Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

grobi- stanje

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



….
– a jedna stvar koja mi je zapela za oko, i nisam mogla vjerovati.
– jednu firmu sam kupovala po nižoj cijeni nego je zarada po dionici u prošloj godini.
– to je kao da ht kupujete po 30kn.
– naravno neću Vam reći i koja je to firma, ulažite u znanje.
….

Majko mila, što ova cura nabrblja. Pa dobro ko tebe može čitati a da mu se ne smuči, svaka čast!

Toliko kur.čenja odavno nisam vidio. Ja ulažem veliku količinu love, naloge nacijepikam na sitno po 10 000 kn, nikad nisam pogriješila kad sam uložila, imam insajd info, bla bla bla… Yeah, right!

Pitam se jel te itko shvaća ozbiljno..

A ovo što sam citirao je vrhunac. [lol]
Jedina dionica koja je imala P/E za 2007. manji od 1 je TLM. Al nemoj im to reći, nek ulažu u znanje, to je jako teško provijeriti! [lol]

Nadam se da bar znaš zašto im je P/E 0,29.

– I love this game! [wink]

p.s. Sorry tehničari na spamanju teme, al ne znam kako trpite ovakve frikove.
Inače, može analiza onog vrlo jednostavnog grafa sa prošle strane od Miro25? Vrlo jednostavno povučene crte, koliko nisu u skladu sa pravilima?
[/quote]

Bravo majstore :-)))

Vlad, prije tri mjeseca naveo sam dvije mogućnosti razvoja crobexa. Jedna varijanta je otpala, a druga pretpostavlja razvoj duplog dna.

Možemo li trenutno kretanje crobexa gledati kao razvoj duplog dna?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

za gorana -ptkm

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


Vlad, prije tri mjeseca naveo sam dvije mogućnosti razvoja crobexa. Jedna varijanta je otpala, a druga pretpostavlja razvoj duplog dna.

Možemo li trenutno kretanje crobexa gledati kao razvoj duplog dna?

mislim da ne.
u tom slučaju trebalo bi prijeći razinu 4200 za ca 200 bodova, a grobi bi otišao na ath… sumnjam, ne vjerujem.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nije mi namjera biti ničiji odvjetnik (pa tako ni Vladov), ali istine radi treba reći da je Vlad sve do jučer svaki dan pisao "ovo nije dan obrata". Jučer u 10 i 10 je napisao "vjerojatno dan obrata-barem kratkoročno". str. 862. Pametnome dosta. Po meni nije morao niti toliko, ali su mu se u zadnje vrijeme sigurno mnogi nakačili na grbaču , pa je čovjek jednostavno osjećao neku vrstu odgovornosti prema njima.

Vlad, hvala za savjet od jučer, nakon toga sam prelomio i išao u malo veći dokup.

nisam previše aktivan na ovom forumu, uglavnom samo čitam, ne znam dovoljno da bih pisao, međutim htio bih reći nešto. Ne znam puno o TA, ali ne vjerujem da itko shvaća TA kao apsolutno točan alat koji će mu reći kada kupiti kada prodati. TA je samo jedan od alata koje treba uzeti u razmatranje. Isto tako mislim da niti vlad niti croman nisu nikada rekli ….. gle ovo bu se sigurno desilo ….. dečki su samo iznosili rezultate do kojih su došli u svojim analizama. Doista nije ok očekivati da je vlad odgovoran za to što netko nije ušao već u četvrtak u neke pozicije. Tko želi uzet će analize u obzir, tko ne želi neće, život ide dalje. Stoga opet pozivam dečke neka pišu, neka daju svoje analize ovdje. Nemojte se osjećati odgovornim ako netko nije zadovoljan tim analizama i kasnijim razvojem događaja, nitko nikoga ne tjera ovdje na neke postupke, ipak je ovo samo forum, nije ovo takmičenje potencijalnih TA nobelovaca.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


Daleko je 4000 bodova, ali mislim da samo idemo do 3450. Zato budite oprezni.

potpisujem.

možda graditelj ima pravo da si malo neprecizno ucrtao linije, ali svejedno, to je to. i ja ih isto neprecizno ucrtam, pa što onda? 🙂 to je to, razvoj situacije u sljedeća 2-3 tjedna. poklapa se sa mojom pitchfork analizom, sa nekim vladovim targetima, i sa činjenicom da još tek moramo odraditi 5-ti podval trećeg vala po Elliottu.

što se tiče moje projekcije za sljedećih 8 mjeseci, onaj target na cca 3700 je tek kasnije, otprilike oko božića.

ne može biti da smo već krenuli, prerano je. 5-ti podval nije završio, iako pola indikatora, volumen i neke interpretacije sugreiraju da jesmo. bio je gadan 3-ći podval, fulalli smo target na 3200 za 2 mjeseca (zbog ine) i zato smo zaronili dublje, zato je TA slika malo iskrivljena.

enivej, mojih 75 centi.

Pametan, ako to želiš.


Evo iako nema pojma o tehničkoj analizi te ne ulazem po njoj i jedan moj graf… jednostavno ne mogu vjerovat da neke dionice mogu pasti na P/E 1…


Inače, može analiza onog vrlo jednostavnog grafa sa prošle strane od Miro25? Vrlo jednostavno povučene crte, koliko nisu u skladu sa pravilima?

Razvoj obrnutog H&S?
Velika mogućnost. Obavezno treba vidjeti i volumene trgovanja na kritičnim mjestima.
Ja ću pratiti ovakav mogući razvoj crobexa.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

hvala abu ali,
ocekivao sam da ce ljudi pronaci greske u mom razmisljanju ili racunanju!? moje znanje za sada s interneta i poglavlje u murphyu, moram procitati neku ewt knjigu za daljnje ucenje, vjerojatno frost i prechter?
ako uspijem prikaciti, grafovi napravljeni u excelu na eod podacima, samo da vidimo da li pricamo o istome.

zliprorok,
ako si radio na duzim crobex podacima, moze ewt graf po tebi crobexa od pocetka crobexa do pocetka korekcije, mucim se s brojanjem?

Ja sam inače bio mišljenja da bi linarna skala mogla proći na relativno kraćim vremenskim periodima, ali upravo mi ova tvoja analiza potvrđuje da to ipak nije slučaj. Da li zbog velike volatilnosti ili nekog fundamentalnog razloga, nije ni bitno.

Bit je u postotnom rasponu najviše i najniže cijene promatranog razdoblja.
I kod velikog vremenskog odsječka, uz malu razliku između najviše i najniže cijene, prolazi i linearni graf.
Kod velikog postotnog raspona cijena, veću vrijednost očito ima logaritamski graf, bez obzira na mali vremenski odsječak.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

ispričavam se svima onima kojima nisam stigao odgovoriti na PM, ali sada je razdoblje surfanja, treba jako paziti i nemam vremena svima odgovoriti…

čisto da odgovorim u vezi HT-a. nemam reći ništa novo i orginalno, samo NEMOJTE PRODAVATI! ako neko baš mora van, neka razmisli. za 3 mjececa HT iznad 300 ili sada na cca 270.

Pametan, ako to želiš.

za gorana- jedan od mogućih scenarija za ptkm

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close