Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


volumen je važan u određivanju dosega trenda (kratkoročnog-ako ga bude).
manji volumen od onoga u danima rasprodaje (redovni promet 16., 17. i 18.09. : 150,130,109 milja) postavlja i razinu prometa za preokret: barem 100 milja.

povijest:

redovni promet 11., 14. ,15. 04.: 138, 130, 137 milja
redovni promet 16., 17., 18., 19. 04.: 130, 128, 86, 113 milja

Ne bi li bilo bolje koristiti volumen (kao sto pise na pocetku tvog posta), a ne promet, obzirom da cijene danas i sredinom travnja nisu iste?

@sančo:

nekako mi se čini da kad budu opet vremena "gric gric-a" da će i potencijalni prinos biti puuuuuno manji u odnosu na one koji kupuju u ova rizična vremena ….

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


volumen je važan u određivanju dosega trenda (kratkoročnog-ako ga bude).
manji volumen od onoga u danima rasprodaje (redovni promet 16., 17. i 18.09. : 150,130,109 milja) postavlja i razinu prometa za preokret: barem 100 milja.

povijest:

redovni promet 11., 14. ,15. 04.: 138, 130, 137 milja
redovni promet 16., 17., 18., 19. 04.: 130, 128, 86, 113 milja


Mislim da sa otvaranjem Amera u 15 i 30h , ce doci do povecanja prometa i potvrde trenda, sp500 3.87% futures , jako puno , Slazes se?
Dosta mi je izgedna analiza MMM sa strane 810 , pohvale od mene 🙂
Croman bez vas ce ovaj forum izgubiti puno na kvaliteti , Nadam se da ce te pratiti Nasdaq ako ne vec Crobex. Zbog mnogih ovdje.
Pohvale i Vladu za Targete!

Joj moram se smijati ovakvim nebuloznim analizama. Kolega jel vi znate pogledati kako se krecu terminski ugovori (futures)? DOW 11236 +251 trenutno. Pogledajte imate na BLOOMBERGU. Pad indexa u ponedjeljak siguran sam necete vidjeti.

glede amera se (skoro) slažem… Međutim, ameri su u manjoj korekciji a mi u raspucanom mjehuru… Dow Jones je od ljeta 2004 narastao cca 40% (14.05.2004/10012-09.10.2007/14164), a Crobex cca 440%(17.05.2004/1092-15.10.2007/H:5431)!!! to je 10x više. Quod erat demonstrandum.

također, ne vidim uzročno-posljedične veze između futures-a i crobex-a. zaista ne vidim, nije da pokušavam kontrirati ili izazivati.

Pametan, ako to želiš.

@zao prorok :

kolega iako vaša opaska o rastu Dow i Crobexa od 2004 donekle stoji, mislim da bi trebalo uzeti u obzir da je 2004 Američko tržište vrijednosnica bilo itekako razvijeno , dok je većina Hr dionica kao i tržište bilo nerazvijeno …

mi smo ipak emerging market , pa onda s te strane možda i nije najsretnija usporedba ove dvojice…

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


Joj moram se smijati ovakvim nebuloznim analizama. Kolega jel vi znate pogledati kako se krecu terminski ugovori (futures)? DOW 11236 +251 trenutno. Pogledajte imate na BLOOMBERGU. Pad indexa u ponedjeljak siguran sam necete vidjeti.

glede amera se (skoro) slažem… Međutim, ameri su u manjoj korekciji a mi u raspucanom mjehuru… Dow Jones je od ljeta 2004 narastao cca 40% (14.05.2004/10012-09.10.2007/14164), a Crobex cca 440%(17.05.2004/1092-15.10.2007/H:5431)!!! to je 10x više. Quod erat demonstrandum.

također, ne vidim uzročno-posljedične veze između futures-a i crobex-a. zaista ne vidim, nije da pokušavam kontrirati ili izazivati.
[/quote]
Mislim da je ovdje cista psihologija.
U rastucem trendu rastemo previse , uvjetno receno , a u padajucem padamo isto tako.
Nafta je pala 40% u mjesec i pol. Inflacija ima tendenciju na dola, a mi 15% u dva tjedna(nema logike)
Pali zbog Amerike ,sada ce mo rasti s Amerikom.
Slazete se?

Drevil,

Izvrsna analiza, bilo ju je uzitak citati, meni je nekako najbliza opcija 1 i ja sam se vodio njome gdje bi 4 val pocinjao na 2600 gdje je ujedno negdje (nema sad graf pred sobom) i linija otpora od 1998 do sad. Opcija 3 mi se cini malo preekstremna jer po tome slijedi daljnji visegodisnji bear. 2 opcija je prekratka i ne odgovaraju mi bas valovi. Nazalost nemam sad vremena malo bolje to prouciti. Bilo bi izvrsno kad bi mogao staviti slike sa oznacenim valovima.
Iako opcija 3 ima smisla (ne znam da li odgovara numeriranje valova pa bi bilo izvrsno da prilozis grafove) ako se uzmu u obzir kondratijev val i propast amerike kao svjetske velesile ali mozda vise kao nekakva flat dugorocna korekcija, ne kako klasicni zig zag.
[thumbsup] [thumbsup]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Majstore, jel ovo stoji, jer završili smo na 3.020,69? [smiley]

malo nas je, al nas ima!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

čini se da je završio iskrcaj jučerašnjih kupaca… možda bi se sada moglo još potegnuti pred kraj… [wink]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

a kolko je tek onih u kešu potaknuti vladovim analizama o targetu 1 2 3 pa su šortali ili koji čekaju dan okreta trenda, crobex na 2800 il da se ukaže ponovo gospa u međugorju!

a ovaj rast su zaobišli jerbo je lažan, nisu formirani pravi obrasci il ne znam što – na njemu sigurno niko nije zaradio nit neće jer ide to još niže, mora, tako graf kaže! [smiley]

nekima će pak graf reć da uđu na 3500, tako da već postoji neko ko će to dić i više dok dugoročni stalno kupuju jer su im sve cijene trenutno dobre bile 10-20-50% veće il manje!

a ako padnemo barem znam da će neki nastavit svoj ego trip! [cool]

živjela psihologija, tehnička, a ponajviše fundamenti! [thumbsup]

da li je itko predvidio odbijanac na cca 3000.
Sad analiziram graf crobexa i na cca 3000 (točnije na 3020 je potpora iz 2006, rujan i studeni)

Nisam baš previše pratio ove analize, pa me zanima. zahvaljujem kolegama na odgovoru.

Pozdrav

Pessimism Is Your Friend


da li je itko predvidio odbijanac na cca 3000.
Sad analiziram graf crobexa i na cca 3000 (točnije na 3020 je potpora iz 2006, rujan i studeni)

Nisam baš previše pratio ove analize, pa me zanima. zahvaljujem kolegama na odgovoru.

Pozdrav


koliko se sjećam nitko nije spominjao točno 3000, jedino je kolega MMM jučer ustvrdio da ukoliko zatvorimo iznad 3020 nećemo duže vrijeme ići više ispod 3000 .

Po svemu sudeći što se dogodilo iza toga čini se da je bio u pravu i na tome mu čestitam.

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

New Report

Close