Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo, ako će ti pomoći, moj izvor podataka, bloomberg, demo URL za isti DDJH, zadnjih 5 godina podataka, kolone "datum", "prosječna cijena", "protrgovana količina". Za drugi period poigraš se sa parametrom, za drugu dionicu promijeniš ticker itd…

http://www.bloomberg.com/apps/data?pid=webpxta&Securities=DDJHRA:CZ&TimePeriod=5Y&Outfields=HDATE,PR005-H,PR013-H

Na Bloombergu, za dionice, pod Close (PROO5-H) uzimaju prosječnu cijenu sa ZSE

Kad vidim crveno pretvaram se u bika


Duseru, prva liga sjever … hvala ti što si ovo podijelio s nama …

nekoliko brzih savjeta ako može …

1. probaj nekako staviti da se mogu ubacivati različite vremenske serije … npr. ja sam u svom excelu stavio raspon od 0 – 50, pa od 50 – 100, pa sam tek onda počeo s razmacima od 10 kn …

2. bilo bi dobro da se pored ili na grafikonu vide i količne …

1. neznam kako, možda se i može ali…
2. staviš miša na "bar" i vidiš točnu količinu

Heaven or Las Vegas

Buraz, jel ovo žištra ?

Ha, svašta. Je, to je to. Ali kladio bih se da kada sam ja to gledao da upravo te kolone nije bilo. Sad mi fakat ništa nije jasno. Moraću počet stavljat više duhana, ovo ovako više ne ide… [lol]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Kupujmo (kradimo) hrvatsko! [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning

@ krpa

Moze li atpl napraviti obrnuti H&S ako Crobex ostane manje-vise flat?

MACD se opet pokazao jako dobar pokazatelj.
Prekrižio se u petak, i dalje idemo, zna se gdje, po MACD-u naravno.

ko da je požar uništio sve proizvodne hale KODT-a…..
Lopovi

Scio me nihil scire


ko da je požar uništio sve proizvodne hale KODT-a…..
Lopovi

Pa to ti je to.
Dokle god ima bida, imat će se kome prodati.
Najbolje da se bid makne, sve dok ne prođe kriza.

Macd je malo spor ,ali ovaj puta je odradio kako treba .

Sredinom 4. mj Crobex je probio donji Boll. i kao od šale otišao ispod 3500 . početkom 7. mj Crobex je unutar Boll. i odbio se od njega i 3500 . Sada je probio donji Boll. i odbija se od 3500 . Pitanje je koliko dugo ?
MODERATORI ! VIDITE KAKO PAMETNO PIŠEM . šTA SE ČEKA ?


Sredinom 4. mj Crobex je probio donji Boll. i kao od šale otišao ispod 3500 . početkom 7. mj Crobex je unutar Boll. i odbio se od njega i 3500 . Sada je probio donji Boll. i odbija se od 3500 . Pitanje je koliko dugo ?
MODERATORI ! VIDITE KAKO PAMETNO PIŠEM . šTA SE ČEKA ?

Samo je tada boolinger bio vrlo širok što je značilo skoru promjenu trenda a sada je boolinger bio vrlo uzak što znači definiranje novog trenda na dolje nažalost.

Moderatori, također, što se čeka?

na većini dionica vidim još fore za pad, a ni ovih -1,5& u americi se ne bune protiv toga.
tražio neke odbijance između knzm, tiska, vdkt, jdpl…al sve je to mršavo još.
bollinger mi je genijalan alat, koga probije gore sigurno će i dole, nepogrešivo.

New Report

Close