Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drago mi je da ima mnogo optimističnih grafova, nakon onog fijaska amera sinoć. Ja moram priznati da sam mračan i nesiguran. Completely bearish.

Kako sam neki dan skinuo teletradera, i sviđa mi se, pokušao sam danas ispuniti jednu davnu želju. A to je da se vremeplovom vratim u 90-te i pogledam kakve su grafovi gledali oni koji su tada ulagali. Ali ne na način da su te godine zbijene skroz lijevo na nekom grafu 1997-2008, nego da se saživimo s tadašnjom krizom koliko je ekran velik. Rezultat imate u prilogu.

– onaj mali bull run koji završava u maju je na cca 1000/1200 što odgovara istom ove godine u maju, npr. 4200/5300
– stagnacija u ljetnim mjesecima ’98 je na 61.8% od peaka, vrlo blisko stagnaciji u ljetnim mjesecima ove godine
– vremenski i po vertikali mi smo danas na 50% na grafu, odn. umjesto tadašnjih cca 700/1220 danas smo na cca 3000/5300
– dalje nemam ni srca ni snage, poigrajte se sami…

Std. disclaimer: potpuno mi je jasno da je naše tržište kapitala tada bilo daleko manje razvijeno, da je bila neka sasvim druga kriza, da se povijesni obrasci ne moraju ponavljati itd. itbl. ali mislim da trebamo učiti iz povijesti, uz dozu opreza. Međutim ovo sranje koje se trenutno odvija u USA leaves me scared as shit.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

jel mi možeš poslati upute kako si skinuo teletrader,ja pokušavam ništa,javlj mi nekakve probleme sa serverom


Std. disclaimer: potpuno mi je jasno da je naše tržište kapitala tada bilo daleko manje razvijeno

Da malo preciznije dočaram kako je crobex tada izgledao, evo popis sastavnica iz 1998.

PLVA-R-A
ZABA-R-A
PODR-R-A
KRAS-R-A
ISTT-R-A
PLAG-R-A
JDTT-R-A
RIVP-R-A
KAPI-R-A
VABA-R-1

Pliva i ZABA su, ovisno o reviziji crobexa, znale držati i više od 3/4 težine istog. 02.02.1999. dionicu Kraša ste mogli nabaviti po 77kn, dionicu Podravke po 80kn itd…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


jel mi možeš poslati upute kako si skinuo teletrader,ja pokušavam ništa,javlj mi nekakve probleme sa serverom

Potegni ovaj link za aplikaciju: http://pw.ttweb.net/download?language=EN
Te se registriraj ovdje: http://proweb.ttweb.net/pFree/userRegisterDemo.aspx?partnerCode=FRONT&language=en

Tako nekako…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off


02.02.1999. dionicu Kraša ste mogli nabaviti po 77kn, dionicu Podravke po 80kn itd…

a još 97-me si mogao kupiti kraš po 550, a podravku po 400. ak si baš ciljao max cijene.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch



02.02.1999. dionicu Kraša ste mogli nabaviti po 77kn, dionicu Podravke po 80kn itd…

a još 97-me si mogao kupiti kraš po 550, a podravku po 400. ak si baš ciljao max cijene.
[/quote]

Hm, to nisam znao. Nisam siguran ni da sam želio znati. [embarass]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




02.02.1999. dionicu Kraša ste mogli nabaviti po 77kn, dionicu Podravke po 80kn itd…

a još 97-me si mogao kupiti kraš po 550, a podravku po 400. ak si baš ciljao max cijene.
[/quote]

Hm, to nisam znao. Nisam siguran ni da sam želio znati. [embarass]
[/quote]

Evo jedan prorocanski clanak na tu temu:

http://cartmann.blog.hr/2006/11/1621744469/galinec-sjetimo-se-1996.html

Fazanu ce se svidjet, kad vidi tko je prorok. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Drago mi je da ima mnogo optimističnih grafova, nakon onog fijaska amera sinoć. Ja moram priznati da sam mračan i nesiguran. Completely bearish.

Kako sam neki dan skinuo teletradera, i sviđa mi se, pokušao sam danas ispuniti jednu davnu želju. A to je da se vremeplovom vratim u 90-te i pogledam kakve su grafovi gledali oni koji su tada ulagali. Ali ne na način da su te godine zbijene skroz lijevo na nekom grafu 1997-2008, nego da se saživimo s tadašnjom krizom koliko je ekran velik. Rezultat imate u prilogu.

– onaj mali bull run koji završava u maju je na cca 1000/1200 što odgovara istom ove godine u maju, npr. 4200/5300
– stagnacija u ljetnim mjesecima ’98 je na 61.8% od peaka, vrlo blisko stagnaciji u ljetnim mjesecima ove godine
– vremenski i po vertikali mi smo danas na 50% na grafu, odn. umjesto tadašnjih cca 700/1220 danas smo na cca 3000/5300
– dalje nemam ni srca ni snage, poigrajte se sami…

Std. disclaimer: potpuno mi je jasno da je naše tržište kapitala tada bilo daleko manje razvijeno, da je bila neka sasvim druga kriza, da se povijesni obrasci ne moraju ponavljati itd. itbl. ali mislim da trebamo učiti iz povijesti, uz dozu opreza. Međutim ovo sranje koje se trenutno odvija u USA leaves me scared as shit.

MMM, moguće je, mada sumnjam da ćemo se odbiti od fiba 50 % (dva puta je testiran i probijen bez pravog odbijanca).

A ovi indijaci preko izgledaju gadno, bailout je odavno probavljena priča i sumnjam da će izdržat.

Dijelim Roosterov optimizam. [sealed]


Drago mi je da ima mnogo optimističnih grafova, nakon onog fijaska amera sinoć. Ja moram priznati da sam mračan i nesiguran. Completely bearish.

Kako sam neki dan skinuo teletradera, i sviđa mi se, pokušao sam danas ispuniti jednu davnu želju. A to je da se vremeplovom vratim u 90-te i pogledam kakve su grafovi gledali oni koji su tada ulagali. Ali ne na način da su te godine zbijene skroz lijevo na nekom grafu 1997-2008, nego da se saživimo s tadašnjom krizom koliko je ekran velik. Rezultat imate u prilogu.

– onaj mali bull run koji završava u maju je na cca 1000/1200 što odgovara istom ove godine u maju, npr. 4200/5300
– stagnacija u ljetnim mjesecima ’98 je na 61.8% od peaka, vrlo blisko stagnaciji u ljetnim mjesecima ove godine
– vremenski i po vertikali mi smo danas na 50% na grafu, odn. umjesto tadašnjih cca 700/1220 danas smo na cca 3000/5300
– dalje nemam ni srca ni snage, poigrajte se sami…

Std. disclaimer: potpuno mi je jasno da je naše tržište kapitala tada bilo daleko manje razvijeno, da je bila neka sasvim druga kriza, da se povijesni obrasci ne moraju ponavljati itd. itbl. ali mislim da trebamo učiti iz povijesti, uz dozu opreza. Međutim ovo sranje koje se trenutno odvija u USA leaves me scared as shit.


to jucer po meni nije bas i cudno.zakon su izglasali ali jos nisu plasirali lovu.po mome jucer su ulagali sprkulanti dok im nije ponestalo municije.okidac tek slijedi.

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

po ovome ispada sada da smo mi već u velikom petom valu


….

MMM, moguće je, mada sumnjam da ćemo se odbiti od fiba 50 % (dva puta je testiran i probijen bez pravog odbijanca).

A ovi indijaci preko izgledaju gadno, bailout je odavno probavljena priča i sumnjam da će izdržat.

Dijelim Roosterov optimizam. [sealed]

Izvjesno je da niti Amerika, niti Europa neće "tek tako" kliznuti kroz -62% Fibo. To je vrlo jak otpor. Duljina zadržavanja i visina odbijanja ovisit će o nadolazećim vijestima.

Činjenica je da bi brza zamjena nelikvidne imovine (potraživanja) banaka s likvidnom trebala osigurati novac za početak kreditiranja, i eliminaciju bilančnih gubitaka. A to bi trebalo dovesti do živosti privrede i sigurnosti, u širm kontekstu. No činjenica je i da to ne ide "preko noći". Mislim da će bailout stvoriti uvjete, a kako će ga prihvatiti bolesno gospodarstvo Amerike, ostaje za čekati, pa vidjeti. No, jedno je sigurno – banke u ostatku svijeta neće više biti ugrožene od propadanja američkih. A eliminacija jednog tako velikog straha, vrlo je značajna za tržište kapitala.

U takvim okolnostima i Crobex neće olako probiti dosegnutih -50% Fiba. A koliko će se zadržati iznad toga, i koliko će se odbiti ostaje u zavisnosti o svjetskim zbivanjima.

Kako sada vidim razvoj situacije – sve to skupa trebalo bi se razjasniti do prosinca. Zato u tom razdoblju ne očekujem propadanje kroz dosegnute potpore. Dramatično loše vijesti, naravno, mogu i to promijeniti. Ali, ja ih sada ne mogu prepoznati.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Ovdje upišite svoj komentar…

New Report

Close