Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Croman, zasto si promijenio brojanje i poceo flat unutar prijasnjeg impulsa? U prilogu saljem tvoju prijasnju analizu. U najnovijim analizama sadasnji flat pocinje od prijasnjeg vrha 2 unutar 3 vala.
Znaci da bi po tome cijela formacija C vala bila "double three" ili triple three? I poveznica X mi ipak vise lici na recimo impuls nego abc iako teoretski moze biti (7 valova)?
Ne pitam zato da te kritiziram ili slicno, nego bi volio, ako moze, objasnjenje za neke valove i zbog cega promjena misljenja? Ako je ovo flat ne bi smio ici previse dole ali onda je cijela korekcija ABC "kratka"?
Nadam se da mozemo argumentirano diskutirati
Koliko je to realno s obzirom na slabi retracement B vala?

Ja upotrebljavam Real Time Elliott Analysis= RTEA .
Ako sam se sto naucio posle 10 godina je da

1 nema alata koji prati/ zna kretanje burze u smislu 100% accuracy

2 Ewt formacije se mogu videti iz razlicitih "angle..kutak?" i zato daju razlicite formacije(specialno u analizama sa minut-podacima
3 najvaznije (po meni) je da se pracenje burze i analize poklapaju i da se vidi preokret i trguje po tome
4 iako se ja pridrzavam osnovnim u ewt-u ,ja imam svoje stvoreno tumacenje ewt koje se je pokazalo jos efikasnije nego standard Ewt

4 na taj nacin ja zaradujem(imam plus) i u burzi koja ide na dole(pad)


Svjedok br.1. OD Cromana sam dobio tri analize ( Na kraju sedmog mjeseca,a ova spomenuta od 17. 07 je jedna od njih.)

Evo mogu reć i ja da sam Cromana pitao početkom kolovoza kako vidi kretanje crobexa
kroz svoje analize, u odgovoru mi je naglasio da bi trebao sljedit vjerojatan pad pa čak
i možda ispod 3200. Meni je to bilo dosta da posložim kockice, nema se tu kaj više dodat bio
je totalno u pravu.
Pozdrav Cromanu….


Ja upotrebljavam Real Time Elliott Analysis= RTEA .
Ako sam se sto naucio posle 10 godina je da

1 nema alata koji prati/ zna kretanje burze u smislu 100% accuracy

2 Ewt formacije se mogu videti iz razlicitih "angle..kutak?" i zato daju razlicite formacije(specialno u analizama sa minut-podacima
3 najvaznije (po meni) je da se pracenje burze i analize poklapaju i da se vidi preokret i trguje po tome
4 iako se ja pridrzavam osnovnim u ewt-u ,ja imam svoje stvoreno tumacenje ewt koje se je pokazalo jos efikasnije nego standard Ewt

4 na taj nacin ja zaradujem(imam plus) i u burzi koja ide na dole(pad)

Mislim da nitko ne treba opravdavati korigiranje svoje analize. Nijedna TA metoda nije 100% pouzdana, i ako dođe do korigiranja analize, to bi svima trebalo biti razumljivo i prihvatljivo.

Međutim, sa stajališta EWT-a, nisi Abu aliju TEHNIČKI odgovorio kakve posljedice donosi ta promjena… ja nisam vjernik kad je EWT u pitanju, i pokušavam upravo na ovim graničnim, osjetljivim mjestima procjenit jel mi se isplati ulagati trud i vrijeme u EWT. Jer EWT nije baš lagana i trivijalna metoda za savladati… previše prostora za interpretiranje… oscilatori i ciklusi su puno jednostavniji… 🙂

Pametan, ako to želiš.


Ako nam se predstavi svih 12 svjedoka, vidjet ćemo s kojim "uzvišenim" imamo posla!

Evo sonci, i ja sam vidio te grafove, a ta informacija tebi ne bi smjela ništa značiti. Forum je otvoren za sve koji žele u njemu sudjelovati. Croman zna znanje i već je puno puta svoje analize stavio na forum. Sam je 10000000 puta rekao da nema 100%-tne točnosti predviđanja ni jednom metodom, a možete mi se nadijelit kečeva koliko hoćete, ali nikome nije rekao sad kupi ovo po toj cijeni ni prodaj po ovoj. U svoje slobodno vrijeme napravi poneku analizu i stavi ju na forum. Već to treba cijenit, jer daje svoj pogled na stvari. Isto tako, tko god da se potrudi bilo što slično, zaslužuje samo pohvale, a ne napade i kritike, bez obzira na točnost svojih predviđanja. Ova tema i tako je namijenjena učenju TA, a ne drukanju bilo gore, bilo dolje.

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!


Međutim, sa stajališta EWT-a, nisi Abu aliju TEHNIČKI odgovorio kakve posljedice donosi ta promjena… ja nisam vjernik kad je EWT u pitanju, i pokušavam upravo na ovim graničnim, osjetljivim mjestima procjenit jel mi se isplati ulagati trud i vrijeme u EWT. Jer EWT nije baš lagana i trivijalna metoda za savladati… previše prostora za interpretiranje… oscilatori i ciklusi su puno jednostavniji… 🙂

"Jer EWT nije baš lagana i trivijalna metoda za savladati… previše prostora za interpretiranje… "

Slazem se sa time sto pises.medutim ja nisam ovde da pokazjujem na moje znanje o Ewt ili da ucim druge moju metodu Ewt-a.
Ja pokazujem analize i onaj ko zeli neka ih protumaci najbolje sto zeli.
Ja ewt analize upotrebljavam za moje trgovanje i tehnicki gledano su vrlo dobri resultati.

Naravno da ne postoji 100% sigurna metoda ili system..ali vazno je zaradit

thats the game

Zli Prorok, za sada mi se cini da se isplati, lagani su impulsi i motive valovi, korekcije se znaju dosta zakomplicirati pa sam zato i pitao Cromana malo pojasnjenje na koje mi opet nije tehnicki odgovorio, imas pravo.
I nisam spomenuo da se treba opravdavati, zanima me koji su razlozi promjene misljenja, jasno mi je da se sa razvojem formacije dolazi do tocnijih procjena. Graf koji sam prilozio (cromanov) je savrseno logican ali zbog daljnjeg razvoja situacije je postao nemoguc i vidim da je Croman isao na jednu pretpostavku koja je drukcija od moje i zasad mi se kosi sa mojim EWT razmisljanjima (prilikom numeriranja nekih valova).
I s obzirom da Croman ne zeli i nece razjasniti svoju EWT, odustajem od pokusaja, takav je karakter da ne zeli dijeliti sa drugima znanje.
Inace postoji jedna moja projekcija Crobexa zasnovana na obicnoj liniji otpora i malo EWT logike pa me zanima kako se se odvijati stvari.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...



Ako nam se predstavi svih 12 svjedoka, vidjet ćemo s kojim "uzvišenim" imamo posla!

Evo sonci, i ja sam vidio te grafove, a ta informacija tebi ne bi smjela ništa značiti. Forum je otvoren za sve koji žele u njemu sudjelovati. Croman zna znanje i već je puno puta svoje analize stavio na forum. Sam je 10000000 puta rekao da nema 100%-tne točnosti predviđanja ni jednom metodom, a možete mi se nadijelit kečeva koliko hoćete, ali nikome nije rekao sad kupi ovo po toj cijeni ni prodaj po ovoj. U svoje slobodno vrijeme napravi poneku analizu i stavi ju na forum. Već to treba cijenit, jer daje svoj pogled na stvari. Isto tako, tko god da se potrudi bilo što slično, zaslužuje samo pohvale, a ne napade i kritike, bez obzira na točnost svojih predviđanja. Ova tema i tako je namijenjena učenju TA, a ne drukanju bilo gore, bilo dolje.
[/quote]

E, stvarno ste biseri, vas troje do sada razotkrivenih apostola. Ako smijem primjetiti, ne želeći se stavljati u poziciju ničijeg odvjetnika, Vlad već dugo ukazuje na realnost pada na 3200 (pa i 3100) uz mogućnost uvida u njegove grafove s obrazloženjima, a koji su ovdje na topic-u bili vidljivi svima (a ne samo njima- moš mislit!). A, da mi fale njegove analize – FALE MI.
Aj, Bog.

abu_ali

to sto pises" I s obzirom da Croman ne zeli i nece razjasniti svoju EWT, odustajem od pokusaja, takav je karakter da ne zeli dijeliti sa drugima znanje"

odgovor:ja sam potrosio desetak tisuca sati na proucavanje Ewt;gann-metode,standarnog TA,psikologije trgovanja…itd

Svaki "majstor" ima pravo na tajne i to pravo si i ja uzmem

sretno i tebi sa studiranjem………

E, stvarno ste biseri, vas troje do sada razotkrivenih apostola. Ako smijem primjetiti, ne želeći se stavljati u poziciju ničijeg odvjetnika, Vlad već dugo ukazuje na realnost pada na 3200 (pa i 3100) uz mogućnost uvida u njegove grafove s obrazloženjima, a koji su ovdje na topic-u bili vidljivi svima (a ne samo njima- moš mislit!). A, da mi fale njegove analize – FALE MI.
Aj, Bog.

sonjce…kog kukuruza se zalis?

ako ne drugo, nek ti on pise na PM ili neka pise na forumu…ko mu smeta????

>plus toga ko je rekao da ce biti 3200 ili 3100? ima i drugih mogucih razina…a analize se stvaraju u realnom vremenu

Ajde Cromi nedaj se isprovocirat, Croman je moj idol jedini tu pravi ozbiljne analize zato ga nemojte
napadat ostavite covjeka da nam pomaže.


E, stvarno ste biseri, vas troje do sada razotkrivenih apostola. Ako smijem primjetiti, ne želeći se stavljati u poziciju ničijeg odvjetnika, Vlad već dugo ukazuje na realnost pada na 3200 (pa i 3100) uz mogućnost uvida u njegove grafove s obrazloženjima, a koji su ovdje na topic-u bili vidljivi svima (a ne samo njima- moš mislit!). A, da mi fale njegove analize – FALE MI.
Aj, Bog.

sonjce…kog kukuruza se zalis?

ako ne drugo, nek ti on pise na PM ili neka pise na forumu…ko mu smeta????

>plus toga ko je rekao da ce biti 3200 ili 3100? ima i drugih mogucih razina…a analize se stvaraju u realnom vremenu

[/quote]

… naravno da ima i drugih mogućih razina … a do tada "treba malo radosti ili tugovanja " [lol]


Ajde Cromi nedaj se isprovocirat, Croman je moj idol jedini tu pravi ozbiljne analize zato ga nemojte
napadat ostavite covjeka da nam pomaže.

Imam dojam da se više ljudi tu trudi dati ozbiljne analize. možda dubina znanja nije ista, ali cijenim svačiji trud. palac gore svima koji postaju grafove.

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close