Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

na aureusov natječaj javilo se glava oko 400.
a oni izabrali mene.


mislis da oni nest’ znaju? [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


na aureusov natječaj javilo se glava oko 400.
a oni izabrali mene.


mislis da oni nest’ znaju? [lol]
[/quote]
nitko ništa.
zajedno sa mnom! [lol]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

vlad,
sala, sala…

imao sam priliku razgovarati s jednim "guruom" investicijskih fondova (vlasnik je invest drustva za upravljanje fondovima)… u razgovoru se dotaknemo kako definiraju dionice…
on meni kaze gledamo i TA i FA
pitam ja; koristite li DCF,
a on mene pita…
cekaj, jel’ to ono po multiplima? [lol]

Bottom line price je da je do prije 12 mjeseci trebalo toliko ljudi u investicijskim fondovima da se toliko smeca tamo nakupilo i svi placamo danak tome… U HR nema dovoljno ljudi za onoliko koliko treba investicijskoj industriji… a uskoro slijede otkazi… manji je AUM, manji prihoda….

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

moje viđenje…
ok, magistar sam ekonomije (između ostalog).
znanje temelja FA je nužno za investiranje.
ali, znanje TA je presudno za ukupni učinak:
bez znanja trenutka ulaska/izlaska na burzi se lako gube gaće.
i podgaće.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

nisam svaki dan na burzi i zna se dogoditi da sam po nekoliko dana van HR te ne mogu pratiti burzu,
ja si ne mogu dozvoliti da trgujem po TA, iako vise manje pogledam sve sto se zalijepi ovdje i to utjece na moje odluke…

skratio sam dosta pozicije i ostao samo u onome sto je minimalno ispod 50% onoga sto ja smatram fair.

sto se tice FA analize, ona je vise manje tocna, samo je neusporedivo sporija od TA… cime se vracamo na ono, da ja ne mogu pratiti burzu svaki dan ili po nekoliko dana…

jedna od izreka
FA : STO
TA: kada

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


a sada zamisli ovo.
na aureusov natječaj javilo se glava oko 400.
a oni izabrali mene.
a ja o tehničkoj znao možda petinu onoga što znam danas.

e sad zaključi koliko zna prosječan fond manager u hrvata.


Pa jel nije prije nekog vremena bilo da nisi dobio posao?
Čisto sam radoznal ništa više.
Pozdrav


pošto ljudi dobrim dijelom ne vjeruju mojim grafovima, nema razloga da ih ovdje stavljam!
a pošto ekipa, koje si i ti dio, smatra da jako loše gađam, neću se više javno blamirati! [lol]

Ajde, vlad1111, valjda ti ne treba ponovno ponavljati da ima daleko više nas koji vrlo rado pogledamo tvoje grafove. Neka ekipa koja ti prigovara lijepo stavi također nešto konstruktivno, svoja predviđanja, proračune, analize… pa da se i oni podvrgnu "sudu javnosti". Upravo konstruktivna razmjena mišljenja doprinose forumu i to je razlog zašto ga mnogi ljudi čitaju. Ovo mi više izgleda tipično hrvatski, gdje jedan radi nešto, a 99% ih to prosuđuje, prigovara, analizira…

evo svima sam vao podavo stotke, što je vidljivo jerbo jedino je ja nemam na stranici te bi vas konačno pohvalio na komunikaciji! [thumbsup]

vlad ovo s tajmingom si potpuno u pravu, tu sam ja zakazo i to me dotuklo, ali to je zbog neiskustva i nestrpljivosti te teško da će se ponovit!

u svakom slučaju i vipy je potpuno u pravu jer bez kvalitetnog fundamenta nema sreće osim ako ne odigramo neku croatia airlines igricu il slično! [smiley]

e pa kad se fundamenti upare s tehničkom analizom, makroaspektima, tajmingom i psihologijom bit će para ko kenje – samo aj ti to sve uvijek dobro upari! [lol]

čovjek uči dok je živ i drago nam je da mnogi od nas svakim danom napreduju sve više u mnogim pogledima – što nas ne ubija nas ojača i treba naučit ne plakat niti nad prolivenim mlijekom kao ni nad propuštenim prilikama!

sjećam se kad me zamaralo to što sam prodo nešto leda na 12 da bi ulovio ingru na 47 pa mi ledo jače rastao i pizdio sam, danas me nikakav minus više ne može u principu izbacit iz takta! [cool]

eh, a još ni godina dana nije prošla, šta ti je čovik! [lol]

Sad sam malo prolistao ovu temu TA i čini mi se, sorry, ali da pola ljudi crta ove crte i trokute onako "ofrlje" iliti otprilike. Ne bih konkretno, neka neki sami prosude. Mislim, pa tu treba uračunati mnoge parametre a ne igrati se crtanja geometrijskih tijela [wink]


Sad sam malo prolistao ovu temu TA i čini mi se, sorry, ali da pola ljudi crta ove crte i trokute onako "ofrlje"

onako kako im pase…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


moje viđenje…
ok, magistar sam ekonomije (između ostalog).
znanje temelja FA je nužno za investiranje.
ali, znanje TA je presudno za ukupni učinak:
bez znanja trenutka ulaska/izlaska na burzi se lako gube gaće.
i podgaće.

vlad posto si magistar ekonomije molim tvoje misljenje sta ce amerikanci postici ako ubrizgaju ovu lovu.kratkorocno i dugorocno.hvala

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


zakaj ti ovo nije palo na pamet?

samo pitam! [smiley] [cool]

Malo ti je prekratak taj 4. val, iako je i 2. prilično kratak, a oni bi trebali biti usporedivi… Inače, taj 4. val ne zadire u close 1. vala, pa bi po tomu moglo… Učim, ne pametujem [smiley]

New Report

Close