Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zli, da li još uvijek vrijedi ona razina Crobexa od 2080 kao važna?
Mislim da danas Crobex ovako stoji jer se čekaju vijesti iz usa da nas katapultiraju gore ili dolje.


Vidim danas na otvaranju promet slab, ceka se malo jaci pad.

ja bi prije rekao da su svi super-oprezni nakon super-turbulentnog razdoblja. više se niko ne zaleće.

Pametan, ako to želiš.

Evo zašto se odbijamo…


Evo zašto se odbijamo…


Graf se može i ovako gledat. Molim Vlada za komentar.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Flat C – kratko objašnjenje, slika koja vrijedi 1000 riječi.

dakle do podbačaja C vala prema gore obično dolazi usljed prevelike euforije u A valu, pa se potroši "gorivo" i nema se snage za pravi C val.

striktno tehnički, flat je val koji umjesto 5 podvalova ima samo 3.

danas ili sutra ćemo saznati da li je to ono što nam se upravo sada dešava.

Pametan, ako to želiš.


Evo zašto se odbijamo…

ili možda zbog ovoga:

Warren Buffett’s investment in Goldman Sachs helps build confidence in Wall Street, says Mark Konyn, CEO of RCM Asia Pacific



Evo zašto se odbijamo…

ili možda zbog ovoga:

Warren Buffett’s investment in Goldman Sachs helps build confidence in Wall Street, says Mark Konyn, CEO of RCM Asia Pacific

[/quote]

To što ste napisali nema na žalost ikakve veze sa TA.
Samo sam naveo kanal u kojeg postoji mogućnost da se ponovo odbijemo.
A tad bi zaista zaglibili u kanal-izaciji. [embarass]

Povukao sam fibo 2008-1998 i zanimljivo, 50% je skoro tocno na liniji pada Crobexa. Uvecana slika pokazuje kako smo se odbijali od prijasnje gornje linije otpora koja jos pokazuje kako je Crobex izisao iz kanala. Istina, ako se povuce linija sa vrhom u 97 ne izlazi.

Evo jednog moguceg scenarija razvoja Crobexa.
Prema teoriji nakon rasta, slijedi najvjerojatnija korekcija do 61,8% fiba koja je na 2350. Ujedno i trenutacni padajuci kanal i linija otpora pokazuju na isto mjesto.
Ako racunam 1 val do 3460, 2 val do 3653 (ortodoksni vrh), za fibonaccieve omjere ostalih valova slijedi 3 val do 2450 (na cca 2450 je stara linija otpora Crobexa), 4 val do 2950 (vracanje prema 50% fiba), 5 val do 1750. Ujedno 1750 je po meni i skoro dno 4 vala prijasnjeg rasta (bilo je 1700). Vremenski bi mogli doci do dna negdje pocetkom slijedece godine (2-3 mjesec).
E sad, da li ce zaista biti tako, vidjet cemo, dosta toga odgovara prema elliotu i prema klasicnim TA linijama otpora.
Ili, ako nismo odradili B val onda UP prema Tony-u [thumbsup]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

@abu ali
Uz dužno poštovanje, ovakvo predviđanje pada je malo više nego preambiciozno. Da li se i drugima tako čini?


@abu ali
Uz dužno poštovanje, ovakvo predviđanje pada je malo više nego preambiciozno. Da li se i drugima tako čini?

Je, kada se fibo razvuče od najniže točke do najviše … dodirnuli smo 50% …

I love the Smell of Profits in the Morning

@fazan
Ne razumijem, što "je". Čini li se to ostvarivo? Meni ne.

TA se tumači na sljedeći način: ako probije 50% onda prodaješ i čekaš ga na sljedećoj razini, ako se odbije onda prodaješ na sljedećoj razini …

nema magije i vraćanja hoće li ili ne će probiti …

jednostavno pratiš signale …

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close