Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moguce samo ako je zadnji 5 val motive, ne znam kakav je s obzirom da nemam intraday.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


@zlorok
ja sam znam da je na sp500 odrađena formacija koja u 80% slučajeva ne fula.
target je 960.
hoće li razvoj nakon vjerovatnog odobrenja plana strpati realizaciju te formacije među onih 20% koje fulaju, to stvarno ne znam.

Uf, to bi značio da se sp500 vraća na razinu koju je imao i daleke 1997. Istina i 2002/03. Koja je to formacija, ako nije tajna?

U neku ruku, čistom vizualnom inspekcijom sp500, vidi se lijep (i isključivo) rast od cca 1974 do te 1997, znači cca 23 godine, te smo nakon toga ušli u nekakav kanal između 950 i 1500, gdje se raznoraznim balonima index diže na vrh kanala, a onda se ispuhavanjem vraća na dno. I upravo odrađujemo drugi takav ciklus (prema dnu, ako ti je target ok). Desetljeće i više stagnacije. Brrr…

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Za one koji traže odgovor na pitanje u kojem smo valu, prema EWT-u…

U prilogu se nalaze neke smjernice koje vam mogu biti od pomoći.

…ili se možete popišati na sve to


zasto prognoza ide nakon Amera? Samo pitam.

prognoza je išla jučer ujutro, prije amera.
a i prije grobija.
počeo si postavljati slična pitanja kao i kind. [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



zasto prognoza ide nakon Amera? Samo pitam.

prognoza je išla jučer ujutro, prije amera.
a i prije grobija.
počeo si postavljati slična pitanja kao i kind. [thumbsup]

[/quote]

Covjek zeli reci da bi analize trebalo dostavljat oko 15.00… prije amera… tako da ljudi stignu jos uletit u dionice za sljedeci dan, jel je ujutro kasno… [thumbsup]




zasto prognoza ide nakon Amera? Samo pitam.

prognoza je išla jučer ujutro, prije amera.
a i prije grobija.
počeo si postavljati slična pitanja kao i kind. [thumbsup]

[/quote]

Covjek zeli reci da bi analize trebalo dostavljat oko 15.00… prije amera… tako da ljudi stignu jos uletit u dionice za sljedeci dan, jel je ujutro kasno… [thumbsup]
[/quote]
pa dostavljene su jučer oko 9 h.
što je, složit ćeš se, poprilično prije 15h [undecid]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!





zasto prognoza ide nakon Amera? Samo pitam.

prognoza je išla jučer ujutro, prije amera.
a i prije grobija.
počeo si postavljati slična pitanja kao i kind. [thumbsup]

[/quote]

Covjek zeli reci da bi analize trebalo dostavljat oko 15.00… prije amera… tako da ljudi stignu jos uletit u dionice za sljedeci dan, jel je ujutro kasno… [thumbsup]
[/quote]
pa dostavljene su jučer oko 9 h.
što je, složit ćeš se, poprilično prije 15h [undecid]
[/quote]

prekasno… ja govorim o 15 sati u danu prije trgovinskog dana…






zasto prognoza ide nakon Amera? Samo pitam.

prognoza je išla jučer ujutro, prije amera.
a i prije grobija.
počeo si postavljati slična pitanja kao i kind. [thumbsup]

[/quote]

Covjek zeli reci da bi analize trebalo dostavljat oko 15.00… prije amera… tako da ljudi stignu jos uletit u dionice za sljedeci dan, jel je ujutro kasno… [thumbsup]
[/quote]
pa dostavljene su jučer oko 9 h.
što je, složit ćeš se, poprilično prije 15h [undecid]
[/quote]

prekasno…
[/quote]
šteta što ne razumiješ. [shocked]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ah, dopunio si…
na pm su oni kojima sam uspio odgovoriti dobili upute o postupanju još prekjučer.
a za ekipu koja ionako misli da su ovo dječje crtkarije ili nebuloze to ionako nije važno [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ah, dopunio si…
na pm su oni kojima sam uspio odgovoriti dobili upute o postupanju još prekjučer.
a za ekipu koja ionako misli da su ovo dječje crtkarije ili nebuloze to ionako nije važno [bye]

Vlad, pokušavam ti poslati priv. p. ali ne ide u više navrata!?
Ako možeš pošalji na p.m. pozdrav.

Evo malo Prechtera za edukaciju – obratite pozornost na boldano
Elliott used volume as a tool for verifying wave counts and in projecting extensions. He recognized that in any bull market, volume has a natural tendency to expand and contract with the speed of price change. Late in a correctivephase, a decline in volume often indicates a decline in selling pressure. A low point in volume often coincides with a turning point in the market. In normal fifth waves below Primary degree, volume tends to be less than in third waves. If volume in an advancing fifth wave of less than Primary degree is equal to or greater than that in the third wave, an extension of the fifth is in force. While this outcome is often to be expected anyway if the first and third waves are about equal in length, it is an excellent warning of those rare times when both a third and a fifth wave are extended.
At Primary degree and greater, volume tends to be higher in an advancing fifth wave merely because of the natural long term growth in the number of participants in bull markets. Elliott noted, in fact, that volume at the terminal point of a bull market above Primary degree tends to run at an all-time high. Finally, as discussed earlier, volume often spikes briefly at points of throw-over at the peak of fifth waves, whether at a trend channel line or the terminus of a diagonal triangle. (Upon occasion, such points can occur simultaneously, as when a diagonal triangle fifth wave terminates right at the upper parallel of the channel containing the price action of one larger degree.) In addition to these few valuable observations, we have expanded upon the importance of volume in various sections of this course.

INA … borba na koti 61,8

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close