Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


iako je INA na P/E 20, 2 BV, dok je ATPL na 3x manjim multiplikatorima?

a jes ga našo uspoređivat ?!

I love the Smell of Profits in the Morning

ANALIZA
Erste: CA Immo i Orco na vrhu izbora nekretninskih kompanija
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Cijene dionica tvrtki uvrštenih na burzu koje posluju s nekretninama zabilježile su velik pad u posljednjih 12 mjeseci, kaže se u analiziri Erste banke.
Dionice nekretninskih tvrtki u srednjoj i istočnoj Europi pale su čak 70% zbog straha od financijske krize. Uslijed toga, vrednovanje tvrtki u srednjoj i istočnoj Europi s procijenjenim prosječnim indeksom P/Bv za 2008. od 0,33x izgledaju osobito atraktivno u nekakvoj povijesnoj usporedbi. Nasuprot tome, kako su se knjigovodstvene vrijednosti smanjile u zapadnoj Europi, indeks je oko 0,7x za glavne europske dionice nekretnina

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/erste-ca-immo-i-orco-na-vrhu-izbora-nekretninskih-kompanija,26064.html

ako neko ima intraday podatke za crobex u zadnjih godinu dana, bio bih mu vrlo zahvalan da mi se javi na PM. na bloombergu imam intraday samo za zadnji dan, a to mi, naravno, nije dosta.

mučim se sa brojanjem pico-elliott valova na intraday skali, a nemam prethodne uzorke da mogu usporedit kretanja.

Pametan, ako to želiš.

Evo SP500 30 min, sa fibonaccijem…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

VIX…

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$VIX

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


VIX…

http://stockcharts.com/charts/gallery.html?$VIX

Khm, shebalo link… copy paste u broswer:

stockcharts.com/charts/gallery.html?$VIX

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Vlad ako moze par pitanja, na tvojem zadnjem grafu gdje si oznacio valove u tvojem 5 valu, zasto mislis da je 4 val visi od dna drugog, koja je to onda formacija? Pitam jer po meni to ne bi bilo u skladu sa pravilima i Cromanovo oznacavanje mi je logicnije (ne krsi ni jedno pravilo). Osim toga kako bi onda oznacio 3 val, pretpostavljam isto da je 4 vrh visi od dna drugog vala? Jos jedan nedostatk po meni bi bio sto nema alternacije izmedju 2 i 4 vala, oba su klasican zig zag (iako ne mora biti ali u vecini slucajeva je ima) Ja sam u jednom od prijasnjih postova oznacavajuci Crobex napravio slicnu gresku jer nisam imao pravu EWT literaturu.

Moja interpretacija ima jednu manu a to je prekratka korekcija, moguc je jos i dvostruki zig zag po kojem bi onda trenutacno slijedio x val i nakon toga jos jedan zig zag ili eventualno flat dok fundamenti ne sustignu trziste, znaci dugogodisnja korekcija (moguca i vise desetljetna). Potrebno racunati i mogucu svjetsku recesiju (ili barem zamjetno usporavanje ekonomskog rasta).

U prilogu ATPL graf koji po meni ima "cistiju" EWT sliku, val B zavrsen tocno na 61,8% fiba ako je dno na 1840.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



pa nemamo mi ništa protiv da ti uđeš na 3750 kad se probije jer će te cijene bit puno tehnički sigurnije od ovih danas! [lol]

neka pričeka barem da dođemo na 4 soma…………..to bi mu jamčilo da se nećemo sunovratiti na 1.997 [thumbsup]
[/quote]

pozdravljam huga koji izgleda još uvijek čeka da grobi tresne ispod 3250, kako je nagoviješteno početkom 6. mjeseca
[bye] [lol] [kiss]

kad ćemo više ispod 3250… [undecid] [sad] koja pogrešna prognoza… samo je krebil mogao lupiti tako nešto [sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


i da, mali dodatak… zaboravio sam spomenuti… u slučaju japanaca, nakon ubrizgavanja para u banke, zaista je došlo do odbijanca. ali ne onakvog kakvog su svi očekivali. odbijanac je bio relativno mali.

Mali svih tih pet, šest godina?

ultra-kratkoročna analiza stanja:

preokret je bio teeeežžžžak, težžžžžžžžak, težžžžžžžžžžžak…

kao dan preokreta možemo uzeti jučerašnji dan. ako se nešto prilično gadno ne dogodi, danas zatvaramo u plusu i napravili smo "morning star" japansku svijeću, a jučer je bio "gravestone doji", što su relativno pouzdani znakovi preokreta.

trenutno odrađujemo "štengu", četvrti pod-pod-val prvog pod-vala C vala. kota C je još pred nama. izgleda da sam opet fulao skalu na pico-elliotima. moguće je da vrh ulovimo tek sljedeći tjedan.

ja se ne bi nadao da će biti pretjerano visoko.

a možete se i na sve ovo popišati, što bi rekao kolega schiptar… 🙂

Pametan, ako to želiš.

02.10. istice short-selling ban tako da ocekujem pad par dana prije toga. Tada bi DJIA trebao doci na cca 9600 bodova.

Može li netko komentirati Belex i Sasx, oni su dosegli apsolutno dno! Može li se od toga niže?

New Report

Close