Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Daleko je 4000 bodova, ali mislim da samo idemo do 3450. Zato budite oprezni.


Daleko je 4000 bodova, ali mislim da samo idemo do 3450. Zato budite oprezni.

Kolega mislim da ste dosta neprecizno ucrtali ove linije. Meni to izgleda ovako. Po čistoj inerciji sada idemo do 3400-3500. Tamo se nalazi par otpora pa i dugogodišnja linija rastućeg trenda koju smo probili dolje. Ovisi o situaciji preko bare i kod nas možda produžimo i do 3800.

Evo iako nema pojma o tehničkoj analizi te ne ulazem po njoj i jedan moj graf… jednostavno ne mogu vjerovat da neke dionice mogu pasti na P/E 1…





vjerovatno dan obrata (barem kratkoročnog)- "island reversal".

do koliko moze crobex u tom obratu potegnut?!
cca….ne drzim za rijec….provjeravam svoj graf
[/quote]
ne znam.
odveć strelovito idemo, a mislim da nema municije kao u 4. mjesecu.
ako probijemo ca 3450, prethodne formacije se poništavaju.

p.s.
ja još ne kupujem.
čekam naznake stvaranja trenda.
[/quote]

duboko si me razočarao, i tvoje prognoze također……….

btw………i bljedoliki, kad ćeš početi kupovati………………daj baci neku analizu ali nemoj da se razlikuje od onog što će se desiti za 400 indeksnih poena

i nabaci neku TA da vidimo koliko si bio u pravu sa 2.755 [bye]

[/quote]

Nije mi namjera biti ničiji odvjetnik (pa tako ni Vladov), ali istine radi treba reći da je Vlad sve do jučer svaki dan pisao "ovo nije dan obrata". Jučer u 10 i 10 je napisao "vjerojatno dan obrata-barem kratkoročno". str. 862. Pametnome dosta. Po meni nije morao niti toliko, ali su mu se u zadnje vrijeme sigurno mnogi nakačili na grbaču , pa je čovjek jednostavno osjećao neku vrstu odgovornosti prema njima.

Vlad, hvala za savjet od jučer, nakon toga sam prelomio i išao u malo veći dokup.

moja procjena je da bi mogli dohvatiti 3.600 a onda nazad nas 3.250…………….ali to sam iščitao iz položaja bačenih kostiju tako da vam ne mogu pustiti graf……………..a i ne bi ga skužili jer
sve ovisi o položaju nadbataka

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

@sasha
Vlad, hvala za savjet od jučer, nakon toga sam prelomio i išao u malo veći dokup.

I ja zahvaljujem vlad111, pitala sam da li je moguć odbijanac. Odgovorio je Da slijedi odbijanac. To je bilo još u četvrtak.


Ivana007 ne brljavi, rekla si da si u ponedjeljak ušla u velikom stilu na burzu i nakrcala se HTeja. najniže što si mogla kupiti bilo je po 267, što i nije neka kupnja s obziroma na dan, dva poslije…
Moja sestra Ivana001 je kupovala po 249-250.

– najprije malo kulture, sigurno ne bi škodilo.
– nije ovo, za ovu temu ali kad sam prozvana.
– još me drži euforija i nije mi nikako cilji svađati se na forumu.

– ako sam napisala kupovala prethodna tri dana prije ovoga rasta onda to nikako nije ponedjeljak.
– ht sam kupovala kad je pao isopd ipa,
– prva kupnja je bila na 261kn, a zadnja na 250kn.
– samo dno nikada ne hvatam, nekada i uspijem ali to je čista slučajnost.

– evo i neke stvari za naučiti.
– uvijek kupnju razbijem na puno malih naloga cca 10.000kn, isto i kod prodaje.
– nikada mi nije cilj uhvatiti dno ili vrh.
– ali je jako bitan prosijek, a on je u slučaju ht 256kn, što je po meni sasvim o.k.

– kupovala sam i druge stvari gdje je prinos bio puno veći.

– ova tema, i još više tema trgovanja su mi zbilja jako bitne, iako se tu piše zbilja puno gluposti, ali se lijepo da iščitati mišljenje mase ili krda, a većina uvijek griješi zar ne.
– samo nemojte misliti kako je lako doći do takvog zaključka.

– analize gospodina Vlada nikako ne treba zanemariti,
– ali logika mi je bila, sigurno može to i do Vladovog targeta, i tu bih kupovala ali s kreditima.
– samo kada to krene onda dobre dionice idu tri dana za redom po 10% gore.
– sada je malo čudnija situacija koje do sada nije bilo, puno toga je raslo i preko 20%.

– a jedna stvar koja mi je zapela za oko, i nisam mogla vjerovati.
– jednu firmu sam kupovala po nižoj cijeni nego je zarada po dionici u prošloj godini.
– to je kao da ht kupujete po 30kn.
– naravno neću Vam reći i koja je to firma, ulažite u znanje.

– a što se tiče daljnjeg pada.
– sigurna sam kako to može i dalje padati jer u svijetu nije baš blistava situacija.
– ali recimo ht na 150kn, koliki bi tada bio prinos na dionici, primjera imamo puno.
– ali još imamo i skupoga smeća na burzi.

– i za kraj,
– za naše tržište krajnja cijena ine će imati veliki utjecaj.
– a kolika će biti nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !

Može li netko sada odgonetnuti kako da povećanje cijene naftene utjeće na pad dionica?

ne utjece kada je i dolar pao… a nasa kuna stalno raste… mislim da ce ina opet imat izvrstan kvartal…


….
– a jedna stvar koja mi je zapela za oko, i nisam mogla vjerovati.
– jednu firmu sam kupovala po nižoj cijeni nego je zarada po dionici u prošloj godini.
– to je kao da ht kupujete po 30kn.
– naravno neću Vam reći i koja je to firma, ulažite u znanje.
….

Majko mila, što ova cura nabrblja. Pa dobro ko tebe može čitati a da mu se ne smuči, svaka čast!

Toliko kur.čenja odavno nisam vidio. Ja ulažem veliku količinu love, naloge nacijepikam na sitno po 10 000 kn, nikad nisam pogriješila kad sam uložila, imam insajd info, bla bla bla… Yeah, right!

Pitam se jel te itko shvaća ozbiljno..

A ovo što sam citirao je vrhunac. [lol]
Jedina dionica koja je imala P/E za 2007. manji od 1 je TLM. Al nemoj im to reći, nek ulažu u znanje, to je jako teško provijeriti! [lol]

Nadam se da bar znaš zašto im je P/E 0,29.

– I love this game! [wink]

p.s. Sorry tehničari na spamanju teme, al ne znam kako trpite ovakve frikove.
Inače, može analiza onog vrlo jednostavnog grafa sa prošle strane od Miro25? Vrlo jednostavno povučene crte, koliko nisu u skladu sa pravilima?

Nisam opasan.

jel se negdje može na netu naći za crobex 60 min oscilatori,hvala


Prije desetak dana odlučio sam gađati dno na ATPL-u – i promašio.
Prekjučer postavio nalog na 1730, i još jučer sam vjerovao da će me poklopiti.

Zašto sam promašio? Krivo računao ili iscrtao?
Ne. Koristio sam linearnu skalu. Na logaritamskoj skali, izračun bi bio točan u lipu…

Rooster, vidi grafove.

Svaka čast na analizi!

Drugim riječima, TA rulez, ali linearna skala nula bodova. Jako vrijedno za znati.

Ja sam inače bio mišljenja da bi linarna skala mogla proći na relativno kraćim vremenskim periodima, ali upravo mi ova tvoja analiza potvrđuje da to ipak nije slučaj. Da li zbog velike volatilnosti ili nekog fundamentalnog razloga, nije ni bitno.

Tema se općenito značajno poboljšala u zadnje vrijeme, sve manje prepucavanja – sve više prognoza. Hvala svima na trudu.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close