Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@graditelj

potpuno pogrešno. 2005. godine nije bilo nikakve jake korekcije koja je mogla prerasti u bear, niti je bilo korelacije između ADRS-a i Crobex-a. ADRS je početkom 2005 dosegao vrh na 550 kn pa potom koncem 2005. pao na 307 kn. Crobex nije doživio ništa ni približno slično.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Buduci da poslovni samo dozvoljava pisanje koje ima veze sa Tehnickom Analizom evo jednog vremenskog pogleda na ono sto se moze dokumentirati i pratiti.
Od 7.5.2008 do 24.6.2008 nisam pisao na poslovnom(ali pisao sam i na drugim forumima i mojoj blog strani i slao mailove sa analizama).

Sto su neki pisali u to vrijeme.Buduci da Vlad vodi ovde "vlak koji vuce vagone na poslovnom" e onda da najprije vidimo (usporedimao)sto se pisalo u gore navedenom razdoblju i prije toga.

> Vlad je ovako mislio 10.4.2008 … (privitak3)

> 17.4.2008 je smatrao da ima "80% sanse za jedan zavrsni pad" … (privitak1)

> 26.5.2008 on pise o 3 moguca razvoja (observiraj ne pise od1 prema 2 i onda prema 3)… (privitak4)

>>>> Ja sam 28.5.2008 pisao na business.hr forumu … (privitak2)

Spomenuo sam dve razine (1) 3800 i (2) 4050-4100 (jednostavno od 3800 prema najmanje 4050)

Tako se desilo ako pogledate razvitak Crobexa…ali privitak govori i o padu koji se kasnije moze desit

ovo sto ja opisujem je intraday pogled…to jest sto se moglo desit u vremenskoj kracoj intervali (normalno od 1 do 7 dana)

nastavak …iduci post

G. Croman, Vaše ponašanje je djetinjasto i izgledate jako uvrijeđeni što se Vaš glas toliko ne sluša. Rado bih pogledala Vaše najnovije analize, a ne prepucavanja s Vladom. Ugodna večer.

"Mir s Vama"

ne mislim postati više grafove, no moram se javiti nakon najnovijeg posta mr. nedosljednog.
izgleda da pokušava iskoristiti moje povlačenje s foruma za pokušaj monologiziranja.

što si se, švedmane, povukao prije desetak dana kada smo lijepo konstatirali da si se zabio u mišju rupu 14.04. kada smo dotakli dno?
a 16.04. si rekao da dno još ne vidiš!?

prije dva dana si rekao da ćeš se i ti povući kad ja skupim 5 glasova.
a ti kao prava junačina nastavljaš jednoboj nakon mog povlačenja.

ljude možeš pridobiti na dva načina: dobrim prognozama i dosljednošću.
moraš se dobrano potruditi oko obe stvari.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Nastavak dokumentiranja:

"Nitko ne predvida pad na burzi" je bio naslov clanka na business.hr ..privitak 2

Taj clanak je bio pisan 16.6.2008 i isti dan sam ja napisao sto se moze viditi u privitku 1

Ja pisem: "Croman predvida pad i to dobar takav…."

Zasto sam vjerovao u pad? naravno zato sto je EWT analiza pokazala na takav razvoj.

I slika razvitaka je bila Ewt_analiza stvorena 17.7.2008

nastavak iduci post

Evo, nek ostane zabilježeno, kako bih se danas-sutra mogla pozvati na svoju analizu:

Dan: 14.09.2008.
Predviđam porast, najmanje na razine 35oo-36oo…. prije toga treba malo tuge…

Nastavak dokumentacije

U prvoj dokumentaciji (pisana u 20:56 ) i privitku 2 se vidi da poslije da spomenjujem rast prema 4050, na dnu tog dokumenta navedem o mogucem padu prema 3860 > (za pocetak) .

Zasto za pocetak 3860 ? …. zato sto je analiza 17.7.2008 pokazivala na dublji pad

polako se pokazalo da pad nastavlja i sledeci pokazan grafikon je bio sto privitak 1 pokazuje

..to jest korekcija od ca 3450 do cilja …koji se pokazo biti 3750

Sve se ovo moze proveriti ako se gleda intraday_izgled Crobexa!

nastavak >>

14.04.08. | 22:06 Croman | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 2751 | profil
korisnik od: 26.06.2006.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
rogerCromane kako ti se poslje danasnjeg dana cini crobex, odnosno sto kaze tvoja analiza, ako ti se da podijeli s ostalima, ima kakvih bitnih promjena? hvala

sorry jos uvijek dole…tu govorim o trendu..a ne mogucim manjim korekcijama.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

croman ajde stavi targete za dionice koje je i vlad stavio atpl,tisk,dlkv,ledo,hdel,…
pa cemo ocijeniti za par tjedana cije su analize tocnije

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

15.04.08. | 09:11 Croman | privatna poruka | dodaj u listu prijatelja 2751 | profil
korisnik od: 26.06.2006.

ocjena poruke

zajednica –
moderatori
Abu aliCroman, moze li tvoj pogled na ovu analizu?

Mogu samo komentirati da je vidim manji moguci rast (i za Crobex i za svedski Omx i Nasdaq)
Dno jos ne vidim.
Kao sto sam pisao prije …dno treba najmanje 2 EOD podatka …za biti sigurno dno

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

08.04.2008. 18:44 vlad1111

korisnik od: 09.08.2007.
lokacija:
broj poruka: 1304
SS(suma summarum)

1. TA otpor: 3200-3300
2. fibo otpor: snažan na 3200-3300
3. h&s: max pad na 3200-3300(točka početka rasta)
4.ewt (moj amaterski): 3300 najniže moguće dno, najdalje za 20-ak dana.
5. padajući klin (uvijek znak skorog rasta): ca 3500; zahtijeva povećani volumen pri "probijanju" gornje linije
6. snažna divergencija cci-a- ne definira dno; nagovještava skori rast
vrlo rijetka situacija gdje su gotovo svi alati tehničke u suglasju:
pada nižeg od ca 3250 nema, rast vrlo skoro -najkasnije za 20-ak dana (a možda je već počeo).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Vlad, ja povadio krumpire prije ove kiše, zahvaljujući tvojoj analizi. Hvala! [thumbsup]

No respect

New Report

Close