričate… VIX na kraju ’98 i početku ’03 (lokalna dna na DJIA) uopće nije visok, dapače… i ne liči na ovo sada…

također, logika da je volatilnost velika na dnu mi baš i ne stoji… da ako se radi o minornoj korekciji, pa su svi jedva dočekali da se ispucaju… ali kraj bear marketa karakterizira očaj, apatija, niski promet i mala volatilnost…

naravno, treba uzeti u obzir specifičnost američke trenutne situacije koja baš i nije previše usporediva sa bilo čime u prethodnim razdobljima…

pogledaj malo analize dosadašnjih dna bear-marketa. Uvijek se radilo o "kapitulaciji" "sell off" i ogromnom prometu… Mislim da ti je STRIKO na ovoj temi nedavno postao jedan tekst/analizu u .pdf-u na engleskom, a radilo se o tomu kako prepoznati dno bear-marketa.
Inače, cijenim tvoje postove.


sada ću za ptkm zadnji put, polako, kao kindu…
u TA postoje formacije.
meni su one jako bitne.

jel ovo jasno? [undecid]
aj, recimo…
idemo dalje…

na temelju formacija, a u kombinaciji s ebete pristupom, određuju se targeti.
targeti vrijede tek nakon što se odradi točka prijeloma.

ufff, ovo je već malo teže za shvatiti, priznajem…

ajmo polako dalje…

ponekad, prije točke prijeloma, čovjek pretpostavi da će biti odrađena točka prijeloma.
i reče target.
ako se točka prijeloma ne odradi, nema ni targeta.

nastavljam polaaaakooo…

na ptkm prijelomna točka bila je 260 + 2%.
nikad nije bila odrađena: zato ni target nije bio dostignut.

je, znam, priznajem, iznosim jako kompliciranu materiju i znam da ju svi ne mogu pratiti…

p.s.
targeti određivani nakon 05.09. (osim za indg) imali su odrađene točke prijeloma.


Da sjećam se da, napisao je ako pređe 258 kn (ako se ne varam, ali blizu 260), onda ide na preko 300 kn.


sada ću za ptkm zadnji put, polako, kao kindu…
u TA postoje formacije.
meni su one jako bitne.

jel ovo jasno? [undecid]
aj, recimo…
idemo dalje…

na temelju formacija, a u kombinaciji s ebete pristupom, određuju se targeti.
targeti vrijede tek nakon što se odradi točka prijeloma.

ufff, ovo je već malo teže za shvatiti, priznajem…

ajmo polako dalje…

ponekad, prije točke prijeloma, čovjek pretpostavi da će biti odrađena točka prijeloma.
i reče target.
ako se točka prijeloma ne odradi, nema ni targeta.

nastavljam polaaaakooo…

na ptkm prijelomna točka bila je 260 + 2%.
nikad nije bila odrađena: zato ni target nije bio dostignut.

je, znam, priznajem, iznosim jako kompliciranu materiju i znam da ju svi ne mogu pratiti…

p.s.
targeti određivani nakon 05.09. (osim za indg) imali su odrađene točke prijeloma.


puno Vam hvala
pratim Vas rad i jako sam zadovoljan samo moram priznati da je za mene to sve prebrzo u Vasim postovima tako da Vas molim ako bi dalje mogli pisati u ovakvom stilu,znaci poooolakoo
samo pooolakooo
unaprijed hvala
pofuk


Evo ewt za HT, kad već nitko neće 🙂

Opet me plaše.


p.s.
targeti određivani nakon 05.09. (osim za indg) imali su odrađene točke prijeloma.

polomili su zube i malo veći umovi od tebe … [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning



p.s.
targeti određivani nakon 05.09. (osim za indg) imali su odrađene točke prijeloma.

polomili su zube i malo veći umovi od tebe … [smiley]
[/quote]

[thumbsup]

A ona dionica štoju je Vlad mislio uzimat. 100 % je mislio na INDG. [lol] [lol] [lol]



apropo ’97 i ’98. znam da ovo nije tema za to ali eto …
slažem se podosta s MIGovim postom. bilo bi zgodno da nam se javi još "staraca" koji su to proživjeli.

Burza 10 godina poslije: ugasle i nove zvijezde
Vaš link

koga zanima: ZSE izvještaj 1997 i 1998:
Vaš link
Vaš link

kraš je možda bio 700 ’96?
(evo jedan graf, pak je tema o grafovima)

ne samo kras, bio je i jnaf preko 10k 90-ih..
[/quote]
uzimate li u obzir split dionica?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Pošto je ova tema više-manje postala neozbiljna (isprika iznimkama), evo i mog doprinosa u revijalnom tonu….

Svi se sjećate kako se kretao crobex u danima dok se čekao mali povrat viška sredstava od ine i malo veći povrat viška od ht-a. Kao podsjetnik prilažem graf.

A sada, želje i poruke…
Na idućem grafu je moguće kretanje crobexa u nadolazećim tjednima, u iščekivanju mol-ove uplate…

EWT-ovci bi mogli probati ovakav crobex ubaciti u svoje analize. [smiley] [rolleyes]

Ugodna zabava!

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@krpa

krpa, jesi i ti počeo koristit kristalnu kuglu? [thumbsup]

enivej, ovi tvoji grafovi se prilično poklapaju s mojim pogledom na trenutni razvoj situacije, a moje analize nisu uopće uzimale u obzir specifičnost INE i HT-a i povrat novca na burzu… nadam se danas prije ručka to napravit i postat… ne bi čovjek vjerovao, al za napravit dobar graf, treba pola sata-sat vremena posla…

i onda mi neko prikelji jedinicu jer na slici ima previše crvene boje… [tongue]

Pametan, ako to želiš.

Pošto je ova tema više-manje postala neozbiljna (isprika iznimkama), evo i mog doprinosa u revijalnom tonu….

ovo je nešto kao ektrapolacija …

I love the Smell of Profits in the Morning



p.s.
targeti određivani nakon 05.09. (osim za indg) imali su odrađene točke prijeloma.

polomili su zube i malo veći umovi od tebe … [smiley]
[/quote]
e moj fazan…
samo se ti ufati za svoju sviću.
to jedino dobro znaš… [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close