Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a propos dokapitalizacije…
ingr je dokapitalizirana po 36000 ili 38000 kn.
to je 240 ili 253 kn nakon splita.
a zadnjih dana tržila se i po ca 181.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


a propos dokapitalizacije…
ingr je dokapitalizirana po 36000 ili 38000 kn.
to je 240 ili 253 kn nakon splita.
a zadnjih dana tržila se i po ca 181.

bas sam to htio reci,ingrin dokap na 35k kuna a sad na cijeni od 180kn je to 27k kuna,strasno neko je davno pricao da ce je kupit po 25k kuna a mi mu se smijali a to nije bilo daleko
[angry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

i, ako se nađe još samo jedan forumaš kojeg ovakve prognoze iritiraju, ja ću održati riječ i neću postati grafove.
nije mi drago biti uzrok nečijih strahova pa čak i eventualnih novčanih gubitaka zbog moguće loših prognoza.
ti, hugo, cakani i hrco za sada.
čekam 5. glas i neću se javljati.
na PM-ove ću pokušati odgovarati kad uzmognem.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



a propos dokapitalizacije…
ingr je dokapitalizirana po 36000 ili 38000 kn.
to je 240 ili 253 kn nakon splita.
a zadnjih dana tržila se i po ca 181.

bas sam to htio reci,ingrin dokap na 35k kuna a sad na cijeni od 180kn je to 27k kuna,strasno neko je davno pricao da ce je kupit po 25k kuna a mi mu se smijali a to nije bilo daleko
[angry]
[/quote]

nemam indg i dokape te 2 firme kao i način i vrijeme dokapa i fundamente nije stvar za uspoređivat jerbo su stvari mnogo različite, a i kod indg nisam vidio najavljene rezultate uprave za sljedećih n godina il neku sličnu navlakušu…

ta analiza mi je u rangu one s kodtom na 1200 jer bi dividendni prinos bio dosta preko 11-12% samo za 2008u i s time da isplaćuje 50% dobiti što bi značilo kad bi ht isplaćivo 50% dobiti, a ne ove političke il kakve već sheme imo bi više nego duplo veći yield s tim da uspoređivat porast dobiti kodta u budućnosti i hta bi bila žešća komedija

samo sam aludirao s obzirom da vlad kaže da mu je FA struka da je nekad stavi u okvire sa TA koji mu je hobi i protiv tog hobija osobno nemam ništa protiv!



daj vlad stvarno ga pretjeruješ!

indg je dokapitalizirana po 1000kn ako se ne varam pa ko bi to išo prodavat sad po tim cijenama!?

pa ovo jadno malo tržište i sve preplašeniju ekipu ćeš uništit u pojam ovakvim analizama!

ne kažem da nije išta od navedenih analiza nemoguće, al koji ego trip imaš od stavljanja toga i korist osim ako stvarno nisi plaćenik ko što mi pričaju da jesi!? [rolleyes]


evo, nemam pojma za takve podatke o indg.
samo čitam grafove.
bez ikakvih zlih namjera.

mislim da ne postoji osoba na svijetu koja bi ti mogla reći da sam plaćenik.
osim firme u kojoj radim ( a nije iz financijskog sektora, nije izlistana na burzi i nema nikakve veze sa zbivanjima na burzi) ne plaća me nitko…

p.s.
zašto ovo radim?
TA mi je hobi.
a FA jedna od struka.
[/quote]

Kažu da TA uključuje sve dostupne informacije …

Vlad može pojašnjenje. Na grafu si iscrta padajući klin, s istina ne baš velikim, ali ipak break-outom prema gore, pa mi nije jasno što ti na grafu ukazuje na pad i mogući proboj donje linije.

A kako TA uključuje sve dostupne informacije, tu je ponuda za preuzimanje zbog koje cijena nije više unutar padajućeg klina.


i, ako se nađe još samo jedan forumaš kojeg ovakve prognoze iritiraju, ja ću održati riječ i neću postati grafove.
nije mi drago biti uzrok nečijih strahova pa čak i eventualnih novčanih gubitaka zbog moguće loših prognoza.
ti, hugo, cakani i hrco za sada.
čekam 5. glas i neću se javljati.
na PM-ove ću pokušati odgovarati kad uzmognem.

molim kolege investitore da daju vladu glas da nastavi pisati,pa da vidimo koji ce omjer biti.
za sada 4:?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.




a propos dokapitalizacije…
ingr je dokapitalizirana po 36000 ili 38000 kn.
to je 240 ili 253 kn nakon splita.
a zadnjih dana tržila se i po ca 181.

bas sam to htio reci,ingrin dokap na 35k kuna a sad na cijeni od 180kn je to 27k kuna,strasno neko je davno pricao da ce je kupit po 25k kuna a mi mu se smijali a to nije bilo daleko
[angry]
[/quote]

nemam indg i dokape te 2 firme kao i način i vrijeme dokapa i fundamente nije stvar za uspoređivat jerbo su stvari mnogo različite, a i kod indg nisam vidio najavljene rezultate uprave za sljedećih n godina il neku sličnu navlakušu…

ta analiza mi je u rangu one s kodtom na 1200 jer bi dividendni prinos bio dosta preko 11-12% samo za 2008u i s time da isplaćuje 50% dobiti što bi značilo kad bi ht isplaćivo 50% dobiti, a ne ove političke il kakve već sheme imo bi više nego duplo veći yield s tim da uspoređivat porast dobiti kodta u budućnosti i hta bi bila žešća komedija

samo sam aludirao s obzirom da vlad kaže da mu je FA struka da je nekad stavi u okvire sa TA koji mu je hobi i protiv tog hobija osobno nemam ništa protiv!
[/quote]
e, to si već morao naučiti.
i fundamentalno jake dionice imaju svoju korekciju.
a ona nije dovršena.
pri tome graf svake dionice, kako ti je rekao ashrak, sadrži i sve implikacije FA.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@ashrak
klin je odradio svoje, jer je ostvaren proboj prema gore.
target je određen računski, na temelju grafa, ali nije dobiven grafičkim putem (npr. presjekom linija).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!





a propos dokapitalizacije…
ingr je dokapitalizirana po 36000 ili 38000 kn.
to je 240 ili 253 kn nakon splita.
a zadnjih dana tržila se i po ca 181.

bas sam to htio reci,ingrin dokap na 35k kuna a sad na cijeni od 180kn je to 27k kuna,strasno neko je davno pricao da ce je kupit po 25k kuna a mi mu se smijali a to nije bilo daleko
[angry]
[/quote]

nemam indg i dokape te 2 firme kao i način i vrijeme dokapa i fundamente nije stvar za uspoređivat jerbo su stvari mnogo različite, a i kod indg nisam vidio najavljene rezultate uprave za sljedećih n godina il neku sličnu navlakušu…

ta analiza mi je u rangu one s kodtom na 1200 jer bi dividendni prinos bio dosta preko 11-12% samo za 2008u i s time da isplaćuje 50% dobiti što bi značilo kad bi ht isplaćivo 50% dobiti, a ne ove političke il kakve već sheme imo bi više nego duplo veći yield s tim da uspoređivat porast dobiti kodta u budućnosti i hta bi bila žešća komedija

samo sam aludirao s obzirom da vlad kaže da mu je FA struka da je nekad stavi u okvire sa TA koji mu je hobi i protiv tog hobija osobno nemam ništa protiv!
[/quote]
e, to si već morao naučiti.
i fundamentalno jake dionice imaju svoju korekciju.
a ona nije dovršena.
pri tome graf svake dionice, kako ti je rekao ashrak, sadrži i sve implikacije FA.
[/quote]

Vlad, lako za wundera. Čekam samo da ovaj graf Fazan vidi. [lol]

Vlad, lako za wundera. Čekam samo da ovaj graf Fazan vidi. [lol]


[lol] [thumbsup]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

to i ja čekam! [lol]

na indg još nema breakouta!
nemojte to previdjeti.
ca 690-target ako bude breakouta.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close