Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne broji novce dok su još na stolu……………….a dinko drži banku [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


SP500

vlad111, a zar tih 700 mlrd $ nije ubačeno baš zbog toga da ne dođe do pada? Što se sada treba dogoditi da taj novac nema svoju težinu?


Decki mislim da ce biti voznje gore dolje o kojoj ce se pricati godinama.Ko ovo dobro odvozi mogao bi punooooooo zaraditi.

Vozice se cijelo vrijeme 300 na sat.

To nam radi [pray] samo, da se nećemo polomiti.

vidim da se već nekoliko ljudi uhvatilo priče o koreliranosti Crobexa sa Dow Jones-om, pa prilažem jedan mali graf da se vidi da baš nije skroz tako.

isto tako, ja sam spominjao usklađenost njemačke, britanske i francuske ekonomije (odnosno poslovnih ciklusa), pa prilažem usporedbu i njihovih burzi.

CAC – francuska
FTSE – britanija
DAX – njemačka

sve kretanja unazad zadnjih 6 mjeseci.

Pametan, ako to želiš.

@ZliProrok

Jesu ovi drugi u većoj korelaciji, ali zar stvarno ne vidiš da je i Crobex ili?
Doduše nije koeficijent korelacije +1, ali nije ni puno manji.

Nisam opasan.


vidim da se već nekoliko ljudi uhvatilo priče o koreliranosti Crobexa sa Dow Jones-om, pa prilažem jedan mali graf da se vidi da baš nije skroz tako.

isto tako, ja sam spominjao usklađenost njemačke, britanske i francuske ekonomije (odnosno poslovnih ciklusa), pa prilažem usporedbu i njihovih burzi.

CAC – francuska
FTSE – britanija
DAX – njemačka

sve kretanja unazad zadnjih 6 mjeseci.

Taj mali uljez, ukoliko sutra/prekosutra odradi ono što bi trebao, neće biti više uljez…
Previše optimistično?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Taj mali uljez, ukoliko sutra/prekosutra odradi ono što bi trebao, neće biti više uljez…
Previše optimistično?

[/quote]
Ako je zakljuciti po otvaranju ISTOKA sutrra(danas) ce biti odradjeno:-)

Taj mali uljez, ukoliko sutra/prekosutra odradi ono što bi trebao, neće biti više uljez…
Previše optimistično?

krpa, djelomično se slažem.

dna su vrlo bitna, funkcioniraju kao "točke sinkronizacije". u tim točkama se i crobex pridružuje ostalima. ali između tih točaka pliva kak se njemu hoće. nešto kao novopridošlica, novi klinac u kvartu, trebat će neko vrijeme da se "uklopi", uskladi s ostalima.

Pametan, ako to želiš.


Stručnjaci za svijeće, molim ponovo za objašnjenje.

mislim da je ovo indikacija rasta, ali treba napomenuti da ce se "gap" popunjavati.

http://seebiz.eu/hr/burze/depresivna-slika-domaceg-trzista-kapitala,25711.html

Shodno tome, daljnji razvoj događaja na Zagrebačkoj burzi u najvećoj će mjeri ovisiti o raspoloženju američkih investitora, čime je hrvatsko tržište kapitala praktički postalo talac brojnih negativnih implikacija trenutnog kaosa (započetog subprime krizom), a u posljednje vrijeme i proaktivnog djelovanja američke administracije, suočene s ozbiljnim prijetnjama stabilnosti domaćeg financijskog sustava. S druge pak strane, značajne oscilacije cijena dionica (u oba smjera), a u konačnici i dramatičan preokret s kraja prošloga tjedna, još uvijek nimalo ne mijenjaju sliku tržišta iz perspektive rudimentarne tehničke analize. Naime, CROBEX je pronašao potporu oko granice od 3.000 bodova, testirajući razinu podrške koja datira još od podužeg razdoblja kolebanja iz druge polovice 2006. godine, svejedno ne uspijevajući preskočiti iduću razinu otpora, omeđenu prijašnjim minimumom za ovu godinu, postavljenim sredinom travnja.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=18923

pa ti radi prognozu za indeks koji se revidira svakih 4-5 mjeseci…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



SP500

vlad111, a zar tih 700 mlrd $ nije ubačeno baš zbog toga da ne dođe do pada? Što se sada treba dogoditi da taj novac nema svoju težinu?
[/quote]

kada to potrose ko ce onda kupovati???

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

New Report

Close