Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Evo nam KODT -12%.
Dobro je Vlad izanalizirao prije neki dan pad.

pa do kada moderatori misle tolerirat ovakve gluposti.
Nick od danas i već daje analizu. I to kakvu, KODT pao 12%, Vlad reko.

Vlad, pa jes to ti?
[lol]
[/quote]

KODT -12,42%
Jesam li rekao laž?
Bolje malo pogledaj.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić



Evo nam KODT -12%.
Dobro je Vlad izanalizirao prije neki dan pad.

pa do kada moderatori misle tolerirat ovakve gluposti.
Nick od danas i već daje analizu. I to kakvu, KODT pao 12%, Vlad reko.

Vlad, pa jes to ti?
[lol]
[/quote]

Vlad je targetisao da KODT-R-a ide na 1200 kn.
Mislim da su njemu cijene iznad toga prava bedastoća.

DNO JE DOTAKNUTO.....Motušić

hmmm, idemo prebrzo, a moramo odradit još dva dana pada… izgleda neočekivano, ali probit ćemo 3200…

vlad?

Pametan, ako to želiš.

dajte ljudi, koji vam je kurac, jesmo mi mala djeca, jeste da burza pada i da su svi isfrustrirani ali dajte se malo sredite

&




Evo nam KODT -12%.
Dobro je Vlad izanalizirao prije neki dan pad.

pa do kada moderatori misle tolerirat ovakve gluposti.
Nick od danas i već daje analizu. I to kakvu, KODT pao 12%, Vlad reko.

Vlad, pa jes to ti?
[lol]
[/quote]

Vlad je targetisao da KODT-R-a ide na 1200 kn.
Mislim da su njemu cijene iznad toga prava bedastoća.
[/quote]

Ovde delim Vladovo misljenje da je moguce kratkorocno da Kodt dionica ide prema razini 1200.

Ali padovi imaju oscilaciju…malo na dole ..malo na gore…sve dok se ne dostigne cilj.

Znaci korekcija(manjih ili vecih) ima uvjek,neke pute za spas onoga sto zeli izaci iz pozicije.

Ali jedna stvar je intresantna:

Ako se pogleda privitak ,vidi se da se moze povuci jedna linija koja ide od dna do ATH razine.
Kad se dionica spusta ispod te linije naznacuje moguci pad .
u ovome slucaju ovaj pad je trajao ca 10 mjeseci.

Ovde cu pokusat sa opcenitim pogledom na gosp X koji posjeduje ovu dionicu:

Pitanje se postavlja:dali si izaso iz te dionice ili je jos uvijek posjedujes.
Namjera kupovati dionice smatram bi trebala biti da se zaradi ?
Ali ako jos posjedujes ovu dionicu onda si u minusu,a ako je ne prodas ..izgubio si najmanje 10 mjeseca vremena

Namjera je da "novci rade" to jest produciraju plus> vremenski gledano

Mnogi na zapadu su uvideli da se ne vredi "ozeniti" sa jednom dionicom.
Takoder su uvideli da TA pomaze stvoriti vecu zaradu i specialno u vremenima kao sto je bilo zadnjih godinu dana.
moj savjet je :studiraj TA i neces trebati se osloviti na brokera(koji mnogo puta ne daje najbolje predloge ili preporuke)

sretno

eto, cromane, u nečemu smo se složili.

ja do targeta nisam došao ewt-om: postoje i drugi načini.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


eto, cromane, u nečemu smo se složili.

ja do targeta nisam došao ewt-om: postoje i drugi načini.

croman i vlad, bravo dečki, ne morate uopće imat iste rezultate, ne treba se svađat i natezat previše, iznesite svoje mišljenje, argumentirajte i pametnom dosta, bitno je da ovdje na ovom topicu imamo kvalitetnu raspravu na temu TA a ne "kafanske" svađe. bravo

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


eto, cromane, u nečemu smo se složili.

ja do targeta nisam došao ewt-om: postoje i drugi načini.

Mozda zvuci cudno za neke …ali i ja upotrebljavam standardni TA i RSI ,Macd,Williams% itd

Ja ne sudim nijednu metodu…vazno je da onaj koji ju upotrebi zna sto radi i ima korist od nje

Ali Ewt je moj "miljenik" …nije ni cudo posle skoro 30 000 sati proucavanja i iskustva te metode .

Ali trgovanje je puno toga :analize,poznavanje FA ,poznavanje trgovanja "velikih",psihologiju ljudi u vezi trgovanja…i jos par elemenata

Znanje je ..power

Jedna stvar me zanima opcenito: vi koji zelite znati kretanje cijena razlicitih dionica..dali ste jos uvijek u posjedi takvih ili ste likvidni i namjeravate kupiti?

kakvu strategiju imate? koliko od vas je likvidno ?

pokusavam razumiti HR-dionicara…posto kako je neko rekao ja ne mislim kao vi…pa svedanin sam

[cool]

iako pitanje nije bilo upućeno meni, uzet ću si za pravo da odgovorim… Croman, no hard feelings?

dakle, općenito gledajući, velika većina HR dioničara nikad nisu čuli za TA i FA… rekao bih čak negdje oko 95% dioničara… znam gomilu ljudi koji trguju dionicama 4-5 godina (dakle, duže od mene), a da pojma nemaju o netu, grafovima, podacima na netu, a Murphy i Buffet su im totalno nepoznata imena.

svi oni kupuju "od-oka-tivnom" metodom, pouzdajući se u svoje iskustvo, poznanike i "zakon krda". To je ta masa koja određuje smjer gibanja crobexa.

Tu i nismo puno različiti od ostatka svijeta, jer i vani isto velika većina koristi samo "zdrav razum"… iako je kod nas taj postotak, čini mi se, puno veći.

Ono po čemu se, vjerujem, razlikujemo, iako nemam konkretnih podataka i izvora da to potvrdim, je obrnuti omjer TA i FA pristalica. U svijetu "tehničari" dominiraju, a mi kao nacija brijemo da smo intelektualno posebni, pa kod nas dominiraju "fundamentalisti"… potrebno je samo npr. pogledati broj knjiga koje se izdaju ili stanja foruma (ne samo na poslovnom) kod nas i vani.

Ne treba tu smetnuti s uma ni ontološko-kulturološku pozadinu. Kao dio germansko-austrougarskog svijeta, stvorena je dobra podloga za lakše prihvaćanje FA od TA, dok je npr. u americi zahvaljujući američkom pragmatizmu upravo obrnut slučaj…

konkretno, na pitanje o strategiji i likvidnosti odgovaram: trenutno sam u kešu, kupujem kad udarimo lokalno dno, a prodajem za 2 tjedna… [proud] mislim da sličnu strategiju ima i dobar dio ostalih, bez obzira da li su "zdravorazumsko" ili "tehnički" orijentirani… "fundamentalisti" će uletiti na drugi ili treći dan preokreta (da budu sigurni da je to to), kako bi dokupili i poboljšali poziciju ("smanjili ulaz")…

ako netko smatra da nemam pravo, ili da sam nešto propustio, slobodno neka me popljuje… [wink]

Pametan, ako to želiš.

Vlad je targetisao da KODT-R-a ide na 1200 kn.
Mislim da su njemu cijene iznad toga prava bedastoća.

Nitko ne može sa 100%-tnom sigurnošću predvidjeti dokle će kodt. Ja ne mislim da su Vladu cijene iznad 1200 bedastoća. btw, šta vas i nas briga kome su kakve cijene bedastoća. Malo bolje treba proučiti fundamente prije ulaganja. Doći će konačno i na hrvatsku burzu vrijeme kad će se revalorizirati prave vrijednosti pojedinih dionica, a ne da se neke trže na 6 bukova, pe-50, ps-6 i tako dalje. A, to, morate priznati KODT, svakako nije. Uostalom, ovaj topic treba služiti za razmjenu mišljenja, pomaganje jednih drugima, primanje kritika i sugestija, a ne skakanje za vrat. EWT i TA su moćan alat u pametnim rukama, mnogima, a i meni je smanjio dodatni gubitak na burzi. Neki dan sam kupovao ATPL na 242x, i prodao sve na 250x. Pa kupovao ponovo na 239x i kad sam vidio da se sprema oluja, sve prodao na 239x. Uštede su enormne…..
PS. Danas opet kupovao ATPL 203x. I sutra nastavljam.

Ja bih se rado više bavio TA i EWT, ali nemam vremena toliko za to, ali prije godinu dana sam, čim je izašla, kupio Murphya i pročitao 2 puta. Za 300 kuna uštedio sam jako, jako puno novaca.

Pozdrav i Cromanu i Vladu, samo neka dalje pišu i šire naše vidike. [thumbsup]

Pessimism Is Your Friend

za puno dionica su dani targeti zadnjih dana. pohvale svima na grafovima i analizama. molim analizu i target za ht s obzirom na bonusne dionice i istek zabrane prodavanja za radnike u 12 mj.


Ono po čemu se, vjerujem, razlikujemo, iako nemam konkretnih podataka i izvora da to potvrdim, je obrnuti omjer TA i FA pristalica. U svijetu "tehničari" dominiraju, a mi kao nacija brijemo da smo intelektualno posebni, pa kod nas dominiraju "fundamentalisti"… potrebno je samo npr. pogledati broj knjiga koje se izdaju ili stanja foruma (ne samo na poslovnom) kod nas i vani.

Ahaaaa, zato je tema Fundamentalna analiza * nakrcana porukama, dok se na ovoj TA temi skoro ništa ne piše. [lol] [lol]

* http://www.poslovni.hr/Forum/Forum.aspx?forumID=31
zadnja poruka 23.08. ono, neki dan… [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close