Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Vlad

razilazimo se u Elliott interpretacijama. EWT je težak i ja sam što se toga tiče početnik. ništa ne tvrdim, ali ako je ova tvoja dugoročna analiza pogodila stvar, mi smo na dnu za cca mjesec dana, ako ne i prije.

ja mislim da je to prerano.

Pametan, ako to želiš.

dobro je cromi rekao.
neki pokušavaju učiti.
a neki samo zuje.
jer ništa drugo ne znaju i ne mogu. [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@Vlad

razilazimo se u Elliott interpretacijama. EWT je težak i ja sam što se toga tiče početnik. ništa ne tvrdim, ali ako je ova tvoja dugoročna analiza pogodila stvar, mi smo na dnu za cca mjesec dana, ako ne i prije.

ja mislim da je to prerano.

to bi bilo lokalno dno za A..

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@zlorok
tek odrađujemo 1. veliku peticu prema dole, fazu A ukupne korekcije.
ako vrh A bude tamo gdje su navedeni targeti, slijedi faza B ukupne korekcije (tzv. faza korektivnog rasta).
nakon nje slijedi odrađivanje faze C ukupne korekcije(prema dole, dakle pad) i dostizanje konačnog dna.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

samo ti uči i dalje…………samo imaj na umu da se na utakmicu treba doći spreman ako misliš pobijediti

vidiš birtić je uskočio s klupe i nije se proslavio [lol]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Vlad podržavam tvoj rad i svaki graf rado analiziram ,ali ne razumijemem slijedeće. Zašto si sad postao graf sa padom u trenutku kada je Crobex +0,58 % i 3106 bodova ? Zar ne bi sada trebalo gledati novi razvoj situacije ?

APSOLUTNO je legalno otkupiti dionice po nižim cijenama. ako neko želi prodati dionice, a fondovi otkupljuju i time se spušta cijena, to je APSOLUTNO legalno. a fond manageri djeluju onako kako misle da je najbolje za njih. oni su samo jedna malo veća pahulja i ništa više.

tu NEMA posla za nadležne institucije.

a ljudi koji gube novac u fondovima? pa jel ih neko tjerao puškom da stavljaju novac u fondove? ulaganje na burzu je rizik. ako neko želi sigurnost, neka oroči novac u banci.

ljudi, kako ne razumijete! ¸na koju foru bi fond manageri mogli kupiti i spuštati cijenu, ako drugi nisu spremni prodati jeftinije? SLOBODNO TRŽIŠTE, jeste ikad čuli za taj izraz?

nije mi jasna tolika mržnja prema tih par pojedinaca. oni su samo jedan mali dio establišmenta.

to što si napisao je legalno, razviti strategiju i kupiti dionice jeftinije, ali:
-namjerno rušenje cijene na burzi baš i nije legalno,
-kupovati od svog šefa na maksimumu (ZABA, INGRA, i sl. ili (ju ću kupiti od tvog šefa, ti od mog) to isto baš i nije po zakonu, a poslije ciljano rušiti cijene da bi anulirali napravljenu štetu,
– u americi sad kreću istrage u ovim propalim bankama koje su dovele do sloma burze, i vjerovatno će biti rezultata, kao i za staru baku iz Omiša koja je kupovala u New Yorku dionice,
– kod nas nitko ništa ne poduzima da se spriječe takve stvari, a neki imaju točan uvid u stanje i šute.
– zato vjerujem da će Hanfa sigurno poduzeti nešto, jer u protivnom će se njeni rukovoditelji naći s druge strane zakona ako ništa ne poduzmu, a vremena su takva da će pravosuđe morati ubrzo profunkcionirati
– i da, počele su i oštrije kazne za korupciju, neki bi trebali i o tome razmišljati.

rekao bi Vlad, skužaj prijatelju, ali nije tako..

1.cijeli svijet nije u recesiji
a pogledaj Crobex kako izgleda 2000-2003. kad su vani bile teske drame.recesije, deflacije, stagflacije i ostale babaroge.mi smo imali blagu uzlaznu putanju.psihoza pracenja svako jutro US indexa, pa ovisno o tome lupanje po bidu ili asku, je blago receno debilna..ali prilagodio sam se i ja..sta cu..kud sve ovce tud i ja..

2.pogledaj zarade na Crobexu, pogledaj na S&P.kod nas idu uzlazno, a graf indexa silazno, sto je nonsens, dok je kod Americana oboje u padu.postao sam ga vise puta.mozemo reci da smo imali balon, ali taj balon je imao podrsku u ekonomiji.
pogledaj stope po kojima rastu nase firme, meni je posato uobicajeno vidjeti da imamo sales 50% veci, a zaradu 100%.takve firme se vani trze na vecim multiplama nego sto su se trzile kod nas.
iako, da je bilo napuhanaca, bilo je!!

3.austrijski krediti i jeftin cash nisu nestali preko noci.eno sinoc je i Roha pricao nesto na tu temu.

4.par starih dobrih vjecnih pitanja:
-kako to da je Lukovic prodao sve svoje dionice ZABE u 1.mj na peaku?zasto i kome?
-kako to da je Dinko Novoselac kupovao bjesomucno npr.INGR na 60 000, a na 30 000 je bila precijenjena 30-50%

5.to sto nam stanovnistvo ne zna puno o dionicama, je istina..
ako se ne varam npr. u Francuskoj ljudi drze cca 20 000e u fondovima, kod nas prosjecno 500e.razlika u primanjima, ipak nije tako drasticna.
Skandinavci oko 90% ustedjevine drze u fondovima i dionicama kod nas oko 3%.

podaci su stari, ali ipak daju neke omjere reda velicina.
ipak tu lezi nas veliki potencijal.

nase trziste je plitko i lako se napucava i gore, ali se lako strmopižđuje.
to je bio ipak posao Samodola da koliko-toliko drzi reda.
a ne da mene HANFA zove ako stavim par naloga na razliku od par lipa, jer je to manipulacija trzistem, a da OMF rade sto zele.

ne ljutim se ja sto sam popusio.dobio-dobio, izgubio izgubio..sve je dio igre.
ali zelim jasna i definirana pravila koja vrijede za sve!!!

meni pase i dzungla..bez ikakvih zakona..neoliberalizam u iskonskom obliku, nek pobijedi jaci, prilagodit cu se [smiley]

svaka čast !

I'LL BE BACK


@zlorok
tek odrađujemo 1. veliku peticu prema dole, fazu A ukupne korekcije.
ako vrh A bude tamo gdje su navedeni targeti, slijedi faza B ukupne korekcije (tzv. faza korektivnog rasta).
nakon nje slijedi odrađivanje faze C ukupne korekcije(prema dole, dakle pad) i dostizanje konačnog dna.

ima logike u tome što govoriš. ali svejedno se ne poklapa sa mojim dugim i ultra-dugim obrascima. tipično za mjehure je da je A točka najniža i nakon nje slijedi flat C, iznad točke A. nije mi poznat niti jedan slučaj u povijesti kada se stvar nije upravo tako razvila.

drugim riječima, ako je tvoja EWT analiza pogodila stvar, dno će biti puno više od očekivanog. neće doći do 2500.

Pametan, ako to želiš.

ne znam zašto pričate o daljnjem padu kad ćemo imati odbijanac ………čim se izglasa bailout plan u kongresu

ah da, vi ćete to vidjeti tek kad se dogodi [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

@lasac
zato što pretpostavljam da se odrađuje korektivna faza prema gore prije konačnog pada i dostizanja vrha A.

prethodno priložena varijanta mi se čini izglednijom od ove koju sada prilažem.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

za one koji se nadaju da će bailout plan spasiti svijet i da ćemo već sutra biti bogati… reći ću samo "deja vu", već viđeno…

japanci su pokušali napravit istu stvar početkom 90-ih… i samo su produžili agoniju i udarili dno 5-6 godina kasnije.

potrebno je puno više od 700 milijardi dolara da bi se situacija umjetno zadržala na nivou na kojem trenutno jest. i što se time dobija? dobija se ekonomija iznad svojih fundamentalnih vrijednosti. nekako mi se to ne čini previše pozitivnim razvojem situacije.

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close