Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

16.04.08. | 22:13 vlad1111 | privatna poruka | profil
korisnik od: 09.08.2007.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
elementarna TA kaže slijedeće.

odradili smo H & S.
pad od glave do linijje koja spaja ramena je ca 800 bodova.
nivo na koji se sigurno pada je za isti iznos, 800 bodova, manji: to je ca 3800.
teorija dalje kaže:
ako se probije taj nivo (3800), pada se na točku početka rasta: to je nivo 3200-3300.
tu smo već bili.

oporavak generalno:
0,33-0,66 ukupnog pada.

minimalni oporavak: 0,33 x(5400-3200) +3200= ca 3900-3950
maksimalni oporavak: 0,66 x (5400-3200) + 3200= ca 4650
realno za očekivati: 0,5 x(5400-3200) = ca 4300
ovaj oporavak mogao bi se desiti tijekom vremena jednakog vremenu pada- ca 6 mjeseci.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


15.04.08. | 11:07 Croman | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 2751 | profil
korisnik od: 26.06.2006.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
Abu aliPretpostavljam da si mislio na dno cjelokupne ABC korekcije prema dole a ne dno trenutacne formacija?

@Abu ali

Bilo bi prakticki da se moze videti kome usmeravas tvoje pitanje.Za svoj dio mogu reci da moguci rast o kome sam ja pisao prije, je bio u pogledu intradaya…posto jos uvijek EOD podaci(pogled na par tjedna unapred) pokazuje na nastavljujuci pad.



15.04.08. | 09:11 Croman | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 2751 | profil
korisnik od: 26.06.2006.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
Abu aliCroman, moze li tvoj pogled na ovu analizu?

Mogu samo komentirati da je vidim manji moguci rast (i za Crobex i za svedski Omx i Nasdaq)
Dno jos ne vidim.
Kao sto sam pisao prije …dno treba najmanje 2 EOD podatka …za biti sigurno dno



08.04.2008. 18:44 vlad1111

korisnik od: 09.08.2007.
lokacija:
broj poruka: 1304
SS(suma summarum)

1. TA otpor: 3200-3300
2. fibo otpor: snažan na 3200-3300
3. h&s: max pad na 3200-3300(točka početka rasta)
4.ewt (moj amaterski): 3300 najniže moguće dno, najdalje za 20-ak dana.
5. padajući klin (uvijek znak skorog rasta): ca 3500; zahtijeva povećani volumen pri "probijanju" gornje linije
6. snažna divergencija cci-a- ne definira dno; nagovještava skori rast
vrlo rijetka situacija gdje su gotovo svi alati tehničke u suglasju:
pada nižeg od ca 3250 nema, rast vrlo skoro -najkasnije za 20-ak dana (a možda je već počeo).

Ko mala djeca u pješčaniku, svađaju se čija je lopatica veća. [lol]

Dokumentacija:

Naravno da se pitate kako izgleda analiza sto je ucinjena prije ca 2 mjeseca.I ona ce se videti…sve na svoje vrijeme.

Ali da objasnim.Ja imam veliko iskustvo od stranih indexa,dionica i drugih analiza.
Medutim, material sa kojim radim ima mnogo vecu kvalitetu podataka nego sto ja imam kad se radi o HR-analizama.Kao sto svaki majstor zna…sto bolji alat i bolji material i znanje…to bolji proizvod.

Mogu kazati da su se ewt analize poboljsale hvala novim-dobrim podacima i iskutvom sto sam stekao zadnjih 8 mjeseca dok sam stvarao HR-analize.
Moze se stvarati jos bolje analize…specialno za dionice..
ali u ovom trenutku za mene to nije vazno.
Za sve one sto zele ciniti Ewt analize na HR-burzi ..ja mogu kazati…ewt je moguc i na HR-burzi.

I na kraju: kako izgleda analiza crobexa stvorena prije ca 2 mjeseca:

Ovako izgleda dio analize od 17.7.2008 … privitak 1
(Ova analiza je videna od dosta svedoka i garantirano ucinjena 17.7.2008)

Cilj (spomenut na grafikonu) je …a secret for most

za sada sve :onaj koji razumije …ce razumit kako je EWT fantastican!
A analfabeta i kriticara ce uvijek biti…but who cares



@graditelj

potpuno pogrešno. 2005. godine nije bilo nikakve jake korekcije koja je mogla prerasti u bear, niti je bilo korelacije između ADRS-a i Crobex-a. ADRS je početkom 2005 dosegao vrh na 550 kn pa potom koncem 2005. pao na 307 kn. Crobex nije doživio ništa ni približno slično.

Evo, istina je negdje napola. Početkom 2005. postoji dosta velika korelacija Crobexa i Adrisa. U drugom dijelu 2005. korelacija je i dalje dosta izražena iako je Adris zbog loših vijesti dosta više roknuo nego ostatak Crobexa.

di su pare … očemo malo iNDG dokumentirati ???

vlad nam nešto zatalasao … a ja bih jedan tako lijepi grafikon stavio, a ne smijem 🙂

I love the Smell of Profits in the Morning


di su pare … očemo malo iNDG dokumentirati ???

vlad nam nešto zatalasao … a ja bih jedan tako lijepi grafikon stavio, a ne smijem 🙂

Dajte samo kolega nemojte se dati smetati…


G. Croman, Vaše ponašanje je djetinjasto i izgledate jako uvrijeđeni što se Vaš glas toliko ne sluša. Rado bih pogledala Vaše najnovije analize, a ne prepucavanja s Vladom. Ugodna večer.


@Kokolina

Ne treba ni pomislis da sam ja uvreden.Za biti uvreden potrebno je da neko koga respektiras i koji ti je prijatelj kaze da ne vrijedis.
Ovaj forum samo pokazuje ljude kopji se medusobno svadaju i drukaju(kako to vi zovete)

Dao sam podatke o razvitku do danas kako sam ga ja dozivio…a sto ce biti od danas unapred i dali ce moje analize se pokazat tocne? to ce vrijeme pokazati.

Dosada su 2 od 3 cilja bila .. tocna…sutra pratimo nove podatke…pa da vidimo

Ps Oni sto su stvorili HR-burzu su trebali nauciti narod sto znaci trgovati sa dionicama…posto onda bi bilo manje tugovanja

laku noc

Ko mala djeca u pješčaniku, svađaju se čija je lopatica veća. [lol]


ne znam kak stoje s lopatama, ali mi se čini da vlad ima bolji alat u ovoj tehničkoj analizi.

"Mir s Vama"

Vlad1111 koliko je glasova potrebno da se vratite na forum? Mislim da je većina za to da nastavite pisati, a manjina koju uznemiruje vaše pisanje uvijek može nepročitati vaše postove…zašto dozvoljavate manjini da pobijedi većinu…

@graditelj

Evo par stvari zbog kojih mislim da je tesko ncrtanu formaciju svrstati u C&H. Prvi vrh je puno visi od drugog i s obzirom na to break bi trebao biti puno jaci i brzi. I na kraju, cijena je trebala otici do 660 (i to ako se racuna vrh handle-a a ona je dosla do 620. Pomalo nategnuta teorija isto kao i moja o C&H na INI iako je cijena otisla skoro tocno toliko koliko od vrha do dna formacije.
Moram ici, pozdrav.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Blokiralo me vec, moderatori, moze li malo vise vremena za uredjenje posta???

PS. Pravo pitanje je pozdanost te i slicnih formacija koje imaju sadrze slicnosti sa dokazanim formacijama, za buduce tradeove.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


G. Croman, Vaše ponašanje je djetinjasto i izgledate jako uvrijeđeni što se Vaš glas toliko ne sluša. Rado bih pogledala Vaše najnovije analize, a ne prepucavanja s Vladom. Ugodna večer.

Zašto bi čovjek sada prezentirao svoje najnoje analize, pa da poslije “mora” dokazivati kako su bile točne "izvlačeći" iz svoje arhive onu koja će pokazati da je bio u pravu, a koju je vidjelo garantirano najmanje 10 svjedoka.

New Report

Close