Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vlad nemoj se ljutit – rekao si da je to funkcija cijene u vremenu – dakle to je graf gdje je s lijeve strane history, dakle ubačene vrijednosti za cijene i određene vremenske intervale u prošlosti, a produžetak, odnosno desna strana grafa je predviđanje buduće cijene – kako si došao tih vrijednosti ?

1) računanjem točaka budučeg patterna numerički
2) Uspoređivanjem s raznim grafovima raznih dionica u prošlosti, i birajući najvjerojatniji, odnosno onaj koji se najviše puta u prošlosti pojavio ?

Sama činjenica da je u dotičnom periodu protrgovano s cca 50 dionica KODT, i da se na osnovu toga promijenio "geometrijski pattern" dna s 2000 na 1200 govori o ozbiljnosti te analize.

Da bi metoda davala ispravan rezultat mora se primijeniti na odgovarajućem uzorku.

Ili matematički rečeno pokazuje nestabilnost i divergenciju metode.

Pa nije čovjek rekao da će pasti na 1200 sa 20000 komada i da će tamo ostat nekoliko godina. Zašto bi bilo nemoguće da padne na malom prometu i da se oporavi relativno brzo ili super brzo, u jednom danu?! Ja sam kupovao KODT prošle godine u 5.mj . Koliko vas je uopće čulo za tu dionicu prošle godine u to vrijeme?!

Samo ću reći da je to ipak statistika, a način prikazivanja je grafički. Toliko znam o TA.

Analiza koja mijenja dno s 2000 na 1200 na osnovu 50 protrgovanih dionica nije ozbiljna analiza.
Imam casha, može na 1200 meni super, postanjem takvih analiza se samo gubi kredibilitet.


Samo ću reći da je to ipak statistika, a način prikazivanja je grafički. Toliko znam o TA.

Slažem se. Grafički je lakše to pratiti i prikazivati, ali u podlozi su matematički mjerljive veličine (koje su odraz raznih događaja, psihološkog stanja, itd.). Slično kao što se npr. na ovoj stranici ne vide kodovi, nego samo grafički prikaz koji je zapravo rezultat html koda…


Sama činjenica da je u dotičnom periodu protrgovano s cca 50 dionica KODT, i da se na osnovu toga promijenio "geometrijski pattern" dna s 2000 na 1200 govori o ozbiljnosti te analize.

Da bi metoda davala ispravan rezultat mora se primijeniti na odgovarajućem uzorku.

Ili matematički rečeno pokazuje nestabilnost i divergenciju metode.


bojim se da će cijana kodt divergirati od razine koju očekuješ.
daBogda bio u krivu!
p.s.
nisam zainteresiran za kodt.
iako sam ga mjerkao prije 1-2 mjeseca…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Sve može na 1 kunu, prvo pravilo burze [sealed]
Nisam mislio da drukaš, samo sam matematički nešto ti pokušao objasniti.

http://www.poslovni.hr/91926.aspx

Izvrstan naslov, osobito prigodan za sve koje se bave tehničkom analizom u ovim opskurnim vremenima. [thumbsup]

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

čestitam kolegi petrovu pridruženje u kodt! [cool]

Nafta:

Da se podsjetimo. 20 kolovoza priložena je bila TA kretanja cijene nafte Brent. Prognoziran je, najprije rast cijene nafte na 120 USD/bbl-u (OSTVARENO), a zatim pad, kroz 4-5 tjedana, na 95 USD/bbl-u.

Trenutna cjena nafte Brent je 99,5 USD/bbl-u!

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Moze jedan graf Crobex , dax , nasdaq – idemo "znalci"!!

New Report

Close