Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A sad malo poslastice – za one koji lupaju jedinice , bez veze.

Dakli, cijeli ovaj "cirkus" s padom FTSE-a u Londonu je izveden s !/4 prosječnog dnevnog prometa. A to, prizanti ćete, nije dovoljno za kataklizmu!

FTSE 100 Index
Last Trade: 4,955.43
-133.04 (-2.61%)

Trade Time: 01:45 PM BST
Previous Close: 5,088.47
Day’s Range: 4,897.59 – 5,063.32
52-week Range: 4,857.10 – 6,751.70
Volume: 661,507
Avg. Volume: 2,253,074

Exchange: FTSE

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

evo još jednog koji mi se čini poučan…………nema čak ni poštenog odbijanca……….doista specifično

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


evo još jednog koji mi se čini poučan…………nema čak ni odbijanca……….doista specifično


da to ste dobro primjetili
pofuk


A sad malo poslastice – za one koji lupaju jedinice , bez veze.

Dakli, cijeli ovaj "cirkus" s padom FTSE-a u Londonu je izveden s !/4 prosječnog dnevnog prometa. A to, prizanti ćete, nije dovoljno za kataklizmu!

FTSE 100 Index
Last Trade: 4,955.43
-133.04 (-2.61%)

Trade Time: 01:45 PM BST
Previous Close: 5,088.47
Day’s Range: 4,897.59 – 5,063.32
52-week Range: 4,857.10 – 6,751.70
Volume: 661,507
Avg. Volume: 2,253,074

Exchange: FTSE

Ali zato mi padamo na dobrom prometu.

barone,
nama svaki volumen koji je manji od volumena prilikom zadnjeg pada nije presudan.
ne kažem nije bitan, nego nije presudan.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



Malo ezoterije,crobex od pocetka pada 16.10.2007.
Unutar kruga vazni gann uglovi a van kruga oznaceni datumi gde je crobex imao reakcije.

Pošto je ova tema puna znalaca, čudim se da im je ovaj post prošao a da ga nisu iskomentirali. Bit će da nisu čuli za gannu 🙂

Beogradski kolega, može li kratak opis ove metode … čisto da ekipa shvati o čemu se radi …

thnx …
[/quote]
Uf,
Ultra obimna i kompleksna materija da bi se ukratko opisivala na forumu.
Mnogo materijala na net-u,nazalost nista originalnog ,ali ”ukratko” gann se bazirao na analizi vremenske skale koristeci se matematikom i astrologijom.
Vrlo mocna analiza ali izuzetno zahtevna .

Ferrera , Daniel T – The Gann Pyramid Sq9 -nesto od interesantnog materijala za skidanje
Pozdrav


ajde neka dobra duša ako mu se da nek napravi kodtra analizu s fibonačijima!


@wunderkind

Poslat cu ti kasnije moj pogled kodra na PM

opcenito ostalima:

Ljudi su nevjerovatni:kad sam vam davao besplatne analize ste me izrugavali,kad ste ih mogli dobiti za 100 kuna njesecno…je bilo skupo? a sada vjerovatno mnogi imaju tisuce i tisuce gubitak ..a mozda i vise?

kao sto svedani kazu : biti skrt nije uvijek pametno

vlad1111*

u čemu nastaje problem ako dj ovaj mjesec završi ispod 10600?
eto cijeli dan pričaju o tome a ne kužim kakve to ima veze…tvrde da ako se to dogodi da smo u tržištu medeka i da nam nema spasa…

može pojašnjenje?
hvala

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo cjenovni omjeri u ewt-u koje sam povadio s par mjesta, mozda jos nekom pocetniku kao sto sam ja olaksa procjenu dokle bi val mogao otici:)
Ako netko moze dopuniti ili ispraviti omjere biti cu zahvalan:

VAL PROCJENA CIJENE IZ FIBONACCI OMJERA

val 3 minimalni cjenovni cilj vala 3: val 2 +dužina vala 1*1,618

val 5 cjenovni cilj vala 5: od početak+dužina vala 1*3,236 do val 1 +dužina vala 1*3,236

val 5 When wave 3 is extended, waves 1 and 5 tend towards equality or a .618 relationship

val 5 Extended wave 5’s length is sometimes related by the Fibonacci ratio 1.618:1 to the length of wave 1 through wave 3

impuls In those rare cases when wave 1 is extended, it is wave 2 that often subdivides the entire impulse wave into the Fibonacci ratio 1.618:1

impuls unless wave 1 is extended, wave 4 often divides an impulse wave into the Golden Section, the latter portion is .382 of the total distance when wave 5 is not extended and .618 when it is

korekcija sharp corrections tend to retrace 61.8% or 50% of the previous wave, particularly when they occur as wave 2 of an impulse wave, wave B of a larger zigzag

korekcija Sideways corrections tend more often to retrace 38.2% of the previous impulse wave, particularly when they occur as wave 4

korekcija zigzag has the length of wave C is usually equal to that of wave A, although it is not uncommonly 1.618 or .618 times the length of wave A.

korekcija In a regular flat correction, waves A, B and C are, of course, approximately equal.

korekcija In an expanded flat correction, wave C is usually 1.618 times the length of wave A. Often wave C will terminate beyond the end of wave A by .618 times the length of wave A.

korekcija In a triangle, we have found that at least two of the alternate waves are typically related to each other by .618.

haha, sančo na zadnjia tri postova ima ocjenu 60%, ja mu dam tri 1% i na sva tri ostane 50%…haha slučajnosti.

Mislim da se ne treba bojati. Nakon što se manjak likvidnosti prebacio prema EU, strah ulagača radi svoje. Sada počinjemo udarati u ključne supporte na SP i DOW. Mnoge dionice, te mnogi sektori su postali doista povoljni, a tržište se korigiralo do te mjere da je sada dobra prilika za predah – odbijanac. [thumbsup]

Naime, u normalnom scenariju, da nema priče o bailoutu, smatrao bi da je odbijanac na SP500 moguć i vjerojatan, radi 50 postotnog retracement levela koji smo dostigli. A pošto imamo danas odobren BAILOUT od 700 milijardi, plus tržišta nisu probila ključne potpore, mislim da će sutra, ili prekosutra kada u senatu prođe bailout doći do obrata situacije.

Vidimo da su vlade Britanije, Njemačke… spremne 100% stati iza posrnulih banaka. Dakle kreditna kriza nije nesavladiva, strah investitora će se povući.

Vjerojatan je pad Crobexa sutra ako se ovaj masakar vani nastavi u SAD, te europa starta u crvenom. Ali ne očekujem da to može potrajati.

Čvrsto vjerujem u odbijanac, a ne slom tržišta!

Što se tiče tehniče crobexa u ovim trenutcima, ona ne igra nikakvu ulogu ako sutra se nastavi masakar. Bit će rasprodaja bez ikakvih pravila [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

nisam do sada uopće gledao nsdq.
ako je ovako, dno je duboko…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close