Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ulpl-ocjena 11%

Kaj je, je! Ocjena je najbitnija [thumbsup] [thumbsup] [cool] [wink]
[/quote]

a neki su i pobjegli radi ocjena…
[proud] [rolleyes] [sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


meni se nekak čini da je na većini dionica dno došlo il prošlo, a čak na nekima i dan okreta trenda!

ja to gledam prostim okom, iako znam solidno i na slikama, al nacrtam brzo u glavi pa mi se neda! [cool]


nema okreta trenda bez velikog volumena.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo brojeva o nezaposlenosti u americi, 6,1 posto … tehnička kaže da ameri idu dolje, evo ovo je još jedna vrlo neugodna vijest … Mislim da je šansa za pad velika vani, a nakon onog jučer.. ako se pokrene lavina sada vani … ne znam.. nije dobro!

[angry]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



meni se nekak čini da je na većini dionica dno došlo il prošlo, a čak na nekima i dan okreta trenda!

ja to gledam prostim okom, iako znam solidno i na slikama, al nacrtam brzo u glavi pa mi se neda! [cool]


nema okreta trenda bez velikog volumena.
[/quote]

zaboravio sam napisat u skorom dolasku! [lol]

da, volumen raste…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Kako se stvara dojam da bi mogli još prema dolje, evo perspektiva na malo povijesti sp500.

Veliki upmove od 1994 do 2002, doživio je fini ritrejsment od približno 68 posto [smiley]
Nakon toga ovaj veliki upmove od 2002 do 2008 tek se povratio za nekih 41 posto [cry]

Možda to baca perspektivu koje razine možemo očekivati, ako se predviđanja ovih međed-analitičara obistine.

Obey Ferengi Rules of Acquisition



meni se nekak čini da je na većini dionica dno došlo il prošlo, a čak na nekima i dan okreta trenda!

ja to gledam prostim okom, iako znam solidno i na slikama, al nacrtam brzo u glavi pa mi se neda! [cool]


nema okreta trenda bez velikog volumena.
[/quote]

Mislim da je očito kako se posljednjih 1-2 tjedna događaju veliki prekrcaji na puno dionica. Gotovo svakoga dana barem na jednoj dionici: PTKM, TNPL, ADPL, itd. Promet oscilira, ali se – kad se apstrahira od dnevnih oscilacija – ukupno može reći da se dosta već povećao u odnosu na primjerice prije mjesec dana, skoro uduplo.


da, volumen raste…


volumen raste….ali je jos premali.
jesi li to mislio?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

a možda moje okeco ipak dobro vidi i crta grafeke u vugli napamet ok! [cool]

ko će ga više znat!? [lol]

@ferengihr

Slažem se s obrascem, jedino su intenziteti malo drugačiji. Bumo rekli…kak se veli…to bi mogao biti ‘obrazac krize’.

Gledao sam malo graf kretanja cijene nafte (http://www.oil-price.net/) pa mi se čini da, na neki način, i on prati isti obrazac. Za ostalim indeksima malo kasni u fazi, al mislim da je u principu to-to.

Volumen trgovanja pokazuje da apsolutno ne znamo koliko ćemo vremena još dolje. Kad bi okrenuli ove tablice moglo bi ispasti da od kraja idućeg tjedna počinjemo grebati po dnu, a što nam svima govori da bi grebanje po dnu moglo potrajati. Podrobnom analizom možemo uvidjeti da oni koji su u kreditima imaju popriličnih problema (žrtve) dok ovi drugi (lovci) naravno love u mutnom mulju hrvatskog tržišta kapitala.

Rooster, ajde molim te kad ti bude zgodno nabaci onu tablicu s prometima i ulazima na određenim cijenama za ADPL. Hvala! Tony

New Report

Close