Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo kombinirana EWT I TA


a tu oko 850 je bila ona velika transakcija od 20ak mil kn (s nalozima od 15 000 komada na prodaji) kad je dlkv imo promet ko ina….nešto je tu bilo nepravilno al izgleda nikad nismo saznali šta se događalo.

a gdje nabavljaš ove grafove?
ima i za druge dionice?
hvala.

Ako sam te dobro razumio, promet o kojemu govoriš događao se na razini od oko 800 kn, a ne na 850. Ako misliš na ono preslagivanje nedavno?

Nedavno je Wunder postavio pitanje, razvija li se na grafu crobexa konsolidacijski H&S.
Graf crobexa mi ne liči na obrnuti (konsolidacijski) H&S, a ne odgovaraju niti volumeni.

Međutim, graf ATPL po svemu odgovara konsolidacijskom H&S-u. I oblikom i volumenima.
Isto tako, i na tjednom, logaritamskom grafikonu.

ps. Abu, hvala! Sada ne treba, ali idući puta uz tjedni grafikon ubaci stokastik, može i macd.

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb



a tu oko 850 je bila ona velika transakcija od 20ak mil kn (s nalozima od 15 000 komada na prodaji) kad je dlkv imo promet ko ina….nešto je tu bilo nepravilno al izgleda nikad nismo saznali šta se događalo.

a gdje nabavljaš ove grafove?
ima i za druge dionice?
hvala.

Ako sam te dobro razumio, promet o kojemu govoriš događao se na razini od oko 800 kn, a ne na 850. Ako misliš na ono preslagivanje nedavno?
[/quote]
je, 9.7. 25 mil prometa, 801kn prosječna cijena.

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30085[/img]

[img]http://www.poslovni.hr/Forum/ForumDownloads.aspx?attID=30086[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

da se razumijemo, znači da je na razinama od 1.200,00 kn prošlo između 15.000 i 20.000 komada?

I love the Smell of Profits in the Morning


da se razumijemo, znači da je na razinama od 1.200,00 kn prošlo između 15.000 i 20.000 komada?

Gledajući graf, najpreciznije je reći ovako: pri cijenama između 1150,01 i 1250,00, uključivo, protrgovano je cca 18000 dionica.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Roosteru, hvala na ideji … samo je pitanje da je automatiziram … pošto nisi voljan pomoći … sam ću … [tongue]

no, postoji i jedan mali problem … gledajući ddjh … vidimo veliki promet na razinama 120,00 kn … no taj promet se događao i u 2006. a i u 2008.

– s jedne strane dobivamo sliku koliki je ukrcaj na pojedinoj dionici
– s druge strane bilo bi dobro razlučiti pojedina razdoblja tako da možemo uspoređivati i po godinama …

žiku postotke količina i prometa … nije loše za usporedbu, a?

I love the Smell of Profits in the Morning

Dodao bih još …

ovakav položaj grafikona je teško ‘čitati’ tako da ću ga ja u originalu okrenuti …

drugo, pošto sam sa ZSE uspio skinuti samo OHLC podatke … koristio sam prosječnu cijenu vulgaris … zbroji i podijeli … (ne znam zašto mi ne će exportirati prosječnu)

… i taj dio ću morati dotjerati … ručno copy paste prosječnu pa dalje …

I love the Smell of Profits in the Morning


Roosteru, hvala na ideji … samo je pitanje da je automatiziram … pošto nisi voljan pomoći … sam ću … [tongue]

Nisam baš skužio gdje nisam htio pomoći. Također, ovo što radim je full automatizirano, ne treba mi više od par sekundi da izvučem bilo što, a već sam i obećao da će u skoroj budućnosti biti negdje na webu da svatko sam vadi ono što ga zanima. A dok ne organiziram hosting, web awared aplikaciju itd. itbl. rado izvučem po narudžbi.


no, postoji i jedan mali problem … gledajući ddjh … vidimo veliki promet na razinama 120,00 kn … no taj promet se događao i u 2006. a i u 2008.

Pa rekao sam da se obavezno naglasi period za koji se traže grafovi. Svakom je jasno da se dionice nisu tržile jednako u 2006-oj kao u 2008-oj. Svaki graf oslikava neki period. Recimo za ATPL, koji mi je prvi privukao pažnju zanimljivom statistikom, se vidi da je uvjerljivo najveća količina protrgovana pri cca 800 kn po dionici. A ako se uzme samo 2008. godina, ta razina je daleko van grafa i vladaju sasvim neke druge vrijednosti.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

paaaaa …. de podijeli tu autmatizaciju sa mnom … ne da mi se ručno sortirati … pa kopirati …

što se tiče perioda …evo ja sam uzeo od početka pa do zadnjeg trgovinskog dana … i tu ne vidiš razliku između 2006. i 2008. … a ne znam kako bih ga raspodijelio … gdje bi napravio granice i rekao da mi molim te napravi 2 ili 3 grafa za DDJH …

I love the Smell of Profits in the Morning


– s jedne strane dobivamo sliku koliki je ukrcaj na pojedinoj dionici
– s druge strane bilo bi dobro razlučiti pojedina razdoblja tako da možemo uspoređivati i po godinama …

žiku postotke količina i prometa … nije loše za usporedbu, a?

Što se ovog dijela tiče, ako te dobro pratim, ja sam ipak ljubitelj što jednostavnijih analiza. Zbombardirani smo podacima sa svih strana, hrpe excela sa milion podataka za koje često vrijedi da se ne vidi šuma od drveća. Mene više plijene jednostavne činjenice, jednostavno prikazane, koje čim ugledaš, odmah ti se upali lampica. Tako nekako.

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

New Report

Close