Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@sančo: jel to onda ti i meni djeliš jedinice refleksno … primjetio sam da me zadnjih dana neko progoni s tim…

koji te zloduh na to natjerao ?
[/quote],

inkontinencija na burzi
[lol] [lol] [lol]


te bezvezne komentare postaj na pm…………a šalji graf ako si muško?? [lol]

neću.
ja sam FaTa [lol]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


@ vlad1111
u kojem vremenskom horizontu je taj target?

do mjesec dana (najizglednije).
može i malo duže (do 2 mj.).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Za one koji nisu upoznati sa EWT projekcijama do 2015. glede amerike.

meni je nejasno, kako 1.korektivni val moze biti na vecoj razini nego 5. rastuci?
[shocked]

koliko sam citao, to je moguce na mikro-razini u pregrijanim trzistima, ali ne na ovako dugorocnom obrascu. [huh]

ali ako covjek kaze da su to veliki umovi EWTa, onda ok..

inace Prechter, guru EWTa je pogodio krah 1987 (za koji je najzasluznija kompjuterska tehnika koja se tek implementirala u trgovanje), a sve ostalo je manje-vise fulao

[/quote]

nije prvi, krivo gledaš. od 2001 do 2003 je PRVI, mega-korektivni impulsni val… fora je da na Giga skali NEMAŠ retracemente od 50% ili veće fibo retracemente… zamisli kak bi to izgledalo da Dow jones padne na 4,5 soma? na giga skali zapravo bi se prije govorilo o konsolidaciji nego o korekciji… cijene se u razdoblju od 15-ak godina gibaju u istim okvirima… nema nekog velikog trenda prema dolje, a bogami niti prema gore…

prilažem dvije slike, prva prikazuje konsolidaciju u razdoblju od cca ’65-’82, druga moguću fazu konsolidacije od 2001 nadalje. pa neka svako samostalno donese svoj sud…

khmmm, nisam siguran, ali izgleda da se raspored poremetio prilikom uploada, a ne mogu provjeriti jer ne vidim sam svoj post dok ga ne odobre… jel mogu sam sebi postat prijatelj? [undecid]

[/quote]

ok, jel onda sad nastupa mega korekcija, ili mega konsolidacija?
tj. horizontalni trend?

moram priznati da na ovaj nacin megaciklusa, sve uvijek mozes sloziti kako ti pase.
osobno, ako bih morao birati nekog, uzeo bih Kontradieffa, vecina se slaze da je 54godsinja korekcija bila 2000-2002. [smiley]

ako uzmemo da su 70e i 00e "lost decades" kako ih vec nazivaju, ne znam kako cemo u to ukomponirati Veliku depresiju, koja je imala jak pad, ali ostar, (1929-1932) nekon kojeg je smjer jasan, prema gore?
pretpostavljam da je kriza prije toga 1907. panika?

nadalje, makroekonomski, ako se dobro sjecam, dugorocno, perido 50+god. nisu bitne ni kamate ni nadnice, ni fiskalna ni monetarna, nego samo daljnji razvitak tehnologije.
mislis li da cemo 50god stajati u mjestu?

i na kraju, mislim da nam ovi mega-ciklusi malo toga govore.
zasto?
pa zato sto se u velikom "negativnom ciklusu" dalo jako lijepo zaraditi.
NYSE- 2003-2007
Crobex-2000-2007 (ovdje je lijepo za primjetiti kako Crobex 2000. 2001 i 2002, raste, dok US trazi dno-2002.)
a isto tako se u tom mega "pozitivnom ciklusu" dalo debelo izgubiti: NYSE 1987, Crobex 1997 i 1998, Azija 1998.)
dakle puno vise bi nam trebali govoriti vremenski periodi od godinu, dvije ili pet.
IMHO [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Vlad

ljubazno molim graf za Ht

unaprijed zahvalna


Vlad

ljubazno molim graf za Ht

unaprijed zahvalna


pm

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ajde dobro kad ti nećeš pomoći kolegama forumašima na način da otkriješ taj svoj vrhunski target, ja ću reći svoj target broj 1

to je 235 kn

pozdrav svima [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

nisam napravio softver, ali sam ti s lakoćom zalipija 1! [thumbsup] [kiss]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

meni nije zasto se Sančo/Karoje daje Vladu jedinice, kad on ima nize targete??[undecid]

jedini Vladov grijeh je sto je pricao o tome prije mjesec dana, kad se Karoje smijao tim targetima i dokupljivao THNK na 4000+, kao i INGR na 200+.

a sad je postao veći Vlad od Vlada [lol] [lol] [lol]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

a drugi -10% (235-23,5=211,5)

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

@MiG29

kao prvo, opet napominjem da ja nisam medvjed, da nisam ovdje da ljudima kažem kako se približava smak svijeta i kako nikom nema spasa, jer nam slijedi "giga-korekcija"… zapravo, prilično sam siguran da je giga-korekcija čisto privatna stvar amerike, a da smo mi ostali u drugim fazama… to se pogotovo odnosi na npr. kinu i brazil…

čini mi se SIGURNO da je amerika u fazi mega-konsolidacije koja će trajati do cca 2015, i dodatno, čini mi se prilično vjerojatno da da je amerika i u fazi giga-konsolidacije koja će trajati cca 50 godina… ALI TO SE NE ODNOSI NA NAS!

naime, američani pate od sindroma amero-centrizma… amerika je za njih centar svijeta isto kao što je u srednjem vijeku kršćanstvo bilo centar svijeta, i ideja da se zapravo sunce ne okreće oko zemlje, nego obrnuto, je bila izraz krajnje hereze. ovdje treba uzeti u obzir da je kršćanstvo zaista i bilo centar moći, pa je to u određenom smislu i razumljivo, isto kao i u slučaju amerike. i zato američki analitičari predviđaju crnu sliku cijelom svijetu i često povlače riječ "globalni", iako se to odnosi SAMO na ameriku…

moje je mišljenje da je razdoblje totalne američke dominacije u svijetu završeno. nije da će se amerima nešto strašno dogoditi, nego jednostavno neće rasti, stajat će u mjestu (konsolidacija), a drugi će ih prerasti…

glede tvoje druge primjedbe, da se dobro zarađuje i u vrijeme korekcije/konsolidacije i da je bitnije obratit pažnju na kraće cikluse? tu bi se mogao čak u potpunosti složiti, uz jednu malu zadršku: stil trgovanja je drugačiji… za vrijeme bull runa je stvarno moguće ulaganje "po fundamentima", gdje kupiš dionicu i "zaboraviš" da ona postoji par godina… fundamentalistima je u ovom današnjem razdoblju puno teže, ovo je doba tehničara… khmmm, mislim DOBRIH tehničara… [proud]

ja osobno gledam velike i ultra-velike cikluse ne zato da bih odredio dubinu retracementa, predvidio razvoj sljedećih tisuću godina i slične fore, nego da uskladim valove nižeg nivoa sa valovima višeg nivoa, kako bih se lakše snašao u ciklusima od 1,5 godine i kraćima… osobno me nikakve posebne emocije ne vežu uz uspon i pad velike amerike, amerika mi služi čisto u edukativne svrhe…

a razvitak tehnologije? tehnološka inovacija je samo jedan od fundamentalnih faktora i ne valja je gledati u izolaciji…

Pametan, ako to želiš.

***obrisano***
Nego Vlad1111, kaj je s tim grafom ???????

New Report

Close