Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ahaaaa, zato je tema Fundamentalna analiza * nakrcana porukama, dok se na ovoj TA temi skoro ništa ne piše. [lol] [lol]

* http://www.poslovni.hr/Forum/Forum.aspx?forumID=31
zadnja poruka 23.08. ono, neki dan… [lol]

Fundamentalna analiza ima 19 forumskih tema, TA ima 1. nisam primjetio da TA ima posebnu temu za npr. Japanske svijeće ili Andrewsove vile… SAMO JEDNA TEMA!

a pogledajmo FA:

EXCEL: Automatizacija izracuna pokazatelja fundamentalne analize Asko | 23.08.08. 22:37 17
Usporedba dionica po fundamentima ico63 | 20.08.08. 21:29 10
WACC strcs | 19.08.08. 16:27 13
Beta za domaće tržište strcs | 19.08.08. 16:03 27
Financijska poluga (Financial leverage) rooster | 10.08.08. 19:31 11
Financijski izvještaji (bilančne pozicije, tzv.AOPi, izvanbilančna eviden… febo | 21.07.08. 11:50 30
FA tržišta (CROBEX, …) zzidak | 06.07.08. 13:38 46
DCF metoda – Discounted Cash Flow febo | 16.06.08. 10:04 27
Povijesno kretanje pokazatelja (P/E, EPS, P/B, ROE…) Asko | 14.06.08. 00:55 11
Detaljnost financijskih izvještaja na ZSE i u FINA-i Astralis | 05.05.08. 19:14 12
Kapital rovadC | 11.03.08. 18:46 0
Marža sigurnosti rovadC | 11.03.08. 15:04 11
Fundamentalni pokazatelji-Izračun i Interpretacija PD_Web | 10.03.08. 23:12 129
Gdje u excelu upišem link koji me vodi na financijsko izvješće sa zse-a vorda | 10.03.08. 23:10 2
Razlika između godišnjih i kvartalnih FI gumance | 10.03.08. 23:04 9
Gdje pronaći broj trezorskih dionica Posejdon | 10.03.08. 22:43 3
Financijska Izvješća za regiju nikolam | 08.03.08. 13:45 2
Fundamentalna analiza – FA PD_Web | 24.12.07. 08:47 1094
Upit za korisnike Šangajac | 08.12.07. 18:31 122

A to zašto fundamentalisti šute… hmmm, muka im je od trenutnog stanja, svi su u govnima (čitaj: u dionicama) do grla, pa čekaju kad će taj odbijanac… [tongue]

Pametan, ako to želiš.

Inače super mi je kad neko misli da su njegove poruke jako duhovite i onda stavi nekoliko smajlija koji se kotrljaju, onak u komadu…

oduvijek sam se divio ljudima koji se smiju na svoje fore… [proud]

jel može neko usporedit koje knjige su prevedene (i domaće napisane) iz TA i FA?

Pametan, ako to želiš.

Također, treba primjetiti da je tema TA bila vrlo tanka i slaba, svega nekih 100-tinjak poruka do 01.04.2008, dok se nije pojavio vlad i svojom aktivnošću povukao/isprovocirao druge… stvar se dodatno zahuktala kad je uletio i Croman… u 4 mjeseca smo napucali 3x više poruka nego prije u 2 godine…

ili neko misli da nije tako?

Pametan, ako to želiš.



eto, cromane, u nečemu smo se složili.

ja do targeta nisam došao ewt-om: postoje i drugi načini.

croman i vlad, bravo dečki, ne morate uopće imat iste rezultate, ne treba se svađat i natezat previše, iznesite svoje mišljenje, argumentirajte i pametnom dosta, bitno je da ovdje na ovom topicu imamo kvalitetnu raspravu na temu TA a ne "kafanske" svađe. bravo
[/quote]
B R A V O jos jednom

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


Također, treba primjetiti da je tema TA bila vrlo tanka i slaba, svega nekih 100-tinjak poruka do 01.04.2008, dok se nije pojavio vlad i svojom aktivnošću povukao/isprovocirao druge… stvar se dodatno zahuktala kad je uletio i Croman… u 4 mjeseca smo napucali 3x više poruka nego prije u 2 godine…

ili neko misli da nije tako?

Kaj ti nisi član ovog foruma od 11.09.2008? Ili ti je ovo novi nick!?

Danas stavljena analiza Nasdaqa na croman.se /blog

kod ca 2440 ocekivao se pad prema 2180-2160

vidi privitak

>ovakva formacija daje mogucnost korekcije na gore=rast (narednih 1do 2 dana? )

Evo malo stručne analize.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić


Danas stavljena analiza Nasdaqa na croman.se /blog

kod ca 2440 ocekivao se pad prema 2180-2160

vidi privitak

>ovakva formacija daje mogucnost korekcije na gore=rast (narednih 1do 2 dana? )

Da ne dode do krivog razumjevanja:moje analize sa sadasnjim podacima(ovde govorim o Nasdaqu) pokazuju da ima jedna moguca manja korekcija (rast 5-10%).

Ja jos uvijek smatram da je moguce da ce Nasdaq pasti nize nego sto je to ucinio do sada.

Po meni (ili po mojim ewt-analizama) mi se priblizavamo jednom dnu , gde bi posle tog dna mogla biti jedna "veca" korekcija(rast) od ca 30%.

Ali ta razina (dno) jos nije dosla.

Znaci jos uvijek downtrend sa mogucim manjim korekcijama .

pozdrav i laku noc


Danas stavljena analiza Nasdaqa na croman.se /blog

kod ca 2440 ocekivao se pad prema 2180-2160

vidi privitak

>ovakva formacija daje mogucnost korekcije na gore=rast (narednih 1do 2 dana? )

Ispravka

naravno trebalo je stajati "kod ca 2240 ocekivao se pad prema 2180-2160"



Ono po čemu se, vjerujem, razlikujemo, iako nemam konkretnih podataka i izvora da to potvrdim, je obrnuti omjer TA i FA pristalica. U svijetu "tehničari" dominiraju, a mi kao nacija brijemo da smo intelektualno posebni, pa kod nas dominiraju "fundamentalisti"… potrebno je samo npr. pogledati broj knjiga koje se izdaju ili stanja foruma (ne samo na poslovnom) kod nas i vani.

Ahaaaa, zato je tema Fundamentalna analiza * nakrcana porukama, dok se na ovoj TA temi skoro ništa ne piše. [lol] [lol]

* http://www.poslovni.hr/Forum/Forum.aspx?forumID=31
zadnja poruka 23.08. ono, neki dan… [lol]
[/quote]

Ovdje mislim da ono sto je kolega Zliprorok napisao pije vodu. Drustvo koje se okuplja na forumu nikako ne predstavlja vise od par postotaka ukupnog ulagackog tijela u Hrvatskoj. I puno je vise pragmaticno no ostatak. Primjer koji sam nedavno cuo: "Ma stavit cu pare u INU. To je drzavno, to ne moze propast …". Koliko god glup, lik spada u skupinu onih koji akcent bacaju na fundamente. Ja drzim da ulaganje u fundamentalno jake firme s dobro odradjenom TA rijetko moze zahebati. Bez obzira na plitkost burze i kod nas postoji nekakva psihologija mase. Za EWT mislim da je mocna za popizdit (iako su joj temelji cisto empirijski), a u kombinaciji s par oscilatora daje strasne rezultate.

nisam bob, ali dylan ...

Croman, Vlad, Sadni i ostali…ajde da se vise ne napadamo cija analiza je bolja…cak i kad je potpuno pogresna , pa sta ??
Pa to je samo analiza i nista u zivotu nije 100% tocno !!

Od sada svima koji salju analize dajem 100% bez obzira na njenu tocnost ( zbog doprinosa forumu ) , a svima koji je napadnu 1% ( neka posalju svoju i dokazu da je tocnija ! ) !!

Pozdrav svima !!

Ameri tako nisko sa S&P nisu bili od početka studenoga 2006. Danas velik volumen , više od 5 milijardi dionica. Očito ameri još nisu dotakli dno. Koerelacija crobexa i S&P vjerujem bar ove godine neupitna. Buy signal 16. 04. Sell oko 20.05. Čekamo novi buy.

Scio me nihil scire

New Report

Close