Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


cromane, nemoj se ljutiti ali ja ubrzano učim tehničku analizu i ulažem u znanje

evo ti jedan savjet: nemoj više nikada napisati ono što sam ti jučer citirao … tehnička analiza uzima sve u obzir … samo to treba znati pročitati … u tome je trik …

naučiti čitati grafove i brojeve …

za to treba iskustvo …

I love the Smell of Profits in the Morning


kaze čo’ek na CNBC da je ‘vaka volatilnost moguca samo na dnu ili vrhu.
e, sad ja neznm jel ovo dno ili vrh.

jos je nesto spominjao o krvi do koljena, kapitulacija i ostalom sto je sve bilo ovaj tjedan..
ne znam sta mu to znaci.

ali mislim da sad samo trebamo zakljuciti jesmo li na vrhu, ili na dnu..u sredini nismo, kaze čo’ek, dobar tehničar, ne znam kakav je s veličinom [tongue]

Ja znam.
Najsofisticiranijom snalizom, došao sam do zaključka.
Trenutno smo na DNU-VRHU.



kaze čo’ek na CNBC da je ‘vaka volatilnost moguca samo na dnu ili vrhu.
e, sad ja neznm jel ovo dno ili vrh.

jos je nesto spominjao o krvi do koljena, kapitulacija i ostalom sto je sve bilo ovaj tjedan..
ne znam sta mu to znaci.

ali mislim da sad samo trebamo zakljuciti jesmo li na vrhu, ili na dnu..u sredini nismo, kaze čo’ek, dobar tehničar, ne znam kakav je s veličinom [tongue]

Ja znam.
Najsofisticiranijom snalizom, došao sam do zaključka.
Trenutno smo na DNU-VRHU.
[/quote]

kolega luzer, može li kakav graf da vidimo koliko će biti to dno od vrha?
hvala

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Dno-vrh uopce nije nepoznata pojava… Eto ima u geometriji jedan lik koji ima i dno i vrh u istoj tocki. [thumbsup]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


kaze čo’ek na CNBC da je ‘vaka volatilnost moguca samo na dnu ili vrhu.
e, sad ja neznm jel ovo dno ili vrh.

jos je nesto spominjao o krvi do koljena, kapitulacija i ostalom sto je sve bilo ovaj tjedan..
ne znam sta mu to znaci.

ali mislim da sad samo trebamo zakljuciti jesmo li na vrhu, ili na dnu..u sredini nismo, kaze čo’ek, dobar tehničar, ne znam kakav je s veličinom [tongue]

Ja ipak najvise volim tipa kojeg sam gledao u lipnju na CNBC.
Tip je trkeljao, trkeljao, crtao ovo ono… i onda je na kraju jednostavno rekao: "Sve godine koje zavrsavaju na broj 8 zavrse pozitivno. Dakle, na kraju godine cemo imati rally."

I to je to.

ekipa, ne znam o čemu pričate… VIX na kraju ’98 i početku ’03 (lokalna dna na DJIA) uopće nije visok, dapače… i ne liči na ovo sada…

također, logika da je volatilnost velika na dnu mi baš i ne stoji… da ako se radi o minornoj korekciji, pa su svi jedva dočekali da se ispucaju… ali kraj bear marketa karakterizira očaj, apatija, niski promet i mala volatilnost…

naravno, treba uzeti u obzir specifičnost američke trenutne situacije koja baš i nije previše usporediva sa bilo čime u prethodnim razdobljima…

Pametan, ako to želiš.

@marko

evo pa gledaj..

http://www.cnbc.com/id/26977132

e jebiga, ja ne volim to bacanje graha i numerologiju, ali moving averages, VIX, statistiku, varijancu itd.. mogu podnijeti.
da bi 2008. mogla zavrsitipozitivno-bar kod njih prijeko-mora probiti gomile otpora.
istina je da trzista reagiraju prije ekonomije, kako premao dolje, tako i prema gore.

a evo imamo i dojucerasnje turbo-optimiste koji su svaki dan dokupljivali [lol] [lol] , i objasnjavali Vladu da su mu targeti smijesno niski, sad su iznenadno prestali s dokupima i postali turbo-pesimisti,sa targetima nizim od Vladovih najcrnjih [lol] [lol] [lol]
jos jedan dobar znak.

je li to dovoljno, saznat cemo..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


ekipa, ne znam o čemu pričate… VIX na kraju ’98 i početku ’03 (lokalna dna na DJIA) uopće nije visok, dapače… i ne liči na ovo sada…

također, logika da je volatilnost velika na dnu mi baš i ne stoji… da ako se radi o minornoj korekciji, pa su svi jedva dočekali da se ispucaju… ali kraj bear marketa karakterizira očaj, apatija, niski promet i mala volatilnost…

naravno, treba uzeti u obzir specifičnost američke trenutne situacije koja baš i nije previše usporediva sa bilo čime u prethodnim razdobljima…

oprostit ces, ali kraj bear-marketa i dno, lokalno ili cijelog beara, nisu istoznacan pojam! [thumbsup]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

A da mi je znat od cega ce Novartis rasti… Double top, ja bi rekao.
AZN izgleda dobro. Visegodisnji double bottom.
Doduse, nakon sto im istekne patent na esomeprazol biti ce plakanja.
Osim ako to vec nije uracunato u cijenu.
Bumo vidli.

Evo mjesečni s&p :

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Uvazeni g. Sanco, ja vidim da vi ulazete u znanje pa i ucite TA. I ja sam tu pocetnik pa bih vas zamolio za misljenje.

Jeste li dosli do zakljucka da ce HT pasti crtajuci trokute i kisobrane ili ste koristili Seljacku logiku (kao i ja) da ce HT pasti zbog INA (novac od INA ce se preusmjeriti dijelom u HT pa eto nek bude jeftinije) i zbog dodatnih dionica HT (sto je naravno samo izgovor za rusenje cijene jer oni koji su drzali godinu dana dionice vjerojatno nece prodati ih nakon sto dobiju dodatne)? Pa tek onda iscrtkali linije otpora i potpora?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Uvazeni g. Sanco, ja vidim da vi ulazete u znanje pa i ucite TA. I ja sam tu pocetnik pa bih vas zamolio za misljenje.

Jeste li dosli do zakljucka da ce HT pasti crtajuci trokute i kisobrane ili ste koristili Seljacku logiku (kao i ja) da ce HT pasti zbog INA (novac od INA ce se preusmjeriti dijelom u HT pa eto nek bude jeftinije) i zbog dodatnih dionica HT (sto je naravno samo izgovor za rusenje cijene jer oni koji su drzali godinu dana dionice vjerojatno nece prodati ih nakon sto dobiju dodatne)? Pa tek onda iscrtkali linije otpora i potpora?

još se dvoumim između nekih crta……….ali čini mi se da pada puno brže nego što raste što mi govori da je volumen onih koji imaju dionice i koji ih se žele riješiti u nesrazmjeru sa onima koji imaju dionice ( ili možda nemaju ) a žele ih kupiti………..

tako da je realno gledajući moguće da se linije trokuta poklope u dogledno vrijeme oko 235,00 kuna ( kao što sam nedavno elaborirao )

uglavnom nema potrebe za liparenjem

ps. ubuduće mi se slobodno obratite na pm da ne opterećujemo ostale kolege

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

New Report

Close