Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jedno pitanje: Ako računate da će fondovi se iskrcavat na likvidnim dionicama, i srušit tržište, zašto onda mislte da će kad sve to prođe ( Bankarski fondovi su 90% tržišta, oni će preživjeti ), ponovo kupovati te iste koje su prodali, a zašto na bi radije dizali gore one nelikvidne koje su im ostale [cool]

@ Geronimo, gdje onda čekamo PTKM na 170 ?

Pa kupovat će te iste koje su prodali,samo puno jeftinije, a nelikvidne ne mogu dizati kad ih ionako nemaju kome prodati, a ne smiju ih ni kupiti..Pa i Hanfa svojim nebuloznim zakonima doprinosi smanjenoj likvidnosti.
A ne možemo ti i ja ostati toliko dugo likvidni koliko može Dinko i kompanija.
I to ti je bottom-line

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE




dlkv i igh…


Nisam baš siguran da će se stvari ovako odvijati, ali živi bili, pa doživjeli.
[/quote]

Slobodno napiši ili nacrtaj razloge zbog kojih tako razmišljaš.
Ovako bi mnogi mogli pomisliti da samo drukaš…
[/quote]
Kolega Krpa!
Tek sam danas vidio pitanje.
Prvo o drukanju:
Nemam isti interes za ove dvije dionice, jednu imam, a drugu sam nedavno prodao. Ako bih htio drukati morao bih to činiti u različitim smjerovima.
A sada o TA:
DLKV i IGH, kao i Crobi nisu završili do kraja HS ciklus. Na DLKV se formirao simetričan trokut, a na IGH otvoreni, dugoročnije gledano možda i jedan padajući, što sugerira na nastavak pada. To potvrđuje mogućnost završavanja HS obrasca.
Ovo je moje viđenje ne mora biti točno, pa molim da se ne prihvati kod eventualnog trgovanja ovim dionicama.

Ententinis – ne ide to tako, lako je neke nove napravit likvidnima, a neke stare koje su bile likvidne napravit nelikvidnima [cool]

Zakon od hanfe … to je bolje ne komentirati.
Ali ima dionica P/E oko 5, ne bi trebale pasti isto ko neke druge, kolko se sjecam dinkec je govorio o selektivnosti također.


Jedno pitanje: Ako računate da će fondovi se iskrcavat na likvidnim dionicama, i srušit tržište, zašto onda mislte da će kad sve to prođe ( Bankarski fondovi su 90% tržišta, oni će preživjeti ), ponovo kupovati te iste koje su prodali, a zašto na bi radije dizali gore one nelikvidne koje su im ostale [cool]

@ Geronimo, gdje onda čekamo PTKM na 170 ?

mislis zbog radnika?ili samo zbog pada?

sve je moguce na burzi..pa cak i da se ponasa logicno [lol]
osobno ne vjerujem u takav krah, dobro je da svi vide/prizeljkuju to.to je legitimno pravo na misljenje.

jedino me zanima kako misle zaraditi?
ako se to desi oporavak ce trajati godinama.
Ententinis, krivo mislis, ili namjerno drukas.
Dinko ti NEĆE dizati trziste.to ce raditi investicijski umjesto njega.ako ih podavi, onde nece niko.

nemojte misliti da jeftine dionice znace i siguran rast!
40’ih nakon 2. svjetskog rata dionice su se godinama trzile na P/E 6!!
tek su 50ih i 60ih skocile.

90’ih je Crobex takodjer dozivio krah.sa 1100 na 300 bodova.
OK, trziste je bilo nerazvijeno, lomljivo i slabo.nije bilo nikakvih fondova.
trebalo mu je 4god da se oporavi.

zamislite koliko ce mu trebati sad, nakon sto rikne gomila fondova i love u njima?

mislim, ako se ide na 2500, ok, samo onda se treba ostaviti dionica, bar u HR i poceti proucavati kladionicu, igre u gostima, koeficijente itd [lol]
osobno me nije strah, ja imam samo INAu, Kraš i cash.ina se preuzima, kraš će trezor kupovati, dividendu sam vec dobio.imam revolving u procesu odobrenja, tako da bi mi pad odgovarao[tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Pričao s čovjekom koji je kupovao dionice tipa INGR po 2000, a prodao sve nakon INE, pitam ga što ima – kaže da ima KOMI-R-A , i da je dividenda oko 15%. Dionicom se uopče ne trguje.

Kad gledam svoj potrfelj, kako god izgledao ( ATPL, KODT, TNPL ), znam da će an kraju godine na ovim cijenama mi prosječan P/E biti 5, i da ću dobiti 50000 kn dividende dogodine. Da li će pasti ne znam.

Po meni je trejdanje ovih dana pušiona, i zaboravite odbijance u budučnosti , kad se kupuje danas dionica, morate znati što kao mali dioničar očekujete od firme

1) Dividendni prinos
2) Značajam rast prihoda i dobiti u bližoj budućnosti
3) Preuzimanje


Po meni je trejdanje ovih dana pušiona, i zaboravite odbijance u budučnosti , kad se kupuje danas dionica, morate znati što kao mali dioničar očekujete od firme

1) Dividendni prinos
2) Značajam rast prihoda i dobiti u bližoj budućnosti
3) Preuzimanje

mislim da su 1. i 3. najbitnije..na dobre vijesti se i ne reagira bas..ima ih i previse, valjda!
sad se traze svjezi novci!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Jedno pitanje: Ako računate da će fondovi se iskrcavat na likvidnim dionicama, i srušit tržište, zašto onda mislte da će kad sve to prođe ( Bankarski fondovi su 90% tržišta, oni će preživjeti ), ponovo kupovati te iste koje su prodali, a zašto na bi radije dizali gore one nelikvidne koje su im ostale [cool]

@ Geronimo, gdje onda čekamo PTKM na 170 ?

mislis zbog radnika?ili samo zbog pada?

sve je moguce na burzi..pa cak i da se ponasa logicno [lol]
osobno ne vjerujem u takav krah, dobro je da svi vide/prizeljkuju to.to je legitimno pravo na misljenje.

jedino me zanima kako misle zaraditi?
ako se to desi oporavak ce trajati godinama.
Ententinis, krivo mislis, ili namjerno drukas.
Dinko ti NEĆE dizati trziste.to ce raditi investicijski umjesto njega.ako ih podavi, onde nece niko.

nemojte misliti da jeftine dionice znace i siguran rast!
40’ih nakon 2. svjetskog rata dionice su se godinama trzile na P/E 6!!
tek su 50ih i 60ih skocile.

90’ih je Crobex takodjer dozivio krah.sa 1100 na 300 bodova.
OK, trziste je bilo nerazvijeno, lomljivo i slabo.nije bilo nikakvih fondova.
trebalo mu je 4god da se oporavi.

zamislite koliko ce mu trebati sad, nakon sto rikne gomila fondova i love u njima?

mislim, ako se ide na 2500, ok, samo onda se treba ostaviti dionica, bar u HR i poceti proucavati kladionicu, igre u gostima, koeficijente itd [lol]
osobno me nije strah, ja imam samo INAu, Kraš i cash.ina se preuzima, kraš će trezor kupovati, dividendu sam vec dobio.imam revolving u procesu odobrenja, tako da bi mi pad odgovarao[tongue]
[/quote]

Da INA padne na 2700 kuna i da ja napišem da je pala na 2700, ti bi me optužio da drukam.
Ne razumijem tu tvoju potrebu.
Dinko će podaviti investicijske ali ne svoje i od ostalih banaka.
Kao što vidite na dosta manjih dionica, kupnje nema, a cijene rapidno padaju.
Svi fondovi koji su unutra ne mogu izaći jer Dinko and co ne žele kupiti.
Dinko može čekati još godinama a ovi unutra ne mogu.
Hanfa im je odigrala igru znalački.
Inače, da primjetim da si još prije 20 dana bio u dionicama do grla i drukao si da ćemo zakasniti na ukrcaj,da kupuješ na dnu,itd,itd
Vidim da su se stvari promjenile

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

A sada o TA:
DLKV i IGH, kao i Crobi nisu završili do kraja HS ciklus. Na DLKV se formirao simetričan trokut, a na IGH otvoreni, dugoročnije gledano možda i jedan padajući, što sugerira na nastavak pada. To potvrđuje mogućnost završavanja HS obrasca.
Ovo je moje viđenje ne mora biti točno, pa molim da se ne prihvati kod eventualnog trgovanja ovim dionicama.

Ako se već govori o određenom H&S-u na određenoj dionici, to bi trebalo potkrijepiti i nekakvim grafom u privitku. Ovako ja, a vjerujem da takvih ima još, ne znam o kojem H&S-u se govori.

Nebitno radi li se o H&S ili nečem drugome, one svijeće ukazuju na mogući, za sada, kratkoročan porast cijene.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Da INA padne na 2700 kuna i da ja napišem da je pala na 2700, ti bi me optužio da drukam.
Ne razumijem tu tvoju potrebu.
Dinko će podaviti investicijske ali ne svoje i od ostalih banaka.
Kao što vidite na dosta manjih dionica, kupnje nema, a cijene rapidno padaju.
Svi fondovi koji su unutra ne mogu izaći jer Dinko and co ne žele kupiti.
Dinko može čekati još godinama a ovi unutra ne mogu.
Hanfa im je odigrala igru znalački.
Inače, da primjetim da si još prije 20 dana bio u dionicama do grla i drukao si da ćemo zakasniti na ukrcaj,da kupuješ na dnu,itd,itd
Vidim da su se stvari promjenile

kako onda objasnjavas da je AZ kupio od Zagrebacke banke 12mil kn TNPL na 3100kn?
kako objasnjavas da je npr. Raiffeisen kad je povlacio lovu prvo povukao lovu iz svojih investicijskih?

sto se mene i tebe tice:
1.lazes po starom dobrom obicaju.dobro ti je Knele napisao.
forum je prepun tvojih citata od prije koji dan,tjedan, mjesec i kako si mijenajo misljenja ovisno kakav ti je druk potreban.

prije 20 dana sam bio manje u dionicama nego danas, kad smo vec kod toga.i meni je jako drago sto se iz mog pisanja ne moze prepoznati jesam li u cashu ili u dionicama.uvijek pisem isto, a to je da su dionice jeftine!!fundamentalno!

nikad nisam govorio da se kupuje i da smo na dnu.to su tvoji i Baronovi izrazi, "vlakić kreće i slicne gluposti", "jos malo vremena"!
to samo budala moze reci.
ja dno ne znam di je.ako ti znas blago tebi.sve dok kosta i kunu, moze jos padati.

a ti me slobodno citiraj, gdje sam pisao da cemo "zakasniti na ukrcaj".

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM


EWT analiza ATPL

gdje se može naći ovaj program ELWAVE,dugo ga tražim ,imam samo demo veziju,Hvala


Ako se već govori o određenom H&S-u na određenoj dionici, to bi trebalo potkrijepiti i nekakvim grafom u privitku. Ovako ja, a vjerujem da takvih ima još, ne znam o kojem H&S-u se govori.

Nebitno radi li se o H&S ili nečem drugome, one svijeće ukazuju na mogući, za sada, kratkoročan porast cijene.
[/quote]
Nisam ti ja za iscrpljujuće rasprave.
Ponavljam, to je samo moje viđenje, za koje sam, btw dobio jedninicu, a ti si za svoje dobio stotku. Svaka čast. Ja sam svaki dan na forumu, ali se malo uključujem jer vidim da su rasprave duge do iznemoglosti.
Poštivam tvoju analizu.
Pozdrav

New Report

Close