Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



….

Evo, i ja ću pogađati

[/quote]

pogađati znači reći i ciljnu razinu. A ti to nisi učinio. Dakle, ako hoćeš igrati se pogađanja – reci ciljnu razinu, kao što sam je i ja rekao.

… … hoćeš reći … da znam, to je puno teže, nego li pogađati bez cilja.

Krpa, moj savjet – cilj u ruke, čim prije. Bez cilja nećeš daleko dogurati.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

@Vlad1111
@zmrklić
….
@ i ostali koji su problem banalizirali

dosta sam kritičan prema Vladovim analizama (što očekujem i od njega prema mojima). NIsam, u početku, mislio uplitati se u ovu priču, … , ali nekako mi se čini potrebnim.

zmrklić je difinitvno u pravu kad kaže da je u osnovi sve u statistici i matematici. I ste strane ne bi trebalo biti nikakvih problema, niti potrebe za daljnjim pojašnjavanjem.

Međutim jednu stvar nije spomenuo niti sam Vlad. A to je tzv. beta koeficijent. Pojednostavljeno radi se o stupnju koreliranosti između kretanja cijene pojedine dionice i cijelog tržišta. On je u pravilu blizu 1 (uglavnom od 0,9 do 1,1). Što će reći da se na bazi šireg konteksta može govoriti i o perspektivi slabije likvidne dionice. I to prilično uspješno. Naravno uz povećanu dozu opreza.

Zaključno, nije potreban veliki promet dionicom da bi se mogla koristiti TA na njoj. Veliki promet samo povećava vjerojatnost ishoda.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

moje vidjenje je na zalost da idemo dolje.
1. slika govori gdje je sljedeca potpora koja drzi jos iz 2007. i koja nije jaka, dok smo se od otpora odbili
2. slika prikazuje trokut iz kojeg smo izasli prema dolje a u zadnja dva dana je pojacan volumen
3. slika govori sa gann fan-om kako pratimo linije pada na lepezi sto prikazuje dno koje smo bili vec dodirnili

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

@ MMM slažem se s tobom uz napomenu:

KODT je trenutno na 2300, koef korelacije oko 1, da bi KODT pao na famoznih 1200, crobex bi trebao na 1700. Vladova analiza je na 50 protrgovanih dionica promijenila očekivano dno s 2000 na 1200, pa sam rekao da je metoda očito nepouzdana.

Također je problem crobexa što Ht i INA koji imaju daleko najveće pondere ne padaju.

programi koji crtaju grafove nisu programi koji uključuju bilo kakve statističke izračune: oni samo crtaju cijenu dionice u funkciji vremena.
zato za crtanje grafova nije potrebna nikakva statistika.
o tome sam govorio zmrkliću.

no, tumačenje grafova je temeljeno na statistici.
npr. određena formacija je u prošlosti pokazala u 80% slučajeva dostizanje nekog targeta (koji je gotovo uvijek u korelaciji s grafičkim izmjerama formacije). ovo boldano jest statistika.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Sad opet recite što hoćete, ali cijena analiza dna po TA bi bila puno lakša da usred Beara nije uletio u index HT i time napravio anomaliju. Ne znam da li se može naći indeks u svijetu u kojem je usred ovog pada koji je počeo u 5-tom mjersecu indeks uletila ovolika mrcina s ovolikim ponderom.

@ Vlad – nije istina i gotovo, imaš problema s osnovnim pojmovima. To je istina samo za dio grafa koji pokazuje prošlost. Ako u grafu imaš bilo što što pokazuje budučnost to je statistički izračun. Tumačenje grafova – tu se ne bi mješao.

ajme majko opet …

pa indeks je i napravljen zato da bude ogledalo tržišta …

što misliš da u crobexu nemaš ht, a imaš ga na tržištu i svaki dan ti jede 25% prometa … isto tako i ina …

ljudi Božji, pustite matematiku i statistiku, TA vam je zrcalo tržišta, grafički prikaz, da bi vam bilo lakše vizualizirati … umjesto da gledate u puste tablice, vi pogledate u graf …

e sad, desnu stranu grafa trebate sami procijeniti … [rolleyes]

I love the Smell of Profits in the Morning

evo jedna knjižica za trejdere.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

vlad ne moze se ima error [undecid]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

sada?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

evo malo EWT pa nek se ljudi educiraju, da mogu lakše navijat.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

New Report

Close