Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jel postoji ovakvo što za crobex ili dionice,zanimaju me ovi dnevni oscilatori

jel postoji ovakvo što za crobex ili dionice,zanimaju me ovi dnevni oscilatori

SEEbiz: Što je pokazala DCF metoda? Kako ste za potrebe ove analize procijenili buduće poslovanje INA-e?

BOŠNJAK: Prosječna cijena nafta neće padati ispod 80-100 dolara. Uzeo sam u obzir raspon cijene od 90 do 110 dolara i očekivanu aprecijaciju dolara u odnosu na kunu, odnosno vraćanje na razinu od oko 6 kn za dolar. Važna je i količina proizvodnje. INA je izrazila u poslovnim planovima namjeru povećanja proizvodnje s 24 na 29 MMboe, iako ja nisam tako optimističan i očekujem rast na 26 Mmboe. I naravno, modernizacija rafinerija do 2011. godine. Jako bitna stavka je ruski prirodni plin: nerealno je u razdoblju od sljedećih 5 godina očekivati skok sa sadašnje 1,07 kune na 5, koliko bi iznosila komercijalna cijena, ali cijena bi morala doseći barem 2 kune. DCF analiza pokazuje da uz te pretpostavke INA vrijedi onoliko koliko iznosi MOL-ova ponuda, uz napomenu da ova analiza dopušta otklon +/- 10 posto.

ovo je za oskara, majke ti mile njemu neko plaću daje! [lol]

Graditelj, gdje ti je C&H? Kazes klin trokut isto, pa je, imaju oboje tri vrha i tri stranice [wink]

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

Imamo li sanse za dvostruko dno na crobexu:
-blizu ali ne prosli dno 14.4.2008
-dovoljan vremenski razmak izmedju dva dna
-promet veci na prvom dnu, nego li sada?
znam da je obrazac potpun kad prodjemo srednji vrh, a kad prodjemo 4100 svima ce biti jasno da je trend okrenut i bez dvostrukog dna:)


Na Adrisu se za sada ponavlja priča iz 2005. godine. Nagli rast, pa pad, i smirivanje (istitravanje) gdje je svaka sljedeća amplituda sve manja. Tu lagano počinje ponovna akumulacija većih ulagača i onda formiranje c&h uzorka (ili š&d po hrvatskom). Kako se opet amplitude smanjuju a dolazi i do rasta prometa smatram da smo vrlo blizu dnu šalice i da nam predstoji smirivanje situacije i onda lagani, pa sve brži rast prema kraju godine. U oba slučaja je dosta izražena divergencija na MACD-u.

budi oprezan u interpretaciji rezultata. Tada (2005.) Adris je izgubio licencu za distribuciju jedne od najvećih svjetskih marki – posljedično izgubio je i na vrijednosti. Danas je Adris, zajedno sa svima drugima u bear marketu. A to, priznati ćeš, dvije su različite stvari.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

a evi i kako se ADRS ponaša u korelaciji s CROBEX-om. Gotovo je potpuno u korelaciji. S nešto manje izraženim ekstremima. Zaključno, ADRS će vrlo vjerojatno slijediti i dalje sudbinu CROBEX-a.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Kad sam već kod korelacije – evo jednog primjera s nešto izraženijim ekstremima u odnosu na indeks.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

neuralne mreže su razvalile inu u zadnjih par mjeseci. ponegdje je dovoljan i dobar stop loss pa da kupi-drži bude potučen do nogu, kao na atpl. Svi jači padovi dočekani su izvan tržišta.

meandar

@Abu ali

Evo C&H u privitku.


@MMM

I 2005. smo imali dugu i jaku korekciju koja je mogla prerasti u bear market ali smo se izvukli na vrijeme. Korelacije je i tada bilo. Analiziramo tehničke pokazatelje i ne zanimaju nas puno ostale činjenice koje su dovele do formiranja određenih uzoraka. Samo sam primijetio da ima određene sličnosti među uzorcima. Ne mora sadašnja situacija kreirati na kraju reprizu 2005. ali za sada se dosta poklapaju uzorci.



Dobar vic. Daj jos koji [lol]

Nije vic.
Vic je sto su mi se smijali na news grupi kad sam prodao DLKV na 1200 kn , a kupovao po 1600kn.
I ja cekam DLKV na cca 650kn.
[wink]
[/quote]

Ja ga čekam na 580-585 !
[rolleyes]

kolko mene sjećanje služi zadnji put kad su svi čekali sve niže i niže niš nisu dočekali! [lol]

New Report

Close