Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vlad kad ćeš počet targete za rast stavljat? [proud]


vlad kad ćeš počet targete za rast stavljat? [proud]

nakon dna.
samo na pm.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

zatrpana mi je pošta. ne mogu na sve odgovoriti, čekaju me sastanci. pozdrav.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@markko

probat ću ovog, puta, stavit zarez na pravo, mjesto… fak, niko nije savršen… 🙂

@SVI

prvo kratka analiza cijenovnog targeta, a nakon toga nešto detaljnija analiza tajminga…

dakle, za pravi odbijanac nam trebaju 3 dana poštenog pada, dva dana po 2,5-3% i onda zadnji dan 4-5%. Ponedjeljak smo odradili -2,72%, što je ispalo negdje oko stotinjak bodova… slično računam i danas, dakle, završavamo negdje oko 3150. u srijedu na zatvaranju smo na oko 3000 (onih 4-5%).

nakon toga (u četvrtak) idemo gore i najvjerojatnije udaramo u liniju otpora na 3500. ali to je daleko i zahtjeva posebnu analizu.

ovo je bila vrla površna i kratka analiza targeta, jer želim nešto više reći o tajmingu.

Kako odrediti dno? zašto ja mislim da je upravo srijeda 17-ti, dan kada udaramo lokalno dno?

i ja isto pokušavam kombinirati nekoliko metoda. Analiza ciklusa kaže da je dno 17-tog, plus-minus dan-dva. dakle, teorijski i utorak i srijeda i četvrtak, pa čak i petak. iako je kao najvjerojatniji datum indiciran 17-ti, srijeda.

drugi alat koji se može upotrijebiti u ovoj situaciji su oscilatori. oscilatori inače predviđaju preokret, ali znaju biti prilično nepouzdani. Za ovu priliku, koristit ću Slow Stohastic.
Glavna ideja na kojoj se bazira SS: kada se približava dno, "Close" je sve više blizu "Low", i obrnuto, pri vrhu, "Close" je blizu "High" cijene unutar dana.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=31074[/img]

Zbrajanjem te dnevne razlike za nekoliko dana (tipično 14 dana) dobiva se uobičajeni oscilator. To na croxu izgleda ovako (slika 2):

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=31075[/img]

iako svijeće (gore) ne izgledaju isto, SS obrasci u zoni A i zoni B su vrlo slični. Zona je, naravno, razdoblje do dna 14.04.

ako se pogledaju svijeće oko 14.04, vidi se da su dugačke i da nemaju sjenu. dakle, završna cjena je bila i najniža u toku dana.

Također, mala razlika između samih dana PRIJE dna, i dana samog dna, je da 2 dana prije na intraday grafu pokazuju lagani oporavak oko 11/12 sati (kao npr, jučer), dok se na dan D ide drito dolje, bez ikakvog otpora, samo se propada. zato se taj dan obično propadne i više.

slične pokazatelje od 14.04 sada opet ponavljamo. i zato mislim da je srijeda dno, a četvrtak idemo gore.

Jel mogu biti 100% siguran? naravno da ne, ali možda je ovo nekom pomoglo…

Pametan, ako to želiš.

Lijep pozdrav svima,

novi sam korisnik i zamolio bih Vlada da ne odustane od foruma te da mi objasni gdje mogu ipak naći njegove vrijedne analize jer neznam što znaći ”na PM”

Hvala

zliprorok,
ne znamo da li ce ispasti tocno, ali imamo i predvidjanje i obrazlozenje, evo 100%

***obrisano***


@Igy
:

PM ti je kratice od Private Message ili po naški Privatna Poruka .

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Pa gdje su nam oni koji su ismijavali vladove analize i targete?
Izgleda da im više nije smiješno.
Izgleda da im se rukice znoje pa ne mogu baš pisati.
Pa gdje ste ekipa?
Dajte malo da razgovaramo o statistici i matematici i o tome kako vlad nema pojma a vi imate.
Pa di su nam Sančo,Sakai, zmrklic,governor da nas malo nasmiju svojim pošalicama ?
***obrisano***

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

@ Zli

Niko nije savrsen. Ali njegov brat je 🙂

Nego, je li ti se cini da ce biti Adam and Eve double bottom?
Mogli bi malo plesati po ovom dnu bez nekog ostrog oporavka za razliku od travnja.

uglavnom sam u trilemi da li je vrijeme za shoping danas ili pričekati sutra.Prateći ove šta prodavaju po ovim cijenama, francuska poslovica "glup kao dioničar" očito je univerzalno primjenljiva!


vladovi grafovi unazad par dana;
ZVZD – 6200
HDEL – 540 (390)
LEDO – 8000
ULPL – 1750 (1200-1250)
LKPC – 2200
ATPL – 1700-1800
TISK – 500 (350)
IGH – 8100 (7500)
VDKT – 700 (660)
THNK – 3600
KODT – 1200

SVAKA ČAST MAJSTORE ,
[thumbsup]

PONOVIMO !
apsolutno se slažem sa ententinisom sa napomenom da su IGH i ULPL na pragu drugog cilja

nafti je otvoren put prema 70 $ kratkoročno na 70$ a dugoročno na 40$

New Report

Close