Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Mig
Slab sam ti ja tehnicar, da vidis samo kako me samaraju ko’ beba zvecku na forexu [undecid] , to je pravi test a ne ovaj nas cuspajz od nelikvidnih dionica.

Da bi bio zaista uspjesan u tehnickoj moras zivjeti od toga i sanjati formacije ali su potrebne godine iskustva.

Kad ti kompjuter postane najbolji prijatelj, ne sjecas se imena prijatelja ali znas sve statistike cijena, socijalni izlasci se prorijede, sa zenom razgovaras samo za godisnjice braka, zaradjujes novce ali ih nemas vremena potrositi da ne propustis slijedeci trade onda mozes reci da si uspio kao tehnicar. [tongue]

Malo karikiram ali me trenutacno moja vezanost za komp podsjetila na jednog starog i uspjesnog forumasa gdje je opisao pozadinu tog uspjeha.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...


Žmrliću mrkviću.
Ajmo protuargument Vladovom grafu? Ili ga nemaš?

ajd ti Barone reci koji je ovo pattern?[lol]

Vlad bez ljutnje, ali mislim da ovaj graf nema tezinu. [smiley]
ovo si mogao na ovom grafu nacrtati na vise mjesta.
BTW, THNK na 3700, sad je to odradjeno i idemo gore [tongue]
[/quote]

eeee, mig to je istina!
ali treba znati diferencirati.

p.s.
ona ucrtana "drška kišobrana" [lol] je dominantna, "mama" sljedujućim…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

jdpl bi mogao između 300 i 315 tako kaže čarobna kugla [thumbsup]

ps.mislim da ocjena neće biti veća od 1%

ako promet bude ovakav(mali) do kraja dana, ovo nije dan makar kratkoročnog obrata trenda,

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

U vezi ovog bezveznog grafa za KODT:

1) Hrpa patterna se ne ostvaruje, više od 50%
2) Ovaj smiješni kišobran je dominantan ne znam po ćemu
3) Zbog nelikvidnosti pattern nema nikakvu podršku u oscilatorima
4) Graf je napravljen ovako: Očito je da će tržište padati, pa je vjerojatno i da bi KODT mogao pasti iako na malom prometu, dokle, to se ne zna, pa se nađe neki pattern i kaže evo moglo bi bit ovo – ali moglo bi bit i nešto drugo

Odgovori mi vlad, u zadnja 3 dana je protrgovano oko 6 dionica KODT, da ti to sad izgleda isto ?

Ukratko vlad – gataš iz šalice kave


ako promet bude ovakav(mali) do kraja dana, ovo nije dan makar kratkoročnog obrata trenda,

Definitivno nije.

Kako postoji beta između pojedine dionice i tržišta, tako postoji beta između pojedinih tržišta.

Baš gledam nama bliski DAX (i kako sada stvari stoje) manji odbijenac je moguće očekivati tek kod vrijednosti indeksa od 5850. Naravno, ne računajući dnevne oscilacije, koje će postajati sve izraženije, jer je indeks sve više stiješnjen između granica trokuta koje su sve bliže. Uz rast prometa indeks se ponaša, doslovce, kao ping-pong loptica, koja se sa sve većom energijom odbija od granica trokuta ili klina (ovisno o slučaju). A tako će biti i s našim dionicama.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@zmrklic


… indeks se ponaša, doslovce, kao ping-pong loptica, koja se sa sve većom energijom odbija od granica trokuta ili klina (ovisno o slučaju). …

da ne zaboravimo na fiziku (uz matematiku i statistiku). Fizika je možda i značajnija od njih za kvalitetnu TA.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Pa, izgleda da se dovoljno ubrzala za proboj na dolje.
Crox na 1824, na 1810 probija donju liniju trokuta…


Pa, izgleda da se dovoljno ubrzala za proboj na dolje.
Crox na 1824, na 1810 probija donju liniju trokuta…

ljubicasto (sad zasad) nije trokut, a prosli trokut-plavi je ostao neostvaren (jer je cijena izasla kroz vrh)
IMHO

doduse, meni se nikad nije svidjao ni ovaj prikazani H&S gdje je lijevo rame formirano u 2 dana, a glava u 20 [tongue]

PS-ajd ak mozes stavljaj i volumene na graf, to je isto jako vazan pokazatelj, kao i cijena

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


U vezi ovog bezveznog grafa za KODT:

1) Hrpa patterna se ne ostvaruje, više od 50%
2) Ovaj smiješni kišobran je dominantan ne znam po ćemu
3) Zbog nelikvidnosti pattern nema nikakvu podršku u oscilatorima
4) Graf je napravljen ovako: Očito je da će tržište padati, pa je vjerojatno i da bi KODT mogao pasti iako na malom prometu, dokle, to se ne zna, pa se nađe neki pattern i kaže evo moglo bi bit ovo – ali moglo bi bit i nešto drugo

Odgovori mi vlad, u zadnja 3 dana je protrgovano oko 6 dionica KODT, da ti to sad izgleda isto ?


mrki,
tjeraš me da ti kažem kao vunderu.
ali, evo, baš neću! [lol] [bye]

p.s.
ops, ne vunderu, kindu.
vundera ni blizu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

tko ima crox za zadnjih godinu dana?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close