Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@ ferengi – ključna razlika se ipak zove decoupling – koji u US uvijek postoji – kome se povećava zarada taj i raste – Medo mu ne može ništa.

I kod nas mora počet na nekom nivou obzirom na fundamente i dividendni prinos – ne može sve jednako pasti IMHO.

kolega možemo se u potpunosti složiti, fundamentalno/dividendno/perspektivno jakim kompanijama (dionicama) medo može učiniti puno manje štete. Iako mislim da bi se mogli složiti samnom, da objektivno ATPL nije skupa kupnja čak ni na 3000, a medo ju je stuko do 1900 kuna. Dakako prebio ju je puno slabije od THNK koja je izmasakrirana i neće se vratit na 12 500 još jako dugo, dok će ATPL preživjeti medu IMHO i opet zasjati na 3000 kuna, u ne tako dalekoj budućnosti.

ali da, slažemo se. [thumbsup]
[/quote]

ako sam dobro shvatio…
prije će atpl na 3000 (slazem se)
nego thnk na 12500 (slazem se)
samo malo mi je čudna usporedba
tj prije će atpl porasti za cca 25% nego thnk za 170%?

zašto rađe ne usporediš isti % rast npr 63% (koliko je atpl potrebno da lizne ath)
2380+63%=3890 atpl
4600+63%=7500 thnk

što ti je izglednije od ovog dvoje?

btw thnk je još ne tako davno poskočila sa 4500 na 6987,99 (najviša 15.5)=55% rast
dok je atpl sa najniže točke od 1951 (18.3) skočila na 3125 (19.5)=60% rast
prilično izjednačeno zar ne?
fyi imam obje jer ni sam neznam koja će prije…
[/quote]

ma da tek sam sada primjetio što sam napisao [shocked], trebalo je pisati ovo…

….dok će ATPL preživjeti medu IMHO i opet zasjati na 3500 kuna…..

kao jefitna je kupnja na 3000, a zasjat će kada prodje medo na 3500… a tehnika po meni neće na nigdje ni približno na ath.

Obey Ferengi Rules of Acquisition



Vidim svi ovdje na TA misle da će na 3200 pa čak i ispod.U razgovoru okolo sa ljudima koji se bave investiranjem i koji su bliski TK saznajem da i oni očekuju pad.Čak postoje i objektivni razlozi za to a i argumenti kako vas tehničara i njihovi mi se čine vrlo čvrstim.

Jedino me muči što ali baš svi misle da ćemo padati.Vidjećemo dali je većina ovoga puta u pravu.


kako ce to tebi pomići indijanče, ili si rasprodao cijelu atpl [wink]
[/quote]

Drugi put ću staviti muči pod navodnike pa ćete shvatiti smisao mog pisanja kolega.

SAM PROTIV SVIH

Kolega Zmirkliću vidim da ste me pitali dali će Petrokemija na 170 ?Iz toga zaključujem da niste shvatili što sam pitao i šta sam htio reći.

Ali dobro ponoviću pitanje opet ,ako cijeli grad priča o Crobexu koji će pasti na …. ,postavljam pitanje,dali je većina u pravu na burzi?

SAM PROTIV SVIH

…da je većina u pravu…ne bi sada svi grcali u minusima…

…uostalom…kada su svi sanjali o velikom rastu i bili u dionicama 100% …dogodilo se suprotno…

…sada su rijetki oni koji nemaju spreman keš za uletit…dakle većina nije 100% u dionicama…keša se ima…ali ovaj put svi sanjaju o velikom padu…

…ne bih se kladio na pad…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


Kolega Zmirkliću vidim da ste me pitali dali će Petrokemija na 170 ?Iz toga zaključujem da niste shvatili što sam pitao i šta sam htio reći.

Ali dobro ponoviću pitanje opet ,ako cijeli grad priča o Crobexu koji će pasti na …. ,postavljam pitanje,dali je većina u pravu na burzi?

Isprike kolega, čekamo graf


geronimo,
mislim da ebete ne dozvoljava situaciju kakvu si prikazao.
na tržištima postoje ekscesi različite etiologije, no svi oni se moraju uklopiti u poznate ebete obrasce.

Evi grafa CROXA dali se on uklapa u EWT obrazac?Posto se sastavnice CROBEXA mijenjaju kako si i sam rekao pa ga treba uzeti sa rezervom.Po meni i dalje 5 val C vala.

SAM PROTIV SVIH


EWT analiza ATPL

Na čemu temeljite zig-zag, odnosno flat formaciju u prezentiranom ciklusu, kolega?

Da zakljucim pad je poceo u 5 mjesecu a ne u 9 mjesecu.

SAM PROTIV SVIH


Kolega Zmirkliću vidim da ste me pitali dali će Petrokemija na 170 ?Iz toga zaključujem da niste shvatili što sam pitao i šta sam htio reći.

Ali dobro ponoviću pitanje opet ,ako cijeli grad priča o Crobexu koji će pasti na …. ,postavljam pitanje,dali je većina u pravu na burzi?

kako da ne … većina počme prodavati i krene stampedo …

malo bi trebalo modificirati to načelo da svi nisu u pravu …

I love the Smell of Profits in the Morning

Crox

SAM PROTIV SVIH

Malo uvecano

SAM PROTIV SVIH

Znaci dno je blizu cak i moze biti iznad 3200 bodova na crobexu.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close