Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovaj vikend sam pročitao Elliott-a, d oridžinl.

ukratko, čovjek kaže, ratovi ne mijenjaju ritam burze (npr. drugi svjetski, doba kad je on živio), izjave predsjednika ne mijenjaju ritam burze, velike vijesti općenito ne mijenjaju ritam burze, itd., itd.

ima jako malo stvari koje zaista utječu na burzu. tako kaže Elliott.

glede bailout plana i ostalih "štaka" koje bi nam trebale pomoći, predlažem alternativni pogled. ako se ja i neki moj prijatelj dižemo obadvoje u 6 ujutro, to ne znači da je moje dizanje uzrokovalo njegovo dizanje, nego da možda imamo slične motive i slični "unutrašnji" ritam… istina, ako idemo u istom smjeru, a meni je trebalo dulje da se obrijem, možda ga nazovem i kažem da pričeka 5 minuta… ali o nekoj KAUZALNOJ vezi mislim da tu nema ni govora. dakle, pošto mi, tehnički gledano, nemamo preduvjete za veliki rast, nikakve vijesti iz amerike nas neće dignut u oblake.

osim toga, bailout plan je najobičnija politička igra. bush pred izbore pokušava kupit amere kao što je to kod nas radio i sanader. stvar, naravno, provjereno funkcionira. vidjet ćemo koliko je obama dorastao zadatku.

znam znam, sad ćete mi svi prikeljit jedinice velke ko kuća. [cool]

Pametan, ako to želiš.

@vlad

ja sam tu još friški, još uvijek se privikavam na apsurdnost situacije… kad god napišem nešto pozitivno, odma stotka… ako napišem da TA kaže da idemo dolje, odmah jedinice. ćovjek bi očekivao da će ljudi ocjenjivati na osnovu kvalitete teksta/analize, a ne da li im se zaključak sviđa ili ne.

čisto po reakcijama (sentimentu) ljudi, rekao bih da je dno još daleko. za one koji ne znaju, to se u TA zove "contrarian principle"… tek kada velika većina izgubi svu nadu i više ne bude ovakvog ocjenjivanja, bit ćemo blizu dna.

Pametan, ako to želiš.



Predlažem moderatoru da pobriše neke infantilne postove na ovoj temi da se momačkim prepucavanjima ne uništava ova inače podosta konstruktivna tema. Nhf

slažem se.
ja samo uzvraćam.
[/quote]

apsolutno se slazem jer neko ovdje dolazi bez imalo veze sa TA nego samo da donese razdor.Pisali i crtali tocno ili netocno nema nikakve veze sa pojedincima koji dodju ovdje da rade svadju
Pustite vise Vlada na miru nek crta,crtajte i vi ak necete nemojte se ni javljati

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


sto se tice FA analize, ona je vise manje tocna, samo je neusporedivo sporija od TA… cime se vracamo na ono, da ja ne mogu pratiti burzu svaki dan ili po nekoliko dana…

ajde daj mi točnu procjenu iNDG po FA ?! [tongue] [smiley]

I love the Smell of Profits in the Morning

Zanimljivo već je u četvrtak bila analiza na saxo traderu da FTS-i ide na 4900 pa onda
odbijanac na 5100….dosta točno za sad…

Malo ezoterije,crobex od pocetka pada 16.10.2007.
Unutar kruga vazni gann uglovi a van kruga oznaceni datumi gde je crobex imao reakcije.


evo svima sam vao podavo stotke, što je vidljivo jerbo jedino je ja nemam na stranici te bi vas konačno pohvalio na komunikaciji! [thumbsup]

vlad ovo s tajmingom si potpuno u pravu, tu sam ja zakazo i to me dotuklo, ali to je zbog neiskustva i nestrpljivosti te teško da će se ponovit!

kažeš da si bio nestrpljiv i neiskusan, ok aaaa ovo što si kupio koliko vidim nedavno atpl?? kako to objasniti, neiskustvo ili…
Nemoj se ljutiti, ali cim tu uđeš u dionici to je najbolji znak da ona ide dolje [lol]

ideja da je FA nekako savršena i bezgriješna, a TA samo za matere, je totalno deplasirana.

u principu, i FA i TA su za amatere. profesionalci koriste ekonometrijske metode. i onda zajebu sa hedge fondovima (između ostalog) i naprave kaos u cijelom američnom financijskom sustavu.

prihvatiti BILO ŠTO kao apsolutno točno i pouzdano je prilično loše i kad-tad će se pokazati posljedice.

od kaynesa na dalje, smatralo se da su inflacija i velika nezaposlenost na suprotnim stranama jednadžbe. a onda se dogodilo da su se poklopili i velika inflacija i velika nezaposlenost u isto vrijeme. kontra svih očekivanja i teorija.

prachter, jedan od apostola EWT tehnike, najavljuje da smo upravo pred još jednim "otkrićem", deflacija i depresija mogu koegzistirati, dakle čeka nas deflaciona depresija.

isto tako, treba znati da je Alan Greenspan, koji je bio na čelu FED-a od 1987 do 2006, koristio TA kad god je za to imao priliku.

i FA i TA su samo metode. samo to i ništa više. uzdizati bilo što je znak slabosti.

Pametan, ako to želiš.

Vremenski gledano sad je idealno vrijeme za kupovinu, znači idućih desetak dana. Nakon toga ulazimo u silazni dio srednjeročnog ciklusa, koji traje do 01.12. o.g.
Kulminacija ciklusa će biti oko 15.10. o.g. za one koji žele izići iz pozicije.

Pozdrav


Vremenski gledano sad je idealno vrijeme za kupovinu, znači idućih desetak dana. Nakon toga ulazimo u silazni dio srednjeročnog ciklusa, koji traje do 01.12. o.g.
Kulminacija ciklusa će biti oko 15.10. o.g. za one koji žele izići iz pozicije.

Pozdrav

Ali da li je idelano vrijeme za kupovinu po TA ?


evo, citirat ću cromija s kojim se baš i ne slažem najbolje.
(zašto? pa jer nitko ne može za sebe tvrditi da je van end onli.)

"znanje je moć".
da.
bez znanja tehničke svi bismo bili "guske u magli".
a ja sa kakvim-takvim znanjem sam guska koja nije u magli! [lol]

p.s.
guska, a ne gusan, jer sam fata! [kiss] [thumbsup]


oprostite cijenjeni kolega vlad1111 pa to totalno mijenja situaciju na trzistu kapitala u Hrvata
p.s. mislio sam na vas p.s.
pofuk
prijatan dan
p.p.s. ajde šibnite neki graf da se prestanemo svi zajedno prepucavati oko gluposti
unaprijed hvala
Vas i uvijek Vas pofuk

ma ja mogu samo ponoviti već rečeno…
ograničenje eventualnog rasta na ca 3450 (3300 izglednije),
potom pad na ca 2900 (1.target).

ako formacije propadnu, javim.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close