Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

auuuuu

kako igramo, nula je ko kuća …

nego, treba tražiti razinu na kojoj ćemo se istovariti … to mene muči …

I love the Smell of Profits in the Morning


auuuuu

kako igramo, nula je ko kuća …

nego, treba tražiti razinu na kojoj ćemo se istovariti … to mene muči …

Hehee…
Pusti crobex. Papir po papir, pojedinačno.
Znam, za sve njih je korelacija 1.

Ja se ovaj puta oslanjam na svijeće i oscilatore.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


Klin je gotovo uvijek obrazac nastavka trenda.
Vrlo rijetko, na dnu grafa, silazni klin može biti obrazac preokreta.

Nakon silaznog klina, graf uvijek ide uzlazno.
Da li je ovo na crobexu silazni klin?


Hm, opet linearni graf? Da pokušaš sa logaritamskim, i onda vidi možeš li gornju stranicu klina povući od cca 5300 razine krajem prošle godine, preko vrha ove godine. To bi moglo držati vodu.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off




Hm, opet linearni graf? Da pokušaš sa logaritamskim, i onda vidi možeš li gornju stranicu klina povući od cca 5300 razine krajem prošle godine, preko vrha ove godine. To bi moglo držati vodu.
[/quote]

Mislim da si ga već nacrtao [rolleyes]

Sada bi znalci u to trebali uklopiti ewt.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb





Hm, opet linearni graf? Da pokušaš sa logaritamskim, i onda vidi možeš li gornju stranicu klina povući od cca 5300 razine krajem prošle godine, preko vrha ove godine. To bi moglo držati vodu.
[/quote]

Mislim da si ga već nacrtao [rolleyes]

Sada bi znalci u to trebali uklopiti ewt.

[/quote]

Bit će zanimljivo ako Crobex probije klin uskoro na donjoj strani.

Gledam dugoročni monay flow oscilator za DAX, S&P, Nasdaq. Svi od reda pokazuju da je startan BULL market. Prva potvrda ove teze očekuje se kroz probijanje maksimalne razine prethodnog vrha, odnosno gornje granice cjenovnog kanala.

Ova informacija nema za namjeru stvoriti nikakvu euforiju, jer euforiji nema mjesta. U bull se ide također kroz valove i njihove podvalove. Dakle nakon određenoga rasta slijedi određena korekcija. Što inicijalni rast je veći i prvi korkltivni val je dublji. Dakle, polako i pametno.

U prilogu je slika za DAX, a slične su i ostale.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

MMM, hvala za onaj komentar od prije neki dan, ako završimo na više od 3020… Taj dan sam potrošila i zadnji cash a to što si napisao me ohrabrilo, pogotovo kad smo i završili iznad 3020. I pokazalo se, zasad, da je bila dobra odluka i točna prognoza.
Zapamtit ću i ovo gore [thumbsup]

SP500

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

vlad,

imaš volje za THNK?
thx

Heaven or Las Vegas

vlad, ak ti se da za igh [smiley]

Citam vas i moram priznati da su rasprave vrlo zanimljive.
Puno bolje ovako bez prepirki i sa vise timskoga rada. Mozda se i ja pridruzim za koju godinu… 😉
Pozdrav

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Pozdrav,

Evo gledam malo Caldarov EWT blog i izgleda da je po njemu S&P odradio cijelu prvu A korekciju i da nam slijedi B val.
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1606987

Pošto nam korelacija sa amerima ne gine zanima me mogućnost da smo i mi u sličnoj situaciji i da smo konačno odradili taj 5 val. pošto smo se zatvorili ispod dna u 4mj.

Mišljenja ? …

New Report

Close