Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

idem leć!
sutra kao pravi plaćenik moram raditi! [lol]

usput,
ebete i dalje čitam, vrlo pozorno i povezujem je sa svojim analizama otkrivajući vrlo interesantne stvari. čak i inoviram…
pozdrav!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!




….

Evo, i ja ću pogađati
[/quote]

pogađati znači reći i ciljnu razinu. A ti to nisi učinio. Dakle, ako hoćeš igrati se pogađanja – reci ciljnu razinu, kao što sam je i ja rekao.

… … hoćeš reći … da znam, to je puno teže, nego li pogađati bez cilja.

Krpa, moj savjet – cilj u ruke, čim prije. Bez cilja nećeš daleko dogurati.
[/quote]

Prvo- moja greška. Nisam trebao istaknuti pogađati, jer mi nije bila namjera komentirati ciljnu razinu koju si ti napisao.
Namjera mi je bila ukazati na to, da tamo gdje ti vidiš i ističeš silazni trokut, točnim iscrtavanjem linija, kao mogućnost ukazuje se formiranje silaznog klina.

Drugo- pogađati, meni to zvuči kao nagađati.
Ako se realizira silazni trokut kojeg si ucrtao, te da si se potrudio izračunati, dobio bi vrijednost od cca 3100. Probaj ubuduće više računati, a manje pogađati. Bez računanja nećeš daleko dogurati.

Treće- hvala na savjetu.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Bok ekipa !

Samo bi se želio zahvaliti Vladu i Iveku ("komentari trgovanja"), te još nekim ljudima. Naime, kao totalni pocetnik utrčao sam na burzu kupnjom HT-dionica. Sve sam frknuo i dobro zaradio u prvi mah, pa sam si umislio kako je to lako. Nastavio sam pratiti burzu, ali i forum. Onako zelen sam se zaletio par puta, kupio "drukerske" dionice, HT ponovo…, predugo držao i pomalo pušio ("drži samo, ide to gore…"). Ali sve više sam čitao knjige više puta preporučene na forumu. Oko 15. ožujka rasprodajem cijeli portfelj, pa u kešu čekam sredinu travnja. Kupnjom oko 20 travnja par likvidnih izdanja i (preranim) izlaskom za cca 15 dana, vraćam dio gubitka. Ponovo izlazim u cash i čekam ove dane. Sad sam nesto kupio i kupiti cu jos (nadam se), polako da se ne zaletim. Trenutno sam cca 7 % u minusu, ali da sam držao one prve dionice bio bi cca 70 % u minusu. Knjige i dalje čitam, pomalo kad stignem čeprkam po TA, ali i FA, burza mi je sada hobi.
Hvala svim dobrim ljudima na ovom forumu koji su meni i ostalima kroz svoje postove svjesno ili nesvjesno pomogli. Hvala ti Vlad za sve one grafikone i savjete. Nemoj se umisliti, ali kad ti ne pišeš postove, forum je u "hladnom pogonu".
Pozdrav svima. Brundo!
P.S. Sorry zbog dužine.

živi bili...


ja mislim da ti nije dobar klin

Moguće.
Što nije u redu?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

@vlad – i dalje stoji da je tvoje gledanje formacija za KODT kompletni nonsens, i ne vrijedi ništa – razlog – dionica nije dovoljno likvidna.
Ako želiš učiti mogo bi ja tebi par knjiga preporučiti.


jdpl

oprosti na temelju čega si formirao target od 365 kuna, meni ispada malo viši, oko 385-390 kn

lijepi pozdrav

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

molim TA atpl ako nije problem, hvala


faznčić moj,
zivio rodjo! [kiss]

Čini mi se da pričamo o različitim stvarima:

1. ja sam reagirao na zmrklićev post, a on u tom postu govori o INTERPRETACIJI tehničke analize, a ne o alatima tehničke analize. Dakako da su alati tehničke analize vezani za matematiku i statistiku (kako koji).

No, pri INTERPRETACIJI tehničke analize ne koriste se matematički i statistički izračuni. Ajd dobro, kod pojedinih formacija možeš reći da se tolerira do 3% ili da treba pasti do 50% i sl. Osim toga, nema matematike i statistike.

Ja se nadam da smo se razumijeli. [kiss]

I love the Smell of Profits in the Morning

@ fazane

Kako znaš da je ono što interpretiraš korektno nacrtano/izračunato.

evo tehnike za one koje zanima kud će……………..

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Čini mi se da MIG zna puno više od vas, i kad bi se mjesec dana ozbiljno bacio u TA, bio bi jako dobar.

Ovdje uglavnom vidim pohvale onih koji o TA ne znaju ništa, koga vesele takve reference nek uživa.



@vlad
– i dalje stoji da je tvoje gledanje formacija za KODT kompletni nonsens, i ne vrijedi ništa – razlog – dionica nije dovoljno likvidna.
Ako želiš učiti mogo bi ja tebi par knjiga preporučiti.

Ako čovjek kaže da KODT ide ispod 2000kn, onda mu vjerujte.
Uostalom, gdje su vam protuargumenti, grafički mislim?

New Report

Close