Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zato sam i trazio intraday da razrijesim nedoumice, moguc ex. flat ili trokut (ali prevelik, i ne odgovara mi), s obzirom da mi zadnji val koji sam oznacio kao moguci impuls izgleda kao 3 na intradayu. Moguci i potpuno drukciji count cijelog vala ovako na brzinu, ne mogu provjeravati, double three, poc 7 mj zavrsen prvi zig zag, zatim korekcija, i sada npr flat, trenutacno B val. Na taj nacin mi valovi djeluju realnije.

PS. U zadnje vrijeme svi skrtare na grafovima, da se ipak vratimo temi

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Nego…evo malo materijala. Kao sto vidite, napravite TA za jednu dionicu, i imate ih za sve [smiley]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Ovdje upišite svoj komentar…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Malo arhive ne škodi

croman 18.2 .2008

Dno smatram ce bit kad nivo 2120 (nasdaq-2120 -o cemu sam pisao prije ) dode.
Ali to je za mene jedan dugorocan cilj.

Sonniboy: Ja ipak mislim da je dno na cca 3950

Croman napisao ovu rečenicu kad je crobex bio iznad 5000

ali Croman vam daje jednu razinu:
N = ca 2350

Koliko je god Cromi promašio ili bio blizu jedini je predvidio ovu kataklizmu, SKIDAM MU KAPU


sada ću za ptkm zadnji put, polako, kao kindu…
u TA postoje formacije.
meni su one jako bitne.

jel ovo jasno? [undecid]
aj, recimo…
idemo dalje…

na temelju formacija, a u kombinaciji s ebete pristupom, određuju se targeti.
targeti vrijede tek nakon što se odradi točka prijeloma.

ufff, ovo je već malo teže za shvatiti, priznajem…

ajmo polako dalje…

ponekad, prije točke prijeloma, čovjek pretpostavi da će biti odrađena točka prijeloma.
i reče target.
ako se točka prijeloma ne odradi, nema ni targeta.

nastavljam polaaaakooo…

na ptkm prijelomna točka bila je 260 + 2%.
nikad nije bila odrađena: zato ni target nije bio dostignut.

je, znam, priznajem, iznosim jako kompliciranu materiju i znam da ju svi ne mogu pratiti…

p.s.
targeti određivani nakon 05.09. (osim za indg) imali su odrađene točke prijeloma.


vlad,ako nije problem,koja bi bila točka prijeloma za TNPL za odradit 3. target?Hvala.

2 Vlad111… Jel moze analiza za LPLH…


apropo ’97 i ’98. znam da ovo nije tema za to ali eto …
slažem se podosta s MIGovim postom. bilo bi zgodno da nam se javi još "staraca" koji su to proživjeli.

Burza 10 godina poslije: ugasle i nove zvijezde
Vaš link

koga zanima: ZSE izvještaj 1997 i 1998:
Vaš link
Vaš link

kraš je možda bio 700 ’96?
(evo jedan graf, pak je tema o grafovima)

ne samo kras, bio je i jnaf preko 10k 90-ih..


Malo arhive ne škodi

croman 18.2 .2008

Dno smatram ce bit kad nivo 2120 (nasdaq-2120 -o cemu sam pisao prije ) dode.
Ali to je za mene jedan dugorocan cilj.

Sonniboy: Ja ipak mislim da je dno na cca 3950

Croman napisao ovu rečenicu kad je crobex bio iznad 5000

ali Croman vam daje jednu razinu:
N = ca 2350

Koliko je god Cromi promašio ili bio blizu jedini je predvidio ovu kataklizmu, SKIDAM MU KAPU

kad me se već vadi iz konteksta…….
Nemam ja ništa protiv cromana…dapače, priznajem pogrešku koju više neću ponovit i to poradi ljudi koji ne shvaćaju da je razvoj investitora kontinuitet u kojem čini pogreške ali i analize čije formacije mogu i moraju podlijegat promjenama. Zato shvaćam zašto vlad ili croman više ne dijele javno analize po forumu .

Uspoređivati mene i cromana (koji je iskusniji) nije isto, čak je i smiješno.
No u predhodnome razdoblju i ja sam ponešto naučio, ponekad, nažalost, na vlastitim i tvrdoglavim ulagačkim zabludama. Samo ih je u posljednje vrijeme, od kada ozbiljnije učim, sve manje.
Samo sam primijenio ono što i u svojoj profesiji. Dobro grijem stolicu.

Scio me nihil scire


Malo arhive ne škodi

croman 18.2 .2008

Dno smatram ce bit kad nivo 2120 (nasdaq-2120 -o cemu sam pisao prije ) dode.
Ali to je za mene jedan dugorocan cilj.

Sonniboy: Ja ipak mislim da je dno na cca 3950

Croman napisao ovu rečenicu kad je crobex bio iznad 5000

ali Croman vam daje jednu razinu:
N = ca 2350

Koliko je god Cromi promašio ili bio blizu jedini je predvidio ovu kataklizmu, SKIDAM MU KAPU


@Anna

Nije moja namera ovde pisati da mi se skida kapa(ali ja razumijem sto zelis kazati)

Prije godinu dana kad sam poceo pregledavati HR burzu …bilo je problema sa iskustvom te burze,podacima (iaoko sam pitao mnogo puta za njih ovde na forumu)….ja sam to rjesio sam(djelomicna istina posto ima dve osobe sto su fakticki pomogli kompletirati podatke).

Danasnje stanje je da sam utvrdio da ide ciniti dobre analize i za HR-burzu.

Posto sam roden u Hrvatskoj(roditelji Hrvati) naravno da zelim da ide dobro za HR u svim pogledima.

Ali ovde ce nastaviti diskutiranje i medusobno natjecanje o analizama i medusobno svadanje.

Medutim ima sigurno Hrvata sto zele gledati unapred i stvarati si bolje ekonomske uvjete.

40 godina u Skandinaviji mi je dalo pogled i iskustvo na razvoj(kao i probleme) u Zapadnoj Evropi,danasnjoj EU.

Analize koje sam stvorio prije(ili analize kojece biti stvorene ) ne igaraju vise ulogu.Zavrsen kapitel za mene.

Ali oni Hrvati koji zeli imati civilizirani kontakt sa menom,za dobrobit svih strana, moci ce komunicirati preko croman.se i posebno stvorenu web-stranicu za tu namjeru.
Ovde govorim o kvalitetnim,ozbiljnim kontaktima…nesto drugo me ne zanima.

Posto ja odavno imam veliki interes za Inovacije,drago mi je doci u kontakt sa istomisljenima.

Niko ne zeli lose svojoj familji, pa ni ja ljudima iz drzave gdi sam roden.

pozdrav i sretno

* kontakt sa menom samo moguc kroz info@croman.se

Jedna amaterska…

Nisam opasan.

Pozdrav,

Daleko od toga da sam nekome pokušao preporučiti na osnovu jednog indikatora bilo kakvo investiranje, ja osobno očekujem još puno suza do dna.

Ono što mi je bilo interesantno je kako je statistički moguće promatrajući samo jedan indikator ostvariti sasvim solidan prinos, naravno ukoliko su uvijeti dramatični kao što sada jesu…

Isto tako se slažem da smo negdje na pola puta dole, pa ameri su tek sada počeli njušiti što su neki prije skoro godinu dana najavljivali – recesiju.

ps. ummon ne umni…

kao prvo, ja ti nisam davao jedinice i loše ocjene… smatram tvoj način komunikacije civiliziranim i zrelim… a to kaj meni ne paše kaj ti kažeš, to je druga stvar… [rolleyes] ako sam faca, naučit ću nešto novo…

dakle, konstruktivne kritike i komentari su uvijek dobrodošli… ono što mi se nikako ne sviđa je da na forumu ima jako puno ispada i agresije u stilu frustriranih prištavih adolescenata koji ne mogu podnijeti da je njihov klub izgubio, pa onda ispucavaju svoje nezadovoljstvo i frustraciju tako da lome sjedala po tramvaju i busu…

glede VIX-a… vjerujem ti da nisi nikom preporučio da kupuje na osnovu jednog indikatora, ja sam samo kritizirao amere i njihovu propagandu. i da, i ja to sa VIX-om smatram interesantnim, ali mi sada izgleda malo drugačije u svjetlu podatka koji je iznio schiptar, da je volumen najveći u 3-ćem podvalu 3-ćeg vala… čini mi se da VIX i volumen idu često ruku pod ruku… dakle, ZAISTA je moguće da je VIX velik na dnima prethodnih valova, ali NAJVEĆi paradoksalno upravo na pola puta, u trenutku kad nismo udarili nikakvo značajno dno… sutra kad stignem ću postati graf koji bi neke stvari objasnio iz mog kuta…

pozdrav i nastavi me konstruktivno kritizirati…

Pametan, ako to želiš.


cromane, opet iznosiš neistine.
17.09. govoriš da je nsdq na 2000 vrlo moguće dno. [bye]

vlade

ova poruka tebi je zavrsetak mojih poruka veceras

Ja bi mogao pokazati mnoge pogreske u analiziranju sto si ti ucinio…i mnogo cudnih ebete garfova i jos toga…ali necu..posto nije vazno..i ne igra ulogu..ja sam ionako prestao davati analize ovde…

ali sretno…barem pises civilizirano prema drugima..a to se ne moze reci o svima na ovome forumu

[/quote]
Izgleda da su momci počeli raditi inventuru svojih postova.

Moto Nautilusa: MOBILIS IN MOBILI

New Report

Close